Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, oFi napisał:

 

Dlaczego uważasz, że będzie to inna technologia? 

Bo PSVR1 używa kamery i światełek gdy wszystko inne działa inaczej? No nie wiem, może da się to od strony kodu zrobić w łatwy sposób. W sumie da się po kilku(nastu) akrobacjach odpalić psvr na PC i grać w tamtejsze gry, więc może się uda. Byłoby fajnie.

Odnośnik do komentarza

Według info od SONY ma działać w ten sposób:

 

Cytat

Wykrywanie dotyku palców: Kontroler potrafi wykryć palce gracza bez żadnego naciskania w miejscach, w których umieszcza on kciuk, palec wskazujący lub środkowy. Dzięki temu użytkownik może wykonywać bardziej naturalne gesty rękami podczas gry.

 

Ja myślałem, że chodziło o rękawicę do VR. xD

Odnośnik do komentarza

Obsługa dłoni/palców (bez kontrolera) i tak może jeszcze być, o ile na goglach będą kamerki (tak jak to jest np. w queście).

 

A co do kabla:

Cytat

It will connect to PS5 with a single cord to simplify setup and improve ease-of-use, while enabling a high-fidelity visual experience. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Kabel tam da się przeżyć. Byle był łatwy do ewentualnej wymiany. W jedynce jak padnie to kaplica.

 

Swoją droga gram jak czas pozwala w Hitmana w VR

No jest super jak się przymóży oko na konieczne cięcia w oprawie i popup, ale to sterowanie padem to mocno słaby element. Precyzji zero i strzelanie irytuje. Ta gra własnie mi uświadamia jak bardzo potrzebujemy nowej generacji VR na playstation.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pytanie techniczno/teoretyczne, czy to ze DualSense nie dziala ze wszystkimi grami VR tak jak DualShock4 to kwestia tylko i wylacznie swiecacego przodu pada? To jak nakleje swiecaca czerwona diode na DualSense to zagram w Astro VR? Juz mnie szlak tafia ze musialem do gogli dokupic kamerke od ps4 a tu jeszcze niby pada trzeva

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Wania napisał:

Pytanie techniczno/teoretyczne, czy to ze DualSense nie dziala ze wszystkimi grami VR tak jak DualShock4 to kwestia tylko i wylacznie swiecacego przodu pada? To jak nakleje swiecaca czerwona diode na DualSense to zagram w Astro VR? Juz mnie szlak tafia ze musialem do gogli dokupic kamerke od ps4 a tu jeszcze niby pada trzeva

Chyba Ci jakieś światełko nic nie da bo te w DS4 zmieniało kolory wg mnie. Choć nie wiem bo miałem gogle na łbie ;)

Odnośnik do komentarza

Nie chcialo mi sie bawic i kupilem nowego DualShocka ale to nie koniec niespodzianek… mysle se, przyda sie jako trzeci pad zeby czase zagrac „w cos na trzech” ale przeciez PS5 nie wspiera DualShock 4 :lol: tylko we wstecznej wiec mam trzy pady ale tylko do gierek z czasow PS4… 

 

dodatkowa ciekawostka jest to, ze nie da sie na PS5 odpalic filmow 360’ tak jak to mozna podobno bylo na PS4 przez Media Playera czy jakis tam inny odtwarzacz (nie wiem bo nie mialem PS4 nigdy, tylko ps2 i ps3).

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Wania napisał:

dodatkowa ciekawostka jest to, ze nie da sie na PS5 odpalic filmow 360’ tak jak to mozna podobno bylo na PS4 przez Media Playera czy jakis tam inny odtwarzacz (nie wiem bo nie mialem PS4 nigdy, tylko ps2 i ps3).

Do tego potrzebna była apka ze stora dodatkowo płatna jak dobrze pamiętam. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, qraq_pk napisał:

Ogrywam Arizona Sunshine. Jest teraz w promce chyba -80%. Jak ma się Aim controller to myślę ze warto sprawdzić. Za pełną cenę nie tykać. Kampania lajtowa i bohater sadzi śmieszne suchary. Takie mocne 7/10 za tą cenę. Za pełną to może 4-5/10

E pograłem z godzinę i się wynudziłem strasznie. Mam Aima. Na tę pukawkę to już bardziej polecę Dooma 3 VR. VFR mi tak nie siadł jak trójka. Co prawda po 2h grania jeszcze nie wróciłem, bo ale podobało mi się. Szkoda że Blood and Truth nie sprawdziłem na Aimie. 

Główny tytuł na to Farpoint fajny ale mi ucieka spluwa w jedną stronę i 0 przyjemności z grania. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

No i mam Doom 3 Vr.

Spoko giera! Czuć że to tylko port gry która ogólnie nie była przeznacona do vr no i widać po rozgrywce że to leciwy tytuł. Tak czy siak gra się miło po jakichś 2h. No i jest ten problem ze skalowaniem świata, a bardziej postaci. Z daleka jest ok, ale jak podejdziesz bliżej to wszyscy npc wydają się malutcy:) Coś skopali i mogliby to połatać, ale za 3 dyszki to tam nie narzekam. Najważniejsze że chodzi płynie i nie mdli mnie przy pbracaniu gałką. A że jest to doom to wypada ruszać się i stejfować by unikać przeciwników i tych fireballi.

 

A i dla grających po raz pierwszy tip: Drzwi otwiera się trzymając w łapie shotguna ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...