Skocz do zawartości

PSX Extreme 198


Oceń okładkę PSX Extreme 198  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 198

    • 1
      1
    • 2
      1
    • 3
      4
    • 4
      4
    • 5
      2
    • 6
      4
    • 7
      9
    • 8
      12
    • 9
      5
    • 10
      6


Rekomendowane odpowiedzi

No moim zdaniem to nie wina HIVa tylko, że w dobie for dyskusyjnych i itp. dział listów moim zdaniem jest zbędny. Zostawiłbym, ew. powiększył kącik HC room.

Racja, też wolę napisać na forum, niż czekać miesiąc, dwa, aż Hiv opublikuje list, albo i nie. Tutaj na forum Perez odpowiada błyskawicznie i właśnie mam chwilę, to się wypowiem o ostatnim numerze:)

 

W numerze zero recek pudełkowych i tylko "100" stron. Da się wyczuć, że nie było za bardzo co wrzucić:

- Made in Japan Mazziego - wygląda to jak tekst spłodzony jakiś czas temu i trzymany właśnie na "czarną godzinę". Foty jakby z neta.

- Hardkor Versus - porównanie trzech głośnych tytułów w jakieś 10 różnorakich punktów. A gdzie jakiś osąd co wygrywa? :)

 

Listy, też mnei dziwi ten przyznany "Debil Miesiąca". Gościu ma fachową wiedzę z którą podzielił się ze zwykłymi kowalskimi i został debilem miesiąca. Lepiej zlikwidować ten dział i zostawić same "Rodzyny".

 

Felieton Moniki: czasem mam wrażenie, że pomysły się kończą i kiedyś nie zobaczymy jej działu. Chciałbym poczytać o samej Monice, o jej fascynacji gierkami, w co gra, jakie ma sprzęty, jaki HC Room:) (kiedyś zgredziole chyba wrzucali swoje foty w jakiejś ankiecie). Zastanawia mnie, czemu nie pisuje recenzji, trzygroszówek, HydeParku (na PPE.pl się nie liczy).

Ostatnio przeszedłem nieco na PC Master Race i kupiłem konkurencyjny magazyn CDA i tam też jakaś babeczka pisze felietony. Zastanawiam się kto był pierwszy, czy ktoś odgapił i w ogóle jak Monika trafiła na łamy PE.

Felieton HIVa, ten obrazek by tam pasował: :)

 

nie-mam-w-co-sie-ubrac-nie-mam-w-co-grac

 

HIV chyba od niedawna ma abonament PS+... Hmm, czytając te felietony, w głowie miałem spory post, ale przychodzi co do czego, to zapomniałem, co miałem napisać.

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"Listy, też mnei dziwi ten przyznany "Debil Miesiąca". Gościu ma fachową wiedzę z którą podzielił się ze zwykłymi kowalskimi i został debilem miesiąca. Lepiej zlikwidować ten dział i zostawić same "Rodzyny".

 

To już nie pierwszy raz, gdy prowadzący rubrykę deprecjonuje autorów listów, jedynie ze względu na sobie znane powody. Może to kwestia złośliwości, chęci bycia cool....ciężko powiedzieć.

 

Zgadzam się też, że ten dział stracił na znaczeniu. Publikowane listy są coraz mniej ciekawe, wątki i zagadnienia w nich obecnie powielają się, aż do znudzenia. Pomniejszenie tej rubryki to chyba byłby krok we właściwym kierunku. 

Odnośnik do komentarza

Może HIV się już troszke wypalił. Miał okres kiedy go nie było i może też z tego powodu. Akcji z debilem miesiąca kompletnie nie kminie i podejrzewam że chłop wrzuca aby wrzucić. Knacka nie przeszedł i po prologu wystawił dwa. A w Metal Gear 2 podejrzewam że doszedł do misji raidena, zobaczył mape, stwierdził, że teraz wszystkie platformy są takie same i wystawił co wystawił, ale to stare czasy. Mam nadzieje, że nie zaczął zajawki traktować jak robote do piątej i będzie pisał z sercem :).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

No moim zdaniem to nie wina HIVa tylko, że w dobie for dyskusyjnych i itp. dział listów moim zdaniem jest zbędny. Zostawiłbym, ew. powiększył kącik HC room.

