Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

Nie codziennie, czasem sie zdarzyl okres ze pilem codziennie, ale normalnei to 1-2 w tygodniu, dla relaksu, wczoraj musialem sie napic bo mnie kubki jednoczesnie podniosly na duchu i przytloczyly ;P Nie wiem jaki Kasztelan byl 10 lat temu, ale czuje w smaku ze jest gorszy niz jakis czas temu ;/ znowu bede musial szukac dobrego piwa dla siebie..

Odnośnik do komentarza

Nie codziennie, czasem sie zdarzyl okres ze pilem codziennie, ale normalnei to 1-2 w tygodniu, dla relaksu, wczoraj musialem sie napic bo mnie kubki jednoczesnie podniosly na duchu i przytloczyly ;P Nie wiem jaki Kasztelan byl 10 lat temu, ale czuje w smaku ze jest gorszy niz jakis czas temu ;/ znowu bede musial szukac dobrego piwa dla siebie..

rayos ja regularnie (co najmniej 1-2 w tygodniu) walę Kasztelana od co najmniej 5 lat - tanie i dobre - takie zawsze dla mnie było. I o ile w zeszłym roku był jeszcze pycha, to w tym roku potwierdzam - troche smak sie zmienil na gorsze choc dalej uwazam ze w kategorii piwo za 2zl jest bezkonkurencyjny

 

ps. w zabkach jest promo na fortuny - 3 za 9,50zł - wczoraj wpadlo 6 czarnych do koszyka :)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

No ja rowniez uwazam, ze to piwo jest bardzo dobre za ta cene, choc smakowo sie pogorszyl, ale chyba sie przerzuce na inne, jak zaczne pic drozsze, to bede pil rzadziej przynajmniej ;)

 

Naprawdę tajmy na to cena piwa 2,4 czy 3,2 spowoduje, że będziesz pił rzadziej ? :)

Odnośnik do komentarza

idzie lato a jak jest cieplo to zlobie browary jak szalony - nie ma to jak rowerek i po wysilku browarek, spacer do parku slaskiego i browarek, browarek gdzies na rynku, browarek gdzies na wycieczce poza miasto, browarek przy grillu....<3<3

 

za to jesienia i zima bardzo rzadko pije, jedynie jak wyjde z znajomymi do knajpki, jakos mniej wchodzace jest zimne piwko jak jest chlodno na dworze, wtedy lepiej sie zabunkrowac i kogos na domowce i pic wóde :D

Odnośnik do komentarza

 

No ja rowniez uwazam, ze to piwo jest bardzo dobre za ta cene, choc smakowo sie pogorszyl, ale chyba sie przerzuce na inne, jak zaczne pic drozsze, to bede pil rzadziej przynajmniej ;)

 

Naprawdę tajmy na to cena piwa 2,4 czy 3,2 spowoduje, że będziesz pił rzadziej ? :)

 

 

Oczywiscie, jak zaczne wydawac na piwo 3-5 zl zamiast 2.7 to bede pil rzadziej ;) Biednym studentem jestem :sorcerer:

 

EDIT

 

Wlasnie kupilem te Fortune Czarna zmotywowany postem Ficusia. Nigdy nie pilem czarnego piwa (nie liczac Portera Zywca ktory byl mocny jak cholera i smakowal jak spirytus zmieszany z piwem), wiec to moja dziewicza podroz w te rejony browarnictwa i jestem... ZACHWYCONY, jest mniaam <3 

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

miloslaw-pszeniczne.jpg

 

bardzo porządne piwo pszeniczne

dla mnie troche zbyt słodkie, ale generalnie bardzo na plus i jeszcze nieraz kupię

cena ok. 4zł

8/10

 

 

 

5900014002487-okocim-500ml-pszeniczne-na

Okocim Pszeniczne Naturalnie Mętne - smak bardziej stonowany od fortuny, właściwie ciężko mi cokolwiek mu zarzucic. Najlepsze butelkowe piwo pszeniczne jakie piłem

cena ok. 5zł

9/10

Edytowane przez maciucha
Odnośnik do komentarza

A ja bylem na festiwalu piwa. Pozdro Ping, zesmy sie mijali pod stadionem z jakims kolega szedles, hehe. Ogolem podegustowalem to i owo ale czy bylo tam cos, co mnie ujelo? No nie. Za to kolejki ogromne, za lane piwo 8 zikow, szkoda podliczac ile spozytkowalem przez caly dzien.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio tak przepiłem się różnego rodzaju IPA, że nie mogę patrzeć na ten styl, ale podczas wizyty w osiedlowym sklepiku zauważyłem taki wynalazek:

 

kormoran-plon-brazowy-ipa.jpg

 

Zerknąłem na etykietkę i okazało się, że to wyrób z browaru Kormoran, więc kupiłem. Nie żałuję, bo piwo jest bardzo dobre, ale czy to na pewno IPA? Jeśli tak, to najmniej goryczkowa spośród wszystkich, które piłem w swoim życiu. Gdybym nie przeczytał na etykietce, że to ten styl, to miałbym problem z rozpoznaniem. Polecam.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio tak przepiłem się różnego rodzaju IPA, że nie mogę patrzeć na ten styl, ale podczas wizyty w osiedlowym sklepiku zauważyłem taki wynalazek:

 

kormoran-plon-brazowy-ipa.jpg

 

Zerknąłem na etykietkę i okazało się, że to wyrób z browaru Kormoran, więc kupiłem. Nie żałuję, bo piwo jest bardzo dobre, ale czy to na pewno IPA? Jeśli tak, to najmniej goryczkowa spośród wszystkich, które piłem w swoim życiu. Gdybym nie przeczytał na etykietce, że to ten styl, to miałbym problem z rozpoznaniem. Polecam.

 

To jest nawet PIPA, czyli Polish IPA i to Single Hop. Użyli tylko polskiego chmielu, chociaż najlepiej im wyszedł PLON zielony, który był na mokrych szyszkach.

Tak czy inaczej całkiem dobre te PLONy, na pewno lepsze IMO od Prometeusza z toruńskiego Olimpu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z wczoraj:

Amber Pszeniczniak - zasluzona nagroda za najlepsze piwo pszeniczne 2013. Bardzo dobre, specyficzny smak pszenicznego piwa.

Cornelius Pszeniczny - o klase gorszy od Amber, ale nadal dobry. Kwaskawy posmak bardziej wyczuwalny niz w Amber

 

Z weekendu:

Cornelius Bananowy - w ogole nie czuc piwa, mega slodkie, czuc... bananem. Dobre, ale nie dla mnie.

JakiesCzeskiePiwo - dobre

 

Dzis:

Fortuna Miodowe Ciemne - GENIUSZ! Swietne piwo <3 <3 <3 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

od paru dni w lidlu jest promocja na kasztelana w butelce 0,66 za niecale 2,30zł, kupilem, w ogole sie zdziwilem ze jest taka butla duza i....(pipi)a o ile od jakiegos czasu kasztelan sie pogorszyl to ta duza butla to jakas kpina - hiper siki, normalnie jak piwo rozrobione z woda, zupelnie bez smaku, a pisze to jako wielki fan kasztelana, ktory jego smak wyczuje po pierwszym lyku

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...