Skocz do zawartości

Euro 2016 Francja


Rekomendowane odpowiedzi

Zupełnie nie wiem dlaczego, ale czegoś mi brakuje u Francuzów. Tak jakby ten środek pola był jakiś niepełny, nie wiem. Wiadomo, Pogba i Matuidi wiadomo, klasa, ale oprócz nich? Jest Diarra i Kante, ale trudno powiedzieć jak wypadną, szczególnie ten drugi, czy utrzyma formę po tak wyczerpującym sezonie. Oprócz tego Cabaye który - umówmy się - wielkiego szału w tym Crystal Palace nie zrobił. Grał regularnie, strzelił parę karnych, ale wielkiego wpływu na ten zespół nie miał. No i Moussy Sissoko w tej kadrze nie powinno być według mnie, strasznie bezbarwny piłkarz, w Newcastle się wyróżniać to nie żadne osiągnięcie. W obronie to każdy wie jaka jest sytuacja - wypadło trzech pretendentów do gry w pierwszym składzie, czyli Zouma, Sakho i Varane, awaryjnie został powołany Adil Rami, który w takiej formie nie powinien wychodzić z domu, a nie jechać na EURO.

 

Diarra jest regularsem w kadrze już od października i jego gra zupełnie spełnia oczekiwania i wszystkich zadowala. Jedyny słabszy mecz tej kadry to było 0-2 z Anglią, gdy Diarra nie grał. Rzekłbym wręcz, że stał się on kluczowym zawodnikiem jedenastki. Ogólnie Deschamps wydaje się przekonany do budowania stabilnej jedenastki, z ustalonymi rolami, i można spodziewać się, że będzie grać po prostu sprawdzony tercet, który wyglądał bardzo dobrze, w razie konieczności ze zmianami w ramach ról i pozycji. Ewentualnym zmiennikiem jest Kante jeśli Matuidi się zmęczy, ale też nie jest to raczej przedmiot obaw, patrząc na to, jak Kante sprawdził się do tej pory, a ponadto niezmiennie stanowił mocny element kolejnych klubów.

 

Obrona i bez kontuzji wyglądała jak pięta Achillesowa tej drużyny. Jeśli Francja przegra to myślę, że będzie się na to zwracać uwagę. Sam w sobie Mangala raczej nie czyni ekipy słabszą niż kontuzjowani, ma mało doświadczenia w tej ekipie ale na zgrupowaniu może trochę się zgra, umiejętności ma i jego sporadyczne występy w kadrze nie były złe.

Odnośnik do komentarza

Właśnie wiem że Diarrę Deschamps odkurzył, dobrze wiedzieć że wciąż trzyma poziom.

 

Ogólnie sam dokładnie nie wiem dlaczego ten środek pola wydaje mi się niepełny. Może przez brak Schneiderlina, który wydawał mi się być pewnym punktem tej kadry, no ale porównując to co grał w Soton do formy z United, jeszcze przy pozycji Kante i Diarry, to nie miał szans pojechać. 

 

Po prostu nie widzę tam zbyt dużego pola do rotacji i jakościowych zmienników. Wiadomka, Deschamps będzie grał 4-3-3, z tercetem pewnie Diarra, Matuidi, Pogba w środku, ale kto oprócz nich? Maksymalnie bezbarwny Sissoko, trochę mniej bezbarwny Cabaye? Troszeczkę brakuje mi mimo wszystko Valbueny. No jest jeszcze Payet w sumie, okej.

 

Największy strzał w stopę to moim zdaniem brak Gameiro, przecież on powinien być w tej kadrze. Strzelił w tym sezonie 30 goli w bardziej poważnych rozgrywkach niż liga meksykańska, gdzie gra powołany Gignac. Kompletnie niezrozumiała decyzja dla mnie.

 

Obrona teoretycznie jest okej, tym bardziej że przed chwilą wyczytałem, że PODOBNO Sakho może jeszcze będzie powołany, że podobno te środki co brał nie były zakazane :v Z kolei prawdopodobnie Mathieu wypadnie i zastąpi go Umtiti. Boki obrony nie są perspektywiczne - 35 letni Evra, i 32 letni Jallet i Sagna są dosyć dobrzy, ale ile można z nich korzystać? Myślałem że ktoś młodszy oprócz Digne się na tych pozycjach objawi, ale na to się nie zanosi.

