Jump to content

PSX Extreme 198


Oceń okładkę PSX Extreme 198  

48 members have voted

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 198

    • 1
      1
    • 2
      1
    • 3
      4
    • 4
      4
    • 5
      2
    • 6
      4
    • 7
      9
    • 8
      12
    • 9
      5
    • 10
      6


Recommended Posts

PSX Extreme #198

 

001okl_198.jpg

 

Lutowy numer dostępny od 29.01 (środa)

Prenumerata - wysyłka 26.01 (niedziela)

 

Huczne premiery nowych konsol, bitwy w sklepach, cięcie pre-orderów. Płacz zawiedzionych i okrzyki szczęściarzy. Kolejne komunikaty od dumnych producentów o milionach sprzedanych pudełek. Wypieki na twarzy, nowe gry, pierwsze wrażenia. Po czym... nastaje cisza, którą chciałoby się skomentować parafrazą: „w co grać, panie premierze?”. Brzmi znajomo? Historia lubi się niestety powtarzać – po jej krótką lekcję zapraszam do bieżącego Okiem Maniaka. Tymczasem cisza wydawnicza panująca na rynku, chyba po raz pierwszy w historii PSX Extreme nie pozwoliła nam zrecenzować w aktualnym numerze żadnej gry pudełkowej.
 
To także poniekąd znak czasów – ciężar zaopatrywania platform w nowe produkcje został po części przerzucony na cyfrową dystrybucję. Nie oszukujmy się jednak – „indyki” mogą być uzupełnieniem biblioteki gier konsoli w momencie jej pełnego rozkwitu, ale nie w pierwszych tygodniach na rynku. Don’t Starve na PS4 czy Max: The Curse of Brotherhood na XOne nie mają szans zaspokoić głodu graczy żądnych nowych doznań. Mamy prawo być rozgoryczeni.
 
Na szczęście nie samymi recenzjami nasz magazyn stoi. Oczekiwanie na gry nowej generacji umilą Wam nasze playtesty Thiefa i inFamous: Second Son na PS4 oraz zapowiedzi m.in. Destiny, The Division i Alien: Isolation. Zgodnie z informacją sprzed miesiąca, w aktualnym numerze oddajemy Wam do rąk redakcyjne podsumowanie ubiegłego roku. Wytypowaliśmy swoje hity ostatnich 12 miesięcy, naszą grę roku, najciekawsze wydarzenia, a całość uzupełniają Debeściaki wybrane przez Was w ankietach na PPE.pl. Zagłosowaliście też tłumnie na najlepszą okładkę PSX Extreme z 2013 r., dlatego w ramach bonusu postanowiliśmy przybliżyć Wam kulisy ich powstawania. A w co grała i na jakie tytuły czeka polska branża? O ocenę minionego roku i wskazanie najbardziej oczekiwanych produkcji poprosiliśmy deweloperów, przedstawicieli mediów i wydawców. Natomiast nasze zestawienie nadchodzących hitów zebraliśmy w Kalejdoskop 2014.
 

Niniejszym rozpoczynamy obszerne pożegnanie 7. generacji, co miesiąc wybierając najlepsze gry redakcji z jednego gatunku. Jako pierwsze wzięliśmy na warsztat przygodówki akcji. To największy materiał w dziale publicystyki, w którym znajdziecie także przegląd serii Assassin’s Creed, krytyczne spojrzenie na fenomen Kickstartera, przewodnik Mazziego po Akihabarze plus kilka innych niespodzianek i stałych materiałów. Przyjemnej lektury. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU

Podsumowanie 2013 – zgRedzi
Debeściaki PPE.pl
2013 pod lupą
Cover story – okładka roku PE
Branża ocenia
Kalejdoskop 2014

 
CO NOWEGO

Alien: Isolation 
Dark Souls II
Destiny 
Get Even
Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Hearts III
Tom Clancy’s The Division

 
PLAYTESTY

inFamous: Second Son
Thief

 
NETWORK

Assassin’s Creed Liberation HD 
Don’t Starve
Final Exam
Max: The Curse of Brotherhood
Super Motherload
The Bridge

