Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, MEVEK napisał:

No i najwazniejsze na koniec. Moge poznac Wasze top 7 gier na VR :hi:

 

 
 1. Beat kurwa Saber - absolutny must have i świeże doznanie skrojone typowo pod VR, bo tylko w tej formie ma prawo istnieć (nie, oglądanie tego na TV nie oddaje nawet 20% frajdy). Gra z ogromnym potencjałem, czysty fun płynący z rozgrywki, gdzie nikt i nic nas nie rozprasza. Łatwe do nauki, szalenie trudne i wymagające godzin treningu, by osiągnąć poziom mistrzowski. Doskonała zarówno jako party game, jak i do samotnego szlifowania kondycji. Gra pomimo przeszło dwóch lat na karku wciąż jest rozwijana i wspierana (nowe tryby, modyfikatory, areny, paczki z utworami płatnymi i darmowymi). Tylko ten multiplayer na PSVR coś im się opóźnia, ale jak będzie to antoniobanderas. Jeśli miałbyś wybrać tylko jedną grę, to niezaprzeczalnie powinien to być BS.  Wymaga pozycji stojącej i odrobiny przestrzeni.
 
 2. Blood & Truth - akcyjniak pełną gębą. Rail shooter, ale nie do końca, bo całkiem sporo tu chowania za osłonami i trochę spokojnych fragmentów rodem z walking sima (według mnie niepotrzebne, ale mają za zadanie budować "intrygę"). Technicznie bardzo zgrabnie zrealizowana, natrafiłem na niewiele baboli, strzelanie cieszy od początku do końca, a niektóre sceny imponują i zastają nami na długo. No wiecie, te wszystkie skoki na złamanie karku (i koniecznie w spowolnionym tempie), podczas których sadzimy piękne hedszoty i inne cuda wianki. Nie mogło ich zabraknąć, bo to klasyka gatunki, ale gracz zaciesza jak dziecko. Lepiej na stojąco, ale na siedząco też bez większego bólu przejdzie.  
 
3. AstroBot - przyznam szczerze, że wciąż solidnie do tej gry nie przysiadłem, ale grałem fragmentami i jest przekozacka, więc w ciemno ją tutaj wrzucam na podium, ciesząc się jednocześnie, że ta gra nadal przede mną. Zacieram łapki.
 
4. SUPERHOT VR - swego czasu pierwszy tytuł, gdzie mogłem siedzieć w goglach 2-3 godziny bez przerwy. Natychmiastowość, satysfakcja z rozkwaszania przeciwników, trochę wygibasów. Efekt VR naprawdę dużo daje tej grze i jest ona w jakimś sensie pod niego wręcz skrojona. Uwaga: wymaga sporo przestrzeni, bo łatwo się zapomnieć w trakcie tych wszystkich uników przed kulami.
 
5. Pistol Whip - trochę zmarnowany potencjał i gra nie tak żywotna jak BS, ale wciąż świetna oraz charakterna. Bardzo dobra opcja na party (potrafi dużo wybaczyć początkującym graczom), ale w grze solo szybko zaczyna cierpieć na niedobór zawartości (tryby, utwory). Mimo wszystko patrząc przez pryzmat VR tytuł warty uwagi. Na stojąco oczywiście.
 
6. Moss - trochę popierdółka, ale niezwykle słodka w prezencji i wbrew pozorom oferująca całkiem sporo gameplayu. Rzecz do wyciszenia i czilałtu, bo można wygodnie usiąść w fotelu i pobiegać myszką z mieczykiem. Powalczyć, pokombinować przy niespecjalnie trudnych zagadkach i dać się ponieść baśniowemu klimatowi.
 
7. Wipeout: Omega Collection - gra raczej nie na mój organizm, ale pobawiłem się chwilę i byłem pod ogromnym wrażeniem (mój błędnik już pod mniejszym). Wrzucam w topkę, bo wierzę, że jeszcze kiedyś wrócę. Gra oferuje dużo opcji personalizacji widoku VR, więc jest duża szansa znaleźć coś pod siebie.
 
Warto też wspomnieć o Statik, TumbleVR, RE7 (choć osobiście wolałem grać tradycyjnie).
 
Wiele gier jeszcze nie testowałem choć zamierzam (czaję się m.in. na Walking Dead), więc lista jest "na tę chwilę i z tych co grałem". Możliwe też, że o czymś zapomniałem x]
  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

no to jak z movami. Pamiętam jak szukałem VR rok temu to movy były na wymarciu i za stare z ps3 liczyli tyle co za nówki. Udało mi się wyrwać VR z Aimem za 200 euro i to była okazja (bez aima za tyle chodziły) a movy od jakiejś nieświadomej mamuśki za 25 czyli za darmo praktycznie. Potem wyszedł iron man i sony naprodukowało move i ceny spadły

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, qraq_pk napisał:

no nie wiem. Każdy prktcznie Vr ma kable poza oculusem (ale bateria słaba). a w niektorych stacje bazowe na kablach trzeba rozstawiać.