Odnośnik do komentarza

c0r - musisz pamiętać jedna rzecz. To jest Reprezentacja i Selekcjoner. Trzeba zrobić najlepsza DRUŻYNĘ , a nie powołać najlepszych piłkarzy.

 

Benzema wiadomo , natomiast Gameiro - ja tez byłem bardzo zaskoczony, również dziennikarze którzy go pytali o to na jakiejś konferencji prasowej na co odpowiedział w ten sam sposób:

Nie wziąłem najlepszych piłkarzy, wziąłem piłkarzy którzy stworzą najlepszą drużynę

Odnośnik do komentarza

Właśnie wiem że Diarrę Deschamps odkurzył, dobrze wiedzieć że wciąż trzyma poziom.

 

Ogólnie sam dokładnie nie wiem dlaczego ten środek pola wydaje mi się niepełny. Może przez brak Schneiderlina, który wydawał mi się być pewnym punktem tej kadry, no ale porównując to co grał w Soton do formy z United, jeszcze przy pozycji Kante i Diarry, to nie miał szans pojechać. 

 

Po prostu nie widzę tam zbyt dużego pola do rotacji i jakościowych zmienników. Wiadomka, Deschamps będzie grał 4-3-3, z tercetem pewnie Diarra, Matuidi, Pogba w środku, ale kto oprócz nich? Maksymalnie bezbarwny Sissoko, trochę mniej bezbarwny Cabaye? Troszeczkę brakuje mi mimo wszystko Valbueny. No jest jeszcze Payet w sumie, okej.

 

Największy strzał w stopę to moim zdaniem brak Gameiro, przecież on powinien być w tej kadrze. Strzelił w tym sezonie 30 goli w bardziej poważnych rozgrywkach niż liga meksykańska, gdzie gra powołany Gignac. Kompletnie niezrozumiała decyzja dla mnie.

 

Obrona teoretycznie jest okej, tym bardziej że przed chwilą wyczytałem, że PODOBNO Sakho może jeszcze będzie powołany, że podobno te środki co brał nie były zakazane :v Z kolei prawdopodobnie Mathieu wypadnie i zastąpi go Umtiti. Boki obrony nie są perspektywiczne - 35 letni Evra, i 32 letni Jallet i Sagna są dosyć dobrzy, ale ile można z nich korzystać? Myślałem że ktoś młodszy oprócz Digne się na tych pozycjach objawi, ale na to się nie zanosi.

 

 

No w sumie trochę się spodziewałem, że Schneiderlin pojedzie, po prostu jako zastępca dla Diarry, ale Deschamps widocznie uznał, że Kante może pełnić funkcję defensywnego pomocnika (grał tak przeciw Holandii i osobiście wypadł bardzo dobrze, choć ogólnie był to dość ofensywny wariant i Francja straciła dwa gole).

 

Ogólnie to cały plan wydaje się naprawdę jasny patrząc na mecze Francji i powołani to faktycznie gracze, którzy najlepiej wyglądali w meczach kadry w danym systemie. Dla defensywnego pomocnika w tej jedenastce kluczem jest odbiór, a dla dwóch pozostałych mobilność, siła, dobrze jeśli mogą strzelić z dystansu. To nie są Niemcy że wystawią czterech stoperów, sześciu ofensywnych środkowych pomocników i poczarują, każdy jest napastnikiem tylko okazjonalnie... to jest pomoc do kontrolowania gry i przenoszenia akcji w przód w szybkim tempie. Cabaye i Sissoko to są dobrzy gracze do tych ról, przynajmniej o tyle dobrzy, ile można chcieć od kurde ludzi z ławki. Nota bene mówimy o dwóch graczach, którzy są liderami swoich klubów, więc wiadomo skądinąd wiele o tym, na co ich stać... "Barwnych" to wystarczy w trzyosobowym ataku, gdzie efektownych graczy się wylewa aż poza ławkę i cały szeroki skład, bo bez powołania zostali m.in. Ben Arfa i Lacazette.

