Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Stało się. Dobrnąłem do końca. W sensie został jeszcze

Gehrman i ewentualnie Moon Presence

ale, po zasłyszanych opiniach, nie chcę wchodzić na ng+ przed DLC. Teraz może sprawdzę lochy, no i dawać Old Hunters :D

 

Swoją drogą ostatni bossowie wydali mi się śmiesznie prości w porównaniu do poprzednich.

Emisariusz, Amygdala, Micolash i Mergo

ukatrupieni za pierwszym podejściem. Ten przedostatni to w ogóle jakiś bekowy twór, no bo

chyba pierwszy raz w moim giereczkowym życiu napotkałem bossa, który przede mną (pipi)ł  :pawel: Dobry kwadrans bawiłem się z nim w berka i nie potrafiłem wykminić, o co właściwie chodzi. Miał już połowę zdrowia, ale jak go tu bić w biegu? W końcu, nie całkiem wiem jak, wleciałem za nim gdzieś i zamknęła się przede mną brama, dopiero jak wówczas doń przyszedłem wskoczył drugi etap walki

 

 

Ogólnie giera 10/10, GOTY 2015, a nie tam jakieś Wiedźminy i MGSy  :banderas:  Gorzej, że niby prawie skończyłem, a mam ledwie połowę trofeów - 46% bodajże. :(

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

O rany. Walczę właśnie z niejakim

 

 

Orphan of Kos

 

Rozkminiłem pierwszą fazę walki bez straty nawet jeden fiolki, ale to co się później dzieje jest po prostu istnym chaosem - nie ogarniam niczego, te małpie figle są skrajnie nieczytelne.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, kto to konik, ale do tej pory wszystko w dodatku padało za max 3 razem (regularne mobki też bez jakiejś spiny filetowałem Ostrzem Miłosierdzia). Aż do tego bossa. Naprawdę jestem bezradny, bo typek w drugiej fazie (o którą się w sumie rozchodzi) kładzie mnie na półtora hita, ja natomiast nie potrafię odczytać momentu na wystrzał. Regularna walka nie wchodzi w grę, bo zbyt delikatnie go smyram. Gra pokazała mi miejsce w szeregu... :frog:

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Nie wiem, kto to konik, ale do tej pory wszystko w dodatku padało za max 3 razem (regularne mobki też bez jakiejś spiny filetowałem Ostrzem Miłosierdzia). Aż do tego bossa. Naprawdę jestem bezradny, bo typek w drugiej fazie (o którą się w sumie rozchodzi) kładzie mnie na półtora hita, ja natomiast nie potrafię odczytać momentu na wystrzał. Regularna walka nie wchodzi w grę, bo zbyt delikatnie go smyram. Gra pokazała mi miejsce w szeregu... :frog:

 

Beast blood pellet oraz bolt paper i jedziesz dziada.

Odnośnik do komentarza

Wreszcie padł - po lekkiej zmianie taktyki. Pierwsza faza na lajcie za pomocą viscerali, potem (zamiast liczyć na udany strzał) rozłożyłem ostrze i zaszlachtowałem gadzinę. Trzymałem go całkowicie na dystans i szybkimi dashami skubałem mu pasek HP.

 

Jeśli Ludwig jest tym "konikiem", to dla mojej postaci i stylu gry był o wiele łatwiejszy niż finałowy boss dodatku. Ot i cała magia serii, że dla jednego dany boss stanowi nie lada wyzwanie, podczas gdy inny gracz zabija go przy pierwszym spotkaniu.

 

edit:

Ukryty boss zdechł po drugiej próbie, co tylko potwierdza powyższe stwierdzenie. Blade of Mercy ma swoje wady i zalety, jak każda broń w sumie - jednego bossa szatkuję jak sałatę, z drugim czeka mnie natomiast dłuższa przeprawa. Koniec końców każdego da się ubić dowolnym orężem.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Amygdala w przeklętym kieliszku padła - poszło z nią szybciej niż z krokodylopsem.

 

Trzymałem ją na dystans i atakowałem łeb jedynie po serii ciosów (długie recovery), w drugiej fazie kluczowym jest

stanie w miejscu podczas jej skocznego szału

i bezpieczne skubanie homaropodobnego ogona. No to teraz chyba już z górki :)

 

Stroniłem od tej idei kielichów, ale jest to całkiem interesujący pomysł.

 

edit: Loran Silverbeast ( :yao:) - czy jeszcze czeka jakieś większe wyzwanie czy reszta gierki to już formalność?

edit2: coś tam po drodze jeszcze stawiało opór, ale dokonało się:

 

dKXOXHP.jpg

 

50 parę godzin poszło, ale było warto - Demon's Souls najlepszy ex na PS3, Bloodborne - najlepszy ex na PS4. Pozostaje czekać na nową konsole Sony oraz grę od From...

Edytowane przez stoodio
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

ja też pokonałem Amygdalę i nie wiem co dalej ? nie mam np zdobytego klucza do healing church workshop, pokonałem też tą włochatą elektryczną bestię na dole za katedrą z kielichów to mam 3 i dwa labirynty już przeszedłem oba po 3 poziomy nie wiem czy jest więcej ? No i nie wyskoczył mi trofik że ukończyłem grę ? Jakieś rady?
 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...