Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Lampy nie będzie, będzie za to skrót.

 

Czytam sobie właśnie, że w pojedynku z Romem im mniej mamy insightu tym mniej pająków mu pomaga. Miałem w tej walce ponad 60, musiałem użerać się z około 30-40 pająkami (pojawiało się coś ponad 10 na falę) i byłem mega w(pipi)iony takim głupim bossfightem,

 

Nie polecam kisić Insight :reggie:

Mi głupi przeciwnik zabrał wszystkie insight points :( obecnie msm dużo czaszek ale nie wykorzystuje ich bo boję się że trafię na tego samego przeciwnika.

Odnośnik do komentarza

 

Ok juz przeczytalem ze to inny artykul ale widzialem o takim samym tytule, gdzie koles pisal ze przegral 400 godzin w dark souls i 600 godzin w dark souls 2 i ze jest veteranem, ale Bloodborne to jakas pomylka bo gra jest za trudna, nie ma tarcz i zabijaja go trash moby mimo ze ma juz calkiem niezle staty i ze tak nie powinno byc, bo w poprzednich grach jak wbiegal na starsze lokacje z wysokim levelem to na hita wszystko mial, a tu go wiesniaki i zwykly trash zabija i ze ta gra to porazka i kiepska i w ogole elo :reggie:

 

Co do Insight rozni bossowie moga miec dodatkowe smaczki zaleznie od tego (taki jakby poziom zwariowania chyba), np jak bijemy sie z Vicar Amelia majas 20 insight lub wiecej mozemy slyszec jak do nas mowi w zrozumialym jezyku, a podczas smierci wymawia pewne slowa majace zwiazek z fabula.

 

W ogole zauwazyliscie ciekawa zaleznosc? Im dalej idziecie w gre i widzicie coraz wiecej "niesamowitych" lub dziwnych rzeczy, to zaraz przy takim zdarzeniu lezy Madman's Knowledge, ciekawe czy to przypadek :)

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Radzę też przejrzeć jego twittera, gościu ma ewidentnie coś do gier od From, dodatkowo od premiery BB jedzie po grze cały czas i nie podoba mu się dobre przyjęcie gry.  Niespecjalnie przeszkadzałoby mi to, ale to jeden z redaktorów naczelnych IGN, ciągle pewnie największej strony o grach. Dobrze, że nie on recenzuję chociaż.

 

Wczoraj mniej pograłem i dopiero jestem przy

Blood-Starved Beast

a

Vicara

robię po tym dopiero. Build postaci mam już w miarę obmyślony raczej, więc pora wcielać go w życie :)

Odnośnik do komentarza

eX- ważne, że masz chęć do grania i czujesz klimat. Moje początki w DSach też opierały się na łażeniu przez parę ładnych godzin po pierwszej sekcji i jak w Demonie otworzyłem pierwszy skrót, to poczułem się prawie jak bym spuścił z krzyża. Później już było lepiej, a potyczki z podwójnymi bosami w DS2 kończyłem za 2-3 razem.

Odnośnik do komentarza

Ja nie widze nic, ze 4 godziny w grze a do pierwszego bossa nie dotarłem nawet XD

Taka dobra rada, biegaj po całym levelu, odkrywaj skróty, bo później od pierwszej lampy do bossa będziesz miał jakieś 2 minuty biegu i tyczy sie to chyba każdego świata. Za to ogromny plus dla FM, budowa plansz i skróty to geniusz. Najpierw odkrywam cały level, trochę podpakuje postać, a jak jestem gotów to od pierwszego checpointa do bossa mam kawałek.

 

Jak wrócisz po pokonaniu 3 bossa do centrum Yharnam, to podejdz do pierwszego okna przy którym świeci się lampa (to na wprost lampy), dostaniesz za darmo pewną broń. Ogólnie warto wracać do starczych lokacji i odwiedzać npc.

Btw spadać tam na sam dół do szczurów czy iść wyżej?

Ta gra polega na tym aby biegać wszędzie, nie bój się eksplorować, zapewne na końcu będzie jakieś wyjście, które zaprowadzi cię na sam początek levelu.

macie jakiś route na farmienie expa w tych kanałach ze szczurami czy tam na początku raczej freestyle?

chce wbić z 5lvl zanim rusze dalej

Jesteś przed pierwszym bossem? Tzn. Ojczulkiem? Później pojawią się tacy wysocy goście z czerwoną grzywą, wpada sporo dusz, sporo też wskakuje za wilkołaków (dwa są na moście przed bestią kleryka).

 

 

PS. Nie pamiętam kiedy ostatni raz przy jakieś grze grałem na stojąco, i tyczy sie to każdej walki z bossem, gdzie do obalenia wystarczy kilka uderzeń. xD

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

przed 2 jestem, ale chce wbić kilka lvl i podbić hp, głupio gine czasami na typach za winklem albo jak w(pipi)e sie pomiędzy szczury/ inne skrzaty

wyższe hp powinno troche podbić przeżywalność

To masz tam tych kolesie (na filmiku), za których jest sporo dusz plus wilkołaki i olbrzymy z cegłą.

0:59

Odnośnik do komentarza

Kilka pytań:

 

- czy wraz z wzrostem levelu rośnie on również przeciwnikom czy można sobie farmić spokojnie

- jedynym sposobem na sejwa jest powrót do chekpointa i resp przeciwników ?

- czy później da się zdobyć jakieś nowe ciosy, uniki itp czy tylko można zmieniać broń ?