 

Już niejedną imprezę "starcy" wygrywali, co może dziwi, bo to jednak 7 meczów w miesiąc w temperaturze, w której ja się męczę po prostu idąc. Jak wygrają to będzie że bardzo mądra decyzja, oczywiście sprawdzeni gracze i szlifowanie doskonale rozumiejącej się jedenastki. Jak przegrają to będzie, że Deschamps debil i ufał swoim faworytom zamiast sprawdzać młodych. Gracze tak czy siak będą mogli zakończyć kariery wobec fali krytyki albo w glorii chwały. Decydują detale, dwa lata temu Francja była moim zdaniem lepsza od Niemiec, ale Hummels walnął główkę z rogu i nie pykło.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Odnośnie "starców" to ja tam nie mam nic przeciwko, Evra gra na tyle dobrze że mimo 35 lat na karku chcą z nim przedłużyć kontrakt w Juventusie, Sagna jak od czasu do czasu zagra w City to też trzyma fajny poziom. Po prostu myślałem że młodsi będą coraz śmielej pukać do kadry, bo mimo wszystko pozycja bocznego obrońcy wymaga ogromnego wkładu w ofensywę = wielki wysiłek, zapier'dalanie przez całe boisko i z powrotem, a wiadomo, że im więcej lat tym kondycja słabsza. Swoją drogą jak musiał się stoczyć Debuchy skoro za niego jedzie Jallet, dwa lata starszy wyrobnik z ligi francuskiej.

 

No i może masz rację co do Cabaye'a czy Sissoko, są solidni, potrafią przytrzymać piłkę i prosto ją podać, nie będą rozgrywać pierwszoplanowych ról więc ok.

 

Z przodu za do mają opcje. Ciekawe czy Deschamps zdecyduje się wariant kombinacyjny (czyli np. Martial, Payet i Griezmann na szpicy) czy jednak postawi z przodu którąś z "kłod" - Girouda czy Gignaca i podporządkuje pod nich grę.

Odnośnik do komentarza

Niemcy dostali dziś w czapę od Słowacji 1:3. Oczywiście nie ma co wysnuwać na podstawie tego sparingu za daleko idących wniosków, bo zabrakło Neuera, Hummelsa, Ozila, Mullera czy Kroosa, no ale nie ma co - ta młodzież jednak dosyć zawiodła. Media w Niemczech coraz śmielej domagają się od Loewa odstawienia na boczny tor weteranów jak Schweinsteiger czy Podolski, ale turniej to turniej i doświadczenie jest tu w ch'uj ważne. Dzisiaj Brandt, Weigl, Rudiger a szczególnie Draxler całkiem mocno zawiedli. 

 

Ogólnie jakiś poroniony skład Loew wystawił, Khedira, Rudy (!) i Draxler w środku pola. To nie mogło się udać. Fajnie by było jakby w meczu z nami taki sabotaż odwalił :D

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Z kadry Anglii wypadają Townsend i Drinkwater. Muszę przyznać że Hodgson wciąż całkiem skutecznie wykonuje misję pt. "sabotaż" - 3 środkowych obrońców (no dobra, jeszcze Diera można podpiąć), 1 skrzydłowy w postaci Sterlinga, który może też grać jako ofensywny pomocnik albo nawet podwieszony napastnik, i pięciu napastników xD Plus dna jak np. Henderson który w formie w jakiej się znajduje (głównie piłkarskiej, ale fizycznej też) powinien jechać na paraolimpiadę do Rio a nie na EURO.

 

Jeśli o mnie chodzi to wziąłbym Townsenda, bo odkąd przeszedł do Newcastle grał całkiem dobrze. Poza tym brakuje Anglikom takiego prostego skrzydłowego, który zrobi jeden drybling, odda porządny strzał, choćby do wejścia z ławki. Drinkwater co prawda zdobył mistrzostwo ale, bądźmy poważni, dobrze że nie pojedzie.

 

Jedyne dość logiczne posunięcie to powołanie Wilshere'a, który mimo że 95% sezonu się leczył, to nie da się ukryć że stanowi jakieś 70% jakości tej kadry, a linia pomocy bez niego powoduje myśli samobójcze u każdego fana Premier League.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...