Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Gram w Gierke synth rider na vr ale wczoraj miałem problem z kontrolerami ruchu zaczęły jakby pływać. Kolejna rzecz to nie wiem jak sprawdzić czy kamerka mnie dobrze widzi. Wszystko mam ustawione wydaje mi się że tak jak producent zalecił. Oczywiście wcześniej nie było problemu. Wiem gdzie sprawdzić ustawienia ale jak z diagnozować czy to kamera padła czy kontrolery ruchu. W ustawieniach niby kamera wyświetla obraz. Proszę o pomoc i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza

 

@mierkan

To jest najlepszy poradnik jak poprawić śledzenie kontrolerów. Nie musisz wszystkego tego robić, ale warto spróbować co się da.

Kamerke możesz sprawdzić przy każdym uruchomieniu VR, albo przytrzymując przycisk PS na padzie i tam gdzieś na górze jest opcja "Playstation VR > potwierdź pozycję" czy coś. Robiąc to w grze zobaczysz obraz jakby w negatywie i w idealnych warunkach tylko lampki na goglach i kontrolerach powinny być ciemne. Wszystkie inne żródła światła/odbić mogą potencjalnie psuć śledzenie. 

Niestety ale każdy system VR wymaga przygotowania odpowiedniego miejsca, a PSVR w szczególności bo to śledzenie optyczne ma swoje humory. 

Edytowane przez qraq_pk
Odnośnik do komentarza

Poda ktos tytul jakies strzelanki na vr co odpalam i prawie odrazu mozna strzelac do przeciwnikos? Bo w fartpoint nie udalo mi sie znalezc nikogo niemowiac o tym ze prawie zasnalem zanim wyladowalem na planecie. wolfenstein cyberpilot juz troche lepiej ale w sumie nie do konca jara mnie chodzenie na siedzaco robotem ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mój psvr poszedł do ludzi. Jakiś 11 łatek będzie się cieszyć :-)
Zabawne bo po dwóch latach ciorania nawet zarobiłem na zestawie xd.
Uznalem ze ograłem wszystko co chciałem, a re7 jestem za miękki by dać radę w VR. I trzeba opylić póki cenę jako taka trzyma


Czas na przesiadkę na coś innego. Na questa teraz teraz poluje.

Usunięcie wszystkich tych gier których już nie odpalę to dziwne uczucie.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, qraq_pk napisał:

Mój psvr poszedł do ludzi. Jakiś 11 łatek będzie się cieszyć :-)
Zabawne bo po dwóch latach ciorania nawet zarobiłem na zestawie xd.
Uznalem ze ograłem wszystko co chciałem, a re7 jestem za miękki by dać radę w VR. I trzeba opylić póki cenę jako taka trzyma


Czas na przesiadkę na coś innego. Na questa teraz teraz poluje.

Usunięcie wszystkich tych gier których już nie odpalę to dziwne uczucie.

Hm... A za ile sprzedałeś, skoro uważasz że z zyskiem? Ja już chyba sobie zostawię. Rzadko sprzedaję poprzednią generację. Od PS2 sprzęt mam gdzieś skitrany. No chyba, że jakiś lifting jest Slim, Pro, X to poprzednik do Żyda. 

Ja kupiłem ostatnio Gorn w promce i jeszcze nie grałem :( Za dużo hobby - filmy/seriale, planszówki, książki, gry video... Jak żyć? ;)

Odnośnik do komentarza

Witam czy jeśli kupię przełącznik (splitter) hdmi aby mieć na pierwszym złączu przełącznika bezpośrednio podłączoną konsolę PS5 do tv 4k60 hdr a na drugim psvr to czy po przełączeniu między tymi złączami za każdym razem będę musiał kalibrować w konsoli HDR ?

Z góry dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...

Cześć

  .Poproszę o poradę . W PS4 po włączeniu VR  na padzie przyciskiem Option (ten cienki z prawej strony )miałem opcję przejścia z trybu 2d na 3d . Po wcisnięciu materiał jaki miałem nagrany na dysku zewnętrznym włączał się w trybie 3d przez VR . 

Jak wygląda sytuacja po podłaczeniu VR do PS5 ? Nie widzę takiej możliwości .Obraz mam w 2d (podwójny ekran ) Yaki obraz widzę w tv i przez okulary vr

Czy to jest opcja oprogramowania ? Programu do odtwarzania plików ? Można go ściągnąć ?

Ktoś przerabiał taki temat ?

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedz

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...