Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku dniach w Pradze (byłem pierwszy raz) i zwiedzeniu chyba z 10 pubów stwierdzam, że lany czeski pilsner to jest nadpiwo i wzorzec lanych piw barowych. Wcześniej nie rozumiałem jak ludzie tak mówili, nawet się śmiałem, że lane to lane, zero różnicy. Otóż nie. Nie wiem w czym rzecz, ale to jest zupełnie inne piwo niż te szczyny, które leją u nas udając, że to "prosto z tanka", "świeży import", "żywe piwo 14-dniowe". Wlałem w siebie dość sporo kufli bo te się tu pije jak wodę do wszystkiego i: zero kaca, zero posmaku starej ceraty w buzi, zero odbijania, wchodziło jak bobo frut. 

 

Szacun dla Pepików i niech jak najdłużej robią to co robią dobrze. A ja już planuję kolejny trip do Pragi, tym razem na męskie chlanie :potter:

 

20221016_223608.thumb.jpg.3966ed43da2d840d77317e475d40d104.jpg

 

I jeszcze zdobycze z trasy:

20221016_223452.thumb.jpg.96449e6d544abb1582d39fb4e4a0b43d.jpg

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Kosmos napisał:

Jakiś konkretny lokal polecasz, mam zamiar niebawem wpaść do Pragi. 

 

Sporo tego. 

- U Fleku - świetny staromodny wystrój, dobra kuchnia, 

- Restaurace u Pinkasu - obłędne jedzenie i klasyczny wystrój, 

- Restaurace V Cipu - czeska kuchnia i piwo z tanka 

- Kantyna - wchodzisz, dostajesz karteczkę, na której bierzesz różne rzeczy ze stanowisk z jedzeniem i piciem i płacisz przy wyjściu na postawie karteczki, dużo dobrego mięsa, 

- Cerveny Jelen - nowoczesny wystrój, lokal po starym banku, przepyszne piwo i desery, 

- Havelská Koruna - czeski bar mleczny, oczywiście z piwem, 

- Mincovna - świetne jedzenie (dania dnia) no i piwo, 

- Pivnice U Kata - praski klasyk w centrum, piwo piwo i piwo, tylko gotówka, 

- U Rudolfina - więcej Czechów niż turystów, świetny klimat, 

- U Cerveneho Pava - pyszne jedzenie, ładny wystrój, w bocznej uliczce,

 

W żadnej z nich się nie zawiodłem, piwo wszędzie tak samo dobre jakościowo. Popatrz na Googlach i sam zdecyduj, ale co byś nie wybrał będziesz zadowolony. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

@Arkady Ja i @Kosmos też byliśmy wczoraj. Na miejscu bardzo dużo znajomków.

 

Szklaneczki sztosik.

dJDd5fU.jpg

8PoAgbU.jpgsbdRgwf.jpg

 

Ogólnie było bardzo spoko, ale brakowało niestety kilku browarów. Kanada/USA nie przylecieli(najlepsze stouty i ipy ever)+ brak FunkyFluid i Maltgardena(top1 i top2 w PL). Szkoda też, że nie było mocniejszych wymrażanych piw. Fajnie, że zrobili strefę kibica i można było na spokojnie meczyki obejrzeć. Contra na 2 na automacie też ogień.

 

Piwo targów bezsprzecznie

pmUa6tN.jpg

 

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

dzisiaj na tapet wjeżdża to 

 

857BF9C1-EE96-41A5-A1A8-A1ACAA4129A0.thumb.jpeg.d640cdaa4ba214385fedf9e4389cfe73.jpeg
 

B23BB3A8-302F-49BF-8A49-60E2DC3A7BE5.thumb.jpeg.e40cc801c4e3f8c9fd2a8f6413bc5892.jpeg

 

edit: Ja wiem że kawa i czekolada to taki evergreen przy próbie opisania portera, ale tutaj to naprawdę mocno czuć, jak w sumie nigdy. Może trochę tytoniu, słodyczy brak albo mocno ukryta. Towar zgodny z opisem, potężne piwo.

Odnośnik do komentarza
On 2/15/2023 at 8:38 PM, Paolo de Vesir said:

dzisiaj na tapet wjeżdża to 

 

857BF9C1-EE96-41A5-A1A8-A1ACAA4129A0.thumb.jpeg.d640cdaa4ba214385fedf9e4389cfe73.jpeg
 

B23BB3A8-302F-49BF-8A49-60E2DC3A7BE5.thumb.jpeg.e40cc801c4e3f8c9fd2a8f6413bc5892.jpeg

 

edit: Ja wiem że kawa i czekolada to taki evergreen przy próbie opisania portera, ale tutaj to naprawdę mocno czuć, jak w sumie nigdy. Może trochę tytoniu, słodyczy brak albo mocno ukryta. Towar zgodny z opisem, potężne piwo.

Szkoda, że nie 500 ml.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.