Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

w twoim przypadku tak się zastanawiam po co ci ten kredyt? Sam piszesz, że nie masz na utrzymaniu rodziny to przez rok jeszcze trochę odłożysz i kupisz za gotówkę, może nie za 40k nie wiem ile zarabiasz. Rozumiem ludzi co biorą kredyt na auto bo muszą, jest im potrzebne żeby zawieźć dziecko do lekarza czy jechać do pracy. Tylko wtedy raczej też nie szarpią się na auto w kredyt za 40k, tylko coś w miarę do jeżdżenia, ale to wszystko zależy od sytuacji materialnej. Ty już masz 12k więc jakby było ci auto bardzo potrzebne to już mógłbyś coś kupić. Moja rada, dozbieraj i kup za gotówkę. W auto też trzeba będzie wkładać, raz na jakiś czas pewnie jakiś większy wydatek, a jeszcze trzeba raty pchać do przodu. Tylko tak jak mówię, nie wiem ile zarabiasz może bierzesz kredyt dla sportu żeby historie dobrą wyrobić ;)  Nie rozumiem ludzi co  nie mają żadnego wkładu, nie śpią na kasie,  biorą kredyt na 20k oddają 25, a zanim spłacą to auto warte 12k. 

Odnośnik do komentarza

Jezeli znajde fajna opcje za 30k to tez sie chętnie do niej usmiechne. Nie chce "zeby jezdzil" tylko zalezy mi na porzadnym samochodzie. Jeżeli nie bede mial świadomości ze musze placic rate, to zawsze znajde inne "ważne" wydatki. Nie bede pisal powodek innych dlaczego chce zrobić tak a nie inaczej. Po prostu ciężko na wszystko zapieprzalem i poki moge chce sobie pozwolic na odrobine luksusu. Do następnego roku odloze moze jeszcze z 10k wtedy wzialbym powiedzmy 10-15k kredytu a to bardzo spokojnie splace w mojej obecnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Dobrze zgadzam się z Wami, zresztą nie napisałem, że to MUSI BYĆ I KONIEC samochód za 40k, jeżeli idzie dorwać coś fajnego w mniejszej cenie to byłbym głupi jeżeli bym z tego nie skorzystał :) . Przejdźmy do konkretów.. Propozycje ? Swoją drogą, myślałem również nad Seatem Leonem Cupra R, tylko za cholere nie moge znaleźć dobrej sztuki. Warto, nie warto, taknieok? 
 

Odnośnik do komentarza

Dobra, przyszedł czas kiedy chce kupić samochód. Sprawa wygląda w ten sposób. Nie będę owijał w bawełnę. Budżet ~40k (nie więcej). Mam odłożone na tę chwilę, koło 12k (do przyszłego roku na pewno by się to zmieniło, ale im więcej odłoże tym mniej kredytu chce wziąć), reszte planuję wziąć w kredyt na 3 lata (dlatego sami rozumiecie, dlaczego wolalbym (pipi) nie kupic :| ) . Jestem młodym jurnym chłopakiem i chce jurny samochód. Co przeglądam oferty to znajduje lepszy, fajniejszy itp. itd. nie mogę się zdecydować. Nie mam na utrzymaniu panny z dzieckiem, więc wszelkie rodzinne opcje samochodowe na szczęście odpadają. I dwa pytania z mojej strony, jedno krótkie, drugie za(pipi)iście rozbudowane :

 

1. opłaca się czekać do przyszłego roku? Chodzi mi w sumie głównie o $. Nie wiem jak się zachowują ceny samochodów za bardzo.

2. ktoś mógłby podlinkować mi coś "fajnego", doradzić czego nie brać? Przeglądałem miliony ofert i chciałbym się skupić na takich markach jak (WIADOMO) BMW, Mitsubishi, Mazda (otwarty tez jestem na inne marki jesli zajdzie taka potrzeba). Fakt faktem kiedyś moim marzeniem był odpicowany CRX, ale zszedłem na ziemię i jednak chciałbym coś młodszego, t.j. max 2008 - 2009 rocznik. Jak ma być starszy to tylko taka opcja wchodzi w grę http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-m-pakiet-duza-navigacja-czarny-super-stan-bezwypadkowy-ID6y7nnf.html#297ab6a8a3. Nie ograniczam się do Diesla, dobrego benzyniaka też chętnie bym przytulił. 

tylko audi kolego

Odnośnik do komentarza

Jurne auto i linkujesz 320d :D.

Duzo kilometrow rocznie robisz? Diesel do praktycznie zawsze zly pomysl. Chcesz moc pod maska?

 

Haha masz mnie, to miało na celu zabarwienie mojego opisu ;) 

Powiem tak, mój czarny pukacz to Dieselek (Peugeot 407), z tym, że jeździ nim w domu kto chce i tych kilometrów faktycznie jest dużo. Ja osobiście, pewnie dużo ich nie robie. Do pracy mam 7km, czasem skocze do znajomych 30km, 4-6 razy w miesiącu dojazd na studia ~50km w jedną stronę, no ale to się niedługo skonczy. Myślę że przeciętnie. Dlatego na Dieslu nie zależy mi jakoś super. Chce moc pod maską. Tak bardzo. <3 

Odnośnik do komentarza

Pisze na telefonie,dlatego nei podlinkuje Ci konkretnych egzemplarzy.

 

Twoj budzet pozwala na naprawde fajne auta, choc wybor tez nie jest oszalamiajacy. Przynajmniej na 'jurne' auta wg mnie, bo 200km raczej sie do tego nie zalicza

 

Audi S4 B6

Audi A8 D3 4.2

 

BMW E60 530i/d

na szybkie E90 nie masz kasy

a E46 juz za stare wg Twoich kryteriow - choc to auto polecalbym Ci najbardziej. Za 30k masz pieeekna sztuke w coupe :)

 

Mercedes CLK 350

E320 CDI/350/500

CL 500

 

Nissan 350Z

 

No i to by raczej bylo na tyle, wlochy i japonce w tym budzeciw nie jada.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kilka uwag jezeli szukasz leona.

 

1. Sprawdz czy wszystkie numery sie zgadzaja i czy naklejka w bagazniku ma ten sam VIN bo to jedno z najbardziej porzadanych aut przez zlodziei w swoich czasach.

 

2. Stan dwumasy i turbiny

 

3. Spryskiwacz tylnej szyby sypie sie na potege. Strumien powinien leciec pionowo z nie podazac za wycieraczka

 

4. Czy z lewej strony w bagazniku nie przecieka plyn od spryskiwacza

 

5. Zapytaj czy drzwi zostaly uszczelnione folia - wada fabrycza, przeciekaja wszystkie

 

6. Jezeli nie ma pryskiwaczy reflektorow to zbiornik na plyn nie powienien byc chyba 6 litrowy, a 2,5. Jezeli jest okolo 6 litrow, a nie ma spryskiwaczy to auto po dzwonie. Bardzo ciezko o zderzak ze spryskami.

 

7. Sprawdz czy dziala brzeczyk od zapalonych swiatel

 

8. Krancowki zamkow - wyciera sie w nich guzik i nie wykrywa ze drzwi sa zamkniete

 

9. Czytnik CD w radiu

 

10. Panel climatronica lubi aie wylac.

 

Ogolnie mialem Top Sporta i o ile auto super to sypie sie strasznie a jest dosc drogie w zakupie i utrzymaniu jak widac.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...