 
POCKET

Bravely Default 
Broken Sword 5: The Serpent's Curse - Episode 1
MotoGP 13 Compact 
OlliOlli

 
HARDKOR

Hity 7. generacji – przygoda/akcja  
Akihabara – elektryczne miasto
Failstarter?
Wojna nowej generacji
KinematoGRAfia – Filmowy crap?
Mapa deweloperów – Holandia
Przez pryzmat serii – Assassin’s Creed
Kulisy branży – Marcin Blacha
Martwa strefa – Acclaim Entertainment
Poza ekranem – Cyfrowa dusza
To było grane – Turok: Dinosaur Hunter
Powrót do przeszłości – Game.com

Graczpospolita 
 
FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Fabularna tawerna [Zax]
Człowiek z liściem na głowie [HIV]
Z uKosa [Koso]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [butcher]
Babskie sprawy [Monika]
 
STAŁE RUBRYKI
Co Nowego 
Ohayo Nippon
Hyde Park
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
PRENUMERATA została wysłana w niedzielę, 26.01. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

akihabara.jpg

branza.jpg

bravely.jpg

cover.jpg

division.jpg

kalejdoskop.jpg

pozegnanie.jpg

pps.jpg

Link to comment

No, no, znów dobry numer się szykuje - najbardziej mnie ciekawią "hity 7 generacji – przygoda/akcja". Zgredowe podsumowanie roku również. Okładka bardzo spoko, aczkolwiek w tle zmieściliby się jeszcze inni (Elizka, Fisher, Mario na przykład). Jak przedmówca, bardzo się cieszę i w środę lecę do kiosku.

Link to comment

Jak w GRAMY! będzie jedna gra na PC (w grudniowym numerze takiej nie znalazłem) i reszta na konsole, to nie wiem czy to jakaś różnica. Gołe baby dajcie to może się wybijecie ponad konkurencję.

Z tego co pamietam jakaś recka na PC lub playtest też się tam przewinęła, a to już różnica jednak.

Link to comment

Wyszedł najlepszy numer od kilku miesięcy - wiele podsumowań, rankingów i świetnych felietonów. Ostatnie dwa numery mnie wymęczyły - elaboraty w postaci testów sprzętów mnie kompletnie nie interesują, a w ostatnim numerze było stanowczo za dużo HIVa i pierdzielenia o wyścigach, w które nie gram. Bawi mnie też to marudzenie redaktorów na nowe sprzęty i to, że nie ma na nich w co grać. Przecież to było oczywiste, że tak będzie, dlatego nie cierpię nadejścia nowej generacji. Jest tak zawsze, i te półtora roku albo dłużej od momentu premiery nowych sprzętów to dla mnie najgorszy okres dla gier. I jeszcze ta drożyzna za średniactwo... Niestety, ten rok w ogóle słabo się zapowiada pod względem growym, o czym świadczą te "letnie" zapowiedzi nowych tytułów.

Lutowy numer udał się świetnie, nie mogę się oderwać, a mam co robić w robocie aż nadto. Dawno czytanie PE mnie tak nie wciągnęło.

  • Upvote 2
Link to comment

Bardzo dobry numerek jak zwykle. Po okartkowaniu stwierdzam jedno- PSX Extreme dołączyło do reszty większości mediów i przeróżnych rankingów/statystyk/porównań w umieszczeniu The Last of Us na miejscu nr 1 (bezapelacyjnie) zarówno w tym roku (czytelnicy również) jak i całej generacji, z czym się osobiście zgadzam. I jednak nie GTAV!

  • Downvote 1
Link to comment

Znów kłamstwo nt. KZ... 67 strona, punkt "4 GRAFIKA Może nie powala, ale stabilny framerate..." W którym miejscu jest stabilny?! Chyba tylko w małych pomieszczeniach... Przestańcie powtarzać to kłamstwo, bo zaczynam myśleć, że nie można na Waszej opinii polegać przy czytaniu recenzji w których wspomina się of klatkach na sekundę...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.