 

HR Zgredów były w jubileuszowym podsumowaniu (nr 100-101)

Co do Hiva - wszystkim wiadomo że to "Mendrek nad mendrkami " i natychmiast eliminuje konkurencje ;)

 

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

Pisze tutaj bo może ktoś raczy podpisać:

Drodzy Panowie jaki jest do cholery numer telefonu do sklepu PSX extreme na modelarskiej w Katowicach, który by kur.wa ktoś raczył odebrać! Ten oficjalny ze strony jako obsługa klienta 256 61 84 widocznie pipipipi wart bo od piątku dzwonie i co? I jajco? Nie chlac tyle tylko do pracy!!! Macie w (pipi)e klienta i telefonu się nie chce podnieść to klient tez będzie miał Was w (pipi)e w końcu.

Odnośnik do komentarza

A według mnie średnio ten numer wyszedł. Widać, że nie bardzo było czym wypełnić strony i trzeba było wrzucać materiały na siłę- tu jakiś kawałek krajoznawczy Mazziego, tu pierdyliard podsumowań (zgredzi, czytelnicy, "branżowcy", wszyscy powtarzają w zasadzie to samo), itd. Tych tzw. "osób z branży", z wszechwiedzącym Chmielarzem na czele, w ogóle wolałbym widzieć w magazynie znacznie mniej. Żeby nie było, że sam hejt, to fajnie wypadły np. tekst o tworzeniu okładek czy artykuł Walkiewicza. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hmm... kwestia podejścia. Wiele osób np. podsumowania bardzo lubi, więc raz na rok mają jak najbardziej uzasadnienie. Tekst Mazziego - kwestia gustu i zainteresowań; często po takich tekstach mamy sygnały, że super, przydatne, że ktoś planował wyprawę do Japonii i mu się takie informacje przydadzą. Dobrze, że z całej puli znalazłeś też coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza

W ogóle ze względu na brak recenzji ten numer jest całkowicie wyjątkowy i idealnie wpada w moje gusta.

Ja recenzji kompletnie nie potrzebuję, nie chce ich czytać, nie wnoszą nic ciekawego. Zawsze każda recenzja obojętnie jak kombinowana to opis grafiki, dźwięku, fabuły, miodnosci, porównania do innych tytułów czy poprzednich odsłon, wreszcie prywatnych kilku zdań autora. I tak oczywiście powinno być. Sęk w tym, że w dobie forumka, w dobie blogów, portali publikujących recenzje czy wreszcie videorecenzji, to jest przeżytek na ktory szkoda czasu i pieniędzy. Recenzje to taki relikt czasów gdzie Gambler/SS był oknem na świat a te kilka słów o własnych poglądach nie jest w stanie zachęcić takiej osoby jak ja do kupna numeru.

Co innego ten numer, gdzie recenzji brak, a poza miliardowym tekstem Mazzyego o Japonii (pewnie ma jeszcze ze 4 takie w szufladzie gotowe "jakby co") cała reszta stoi na dobrym poziomie. Takich treści nie znajdę w Internecie (albo te które znajduje mnie nie satysfakcjonują), są przewaga konkurencyjną samą w sobie, aż chce się je czytać, sa czymś nowym za każdym razem. Są to treści stricte autorskie, zebrane w jednym czasopiśmie za które mozna zapłacić i czytać tyle poglądów w jednym miejscu. Tak, to ma sens.

 

PS przepraszam za literówki i błędy, pisze z komórki stojąc w korku

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza
waldusthecyc

 

 

Do tych wyjątkowych treści ( których nigdzie indziej nie znajdziesz ) chyba nie zaliczasz wszelkiej maści rankingów i zestawień, które zdominowały numer ?