Mnie tam zniechęca ogólne już zacofanie psvr. Jestem gotowy na przeskok na coś nowego

 

2-3H na bateri to jest kiepski czas na VR? Kto takie sesje robi. 

 

Na rynku jest kilka VR bez kabli: Go, Quest 2, Quest 1, HTC Vive Focus, HTC Vive z adapterem, AuraVision i chyba tyle. 

Odnośnik do komentarza

no ok, nie siedze w pc vr. 

Psvr mi działa spoko, kabel nie przeszkadza za bardzo ale inne ograniczenia denerwują. Czekam na każdeo nowe info o PSVR2. czuję ze jak wyjdzie to będzie moment gdy kupię ps5. Co mnie tam lepsza grafa na plaskim ekranie. Zagrać w tytuł VR z porządną grafą i trackingiem, to mi się marzy. Chętnie bym Alyx obadał ale nie mam jak.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, qraq_pk napisał:

jak kupiłeś Vr bez kamery?

Mam kamerke ale stara. A teraz doczytuje ze kamerka do konsoli ps5 nie obsluguje VR a to tej wlasnie mi brakuje, ale jak sie okazuje niepotrzebnie soe martwie. Wszystko rozchodzi sie o stara, ale potrzebny jest ten adapter. Zaraz wysle requesta :lapka:

 

Dzieki panowie. Pod wieczor bede sie bawil. Mam nadzieje ze obejdzie sie bez pawia :D

Odnośnik do komentarza

no na ps4 fat to rozmazane strasznie te squadrony są, ale da się grać

A ty Mevek lepiej zacznij od czegoś gdzie za ruch odpowiadasz tylko ty. Beat Saber czy superhot vr nadają się idealnie i od razu poznasz dwie dobre gry. Potem np astrobot bo tam powoli się porusza.

Jak zaczniesz od wipeout czy ace combat to murowany rzyg po 5 minutach. :D

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, qraq_pk napisał:

Jak zaczniesz od wipeout czy ace combat to murowany rzyg po 5 minutach. :D

niekoniecznie, właśnie w wipeoucie mózg wie że siedzi w rakiecie i sobie latasz, a gorzej jest jak np. "chodzisz" w Doomie, a tak naprawdę siedzisz na kanapie.

Ja dooma wywaliłem, bo ani na sterowaniu skokowym, ani płynnym, nie dało się komfortowo grać :/

Godzinę temu, MEVEK napisał:

Zaraz wysle requesta :lapka:

lepiej kup za parę groszy na ebay, czy gdzie tam zamawiasz. Ja czekam od grudnia na adapter. Składałem reklamację, niby znowu wysłali, dalej czekam.

Gość na infolinii mówił, że dziwnym trafem lądują na amazonie, a znikają paczki.

Odnośnik do komentarza

Ja nigdy nie miałem problemu z "chodzeniem" w VR. Za to 3 minuty w ace combat i zawroty. Dopiero po kilku innych grach i jakichś 5 podejściach udało mi się zrobić pierwsza misję. Do dziś nie ukończyłem całości. Za to Squadrons spoko chyba bo nie ma tam "ziemi" i mogę się kręcić w kółko ile chce.
To bardzo indywidualna kwestia.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, grzybiarz napisał:

niekoniecznie, właśnie w wipeoucie mózg wie że siedzi w rakiecie i sobie latasz, a gorzej jest jak np. "chodzisz" w Doomie, a tak naprawdę siedzisz na kanapie.

Ja dooma wywaliłem, bo ani na sterowaniu skokowym, ani płynnym, nie dało się komfortowo grać :/

lepiej kup za parę groszy na ebay, czy gdzie tam zamawiasz. Ja czekam od grudnia na adapter. Składałem reklamację, niby znowu wysłali, dalej czekam.

Gość na infolinii mówił, że dziwnym trafem lądują na amazonie, a znikają paczki.

Cytat

Regarding deliveries to Australia and New Zealand: at present we are unfortunately experiencing shipment delays and expect to fulfil your order in four to five weeks. Please accept our apologies for any inconvenience caused.

:sapek: Zostaje podpięci mi pod PS4, albo pro. 

Odnośnik do komentarza

Witness nie jest na vr. W menu gier zobaczysz ikonkę vr przy tytule. Np w tekkenie 7 jest czy w wipeoucie ale trza włączyć to w opcjach. Są gry które maja vr dodatkowo i czasem na sile - np rise of the tomb raider (czy te co wymieniłem wcześniej), ale są tez gry które miażdżą w vr: np resident evil 7. 
ja ogrywam mossa, fajny klimacik, kupiłem chyba dwa lata temu niepotrzebnie bo dopiero teraz ogrywam jak dali za free :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...