- da się jakoś po ludzku ustawić lockowanie na jednym przeciwniku(default pod prawą gałką jest troszkę bez sensu)

- w jaki sposób grać w co-opie

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Dla mnie chyba BB jest trudniejszy trochę, chociaż trudniejszy to za duże słowo, po prostu walka jest inna, premiuje granie ofensywne i ryzyko.

@Ins

1. Przeciwnikom nie rośnie level (dopiero przy Ng+)
2. Sejwy robią się dosłownie co chwilę (żeby nikt nie miał pomysłów typu sprawdzę co tam jest, a jak zginę to reload)
3. Tylko broń, każda ma charakterystyczny moveset dla siebie.
4. Dla mnie lockowanie jest proste i intuicyjne. I tak lockowanie jest tylko poprzez R3 (ruch gałki zmienia cel)
5  Przyzywa się za pomocą odpowiednich dzwonków, różnica poziomów nie może być za duża.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak z trudnością gry? Prostsza czy trudniejsza od Dks? Dużo osób juz skończyło...

 

Serie Dks przechodzilem bez wiekszych problemow, bossowie na 1-2 proby, trash moby to byl no stress, tutaj sie mecze z bossami ostro a niekiedy zwykly mobek potrafi napsuc krwii jak sie jest nie przygotowanym, dla mnie ta gra jest trudniejsza bo nie mozna sie chowac za tarcza i nie ma tez cheesy magic (przynajmniej narazie). Przypuszczam ze kwestia indywidualna, sa osoby dla ktorych gra jest latwiejsza, sa osoby dla ktorych jest trudniejsza (mimo ze grali sporo w poprzednie czesci).

 

Wiec nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, zaleznie od preferencji i umiejetnosci, ja np jestem dupa w parry wiec mam trudniej xD

 

Dla mnie chyba BB jest trudniejszy trochę, chociaż trudniejszy to za duże słowo, po prostu walka jest inna, premiuje granie ofensywne i ryzyko.

 

@Ins

 

1. Przeciwnikom nie rośnie level (dopiero przy Ng+)

2. Sejwy robią się dosłownie co chwilę (żeby nikt nie miał pomysłów typu sprawdzę co tam jest, a jak zginę to reload)

3. Tylko broń, każda ma charakterystyczny moveset dla siebie.

4. Dla mnie lockowanie jest proste i intuicyjne. I tak lockowanie jest tylko poprzez R3 (ruch gałki zmienia cel)

5  Przyzywa się za pomocą odpowiednich dzwonków, różnica poziomów nie może być za duża.

 

Warto dodac ze wiekszy Insight moze nie znacznie zwiekszac statystyki przeciwnikow.

 

Tak na marginesie dla ludzi co pierwszy raz graja i nie ogarniaja savów, mozecie wylaczyc gre w kazdej chwili, po wlaczeniu bedziecie dokladnie w tym samym miejscu w ktorym wylaczyliscie i z tym samym progressem (co ubite to lezy, co nie ubite dalej chodzi) wiec nie musicie za kazdym razem szukac lampy jak matka,babka,ciotka,zonka czy ktos kaze wylaczac natychmiast bo premierowy odcinek barw szczescia w tv.

 

@Faranell

 

Nie ma.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Tak na marginesie dla ludzi co pierwszy raz graja i nie ogarniaja savów, mozecie wylaczyc gre w kazdej chwili, po wlaczeniu bedziecie dokladnie w tym samym miejscu w ktorym wylaczyliscie i z tym samym progressem (co ubite to lezy, co nie ubite dalej chodzi) wiec nie musicie za kazdym razem szukac lampy jak matka,babka,ciotka,zonka czy ktos kaze wylaczac natychmiast bo premierowy odcinek barw szczescia w tv.

 

Ta informacja to jest game changer :D

Odnośnik do komentarza

Ejjjjj no (pipi)a! Zabiłem dziś 2 nastepnych bossów idę jak przecinak po podlevelowaniu siebie i broni ludwiczka tylko kurde te pokraki z workiem! Już drugi mnie dorwal nienawidze tego trolowania mnie przez grę. Ktoś kto przeszedł może mi w spoilerze napisać ile tych kutafonów jest i gdzie. Chcę się zemścić; )

Odnośnik do komentarza

Tylko wazne info, gre prosze wylaczac sposobem options na padzie -> system -> exit game

 

Jak wylaczycie od razu gre z menu konsoli to tez wam zapisze, ale gra ostrzega ze ostatnio nie zostala wylaczona poprawnie i moze byc strata progresu, lepiej nie ryzykowac.

 

Co do poziomu trudnosci to roznie to bywa, wiadomo ze dla weteranow serii bedzie prosciej (przynajmniej tych ktorzy nie bawili sie tarcza i magia zbyt duzo), te gry juz beda dla takich jednostek coraz prostsze a nie trudniejsze.

Odnośnik do komentarza

Bansai nareszcie wiem co chce mnie dorwac przy tamtych drzwiach albo przy tym przedmiocie co sie pojawia poswiata, niezle, naprawde niezle :)

 

A taka ciekawostka, jak ktos juz pokonal Rom'a to moze czytac

 

 

ZANIM sie ubije Rom'a i ma sie naprawde wysoki wspolczynnik Insight, mozna podobno zobaczyc te pokraki na budynkach :S

Ale jestem w szoku jak sie sprawa wyjasnila co mnie lapalo ;)

 

 

Gra mistrz jesli chodzi o planowanie i design :fsg:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...