 

Nie deprecjonowałbym też tak bardzo recenzji. Jeżeli ktoś jest stałym czytelnikiem, ma swoich ulubionych redaktorów, których gusta pokrywają się z naszymi własnymi. To jest największa siła PSX extreme - ludzie, którzy przez lata budują swój autorytet.

 

Bardziej więc ufam redaktorowi, który ma podobne zapatrywania jak ja, aniżeli jakiemuś anonimowi z forum, czy też blogowi, który istnieje od wczoraj. 

Odnośnik do komentarza

W ogóle ze względu na brak recenzji ten numer jest całkowicie wyjątkowy i idealnie wpada w moje gusta.

Ja recenzji kompletnie nie potrzebuję, nie chce ich czytać, nie wnoszą nic ciekawego. Zawsze każda recenzja obojętnie jak kombinowana to opis grafiki, dźwięku, fabuły, miodnosci, porównania do innych tytułów czy poprzednich odsłon, wreszcie prywatnych kilku zdań autora. I tak oczywiście powinno być. Sęk w tym, że w dobie forumka, w dobie blogów, portali publikujących recenzje czy wreszcie videorecenzji, to jest przeżytek na ktory szkoda czasu i pieniędzy. Recenzje to taki relikt czasów gdzie Gambler/SS był oknem na świat a te kilka słów o własnych poglądach nie jest w stanie zachęcić takiej osoby jak ja do kupna numeru.

Co innego ten numer, gdzie recenzji brak, a poza miliardowym tekstem Mazzyego o Japonii (pewnie ma jeszcze ze 4 takie w szufladzie gotowe "jakby co") cała reszta stoi na dobrym poziomie. Takich treści nie znajdę w Internecie (albo te które znajduje mnie nie satysfakcjonują), są przewaga konkurencyjną samą w sobie, aż chce się je czytać, sa czymś nowym za każdym razem. Są to treści stricte autorskie, zebrane w jednym czasopiśmie za które mozna zapłacić i czytać tyle poglądów w jednym miejscu. Tak, to ma sens.

 

PS przepraszam za literówki i błędy, pisze z komórki stojąc w korku

 

Rozumiem, ze to podwalina pod twoja stala rubryke o fikolkach? :)

Odnośnik do komentarza

W dobie internetu wszystko jest reliktem, lepszej lub gorszej publicystyki growej i każdej innej też można znaleźć w sieci tysiące. Wiarygodne recenzje to najważniejszy element szanującego się magazynu o grach. Nie wiem, może jestem jakimś ewenementem, ale nadal wyznaję zasadę prymatu papierowej prasy- po paru godzinach roboty przy komputerze, ostatnim na co mam ochotę jest dalsze wgapianie się w monitor/tablet. Po drugie, przynajmniej w teorii, recki w magazynie mają te wartość, że piszą je ludzie, których teksty znam od lat i których oceny można traktować poważnie (oczywiście z zastosowaną poprawką typu Kali: -2 od oceny, Roger z reguły też  ;)  )

Odnośnik do komentarza

Ja jestem za tym, aby skrócic recenzje, większosc gier na 1 stronę, hity na 2 strony. Więcej stron to overkill i niepotrzebne lanie wody. Dzięki temu będzie więcej miejsce na publicystykę.

chyba cie Bóg opuścił :D  Niedawno mówiono, że recenzje w PE mają za mało stron.

Odnośnik do komentarza

Ekstrimowa wersja Odlotów z Reset'u bardzo na plus. Rozwijajcie je, ale na Odyna pomyślcie o ciekawszej szacie graficznej. Wzór jest prosty:

 

secret-service.jpg

 

A ty Butcher, jeśli akurat to czytasz to....

 

PRZYWRÓĆ KOMIKSY I ARTY CZYTELNIKÓW W DZIALE LISTY!

 

i nie tą pseudo zabawną, żenującą tandetę, lecz Taki humor:

 

1292223076.jpg

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...