Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie zaczynam urlop :banderas:

 

W końcu mogę nadgonić braki czasu z ostatnich dwóch tygodni. Ruszyłem dalej z fabułą i eksploracją wiostki Yahar'Gul, a tam zonk. Powalczyłem trochę tradycyjnie a potem postanowiłem delikatnie oszukać grę :gayos:

 

https://youtu.be/wygbW_sNoXE

Mogles zaczepic cala trojke i przed tymi drzwiami na koncu jest skret w lewo po schdkach tam gdzie jest drzewo. Tam nie wejda i lejesz ich ile chcesz :) Odkrylem przez przypadek bo wbilem do nich na pelnej (pipi)ie i (pipi)lem gdzie pieprz rosnie. Edytowane przez sajmon34
Odnośnik do komentarza

Ja bym chętnie zobaczył jak Wesker ich bije za pierwszym razem 1v3 : )

Jakbyś umiał otworzyć i zerknąć w spoiler to przeczytałbyś którzy bossowie polegli za moim pierwszym starciem, o trzech na raz hunterach nie pisałem, chyba że pomyliło Ci się z Cieniami Yharnamu.

 

Co do hunterów. Do nich podchodziłem 4 razy. Najlepszą metodę jaką wypracowałem to zbiegnięcie po schodach z lewej strony, zajście od tyłu do jednego huntera na schodach z prawej, naładowanie broni i dobijanie, oczywiście z mocą pioruna, jeden padł a reszta przybiegła, trochę fiolek poszło ale na schodach zbiłem im życie do zera i w końcu się udało.

 

Ogarnę ten trik z save, żeby zobaczyć trzy zakończenia. Platynka jest już co raz bliżej :) później ng+ bo korci niesamowicie i jedziemy dalej :) tym razem zmienię sobie setting postaci na zupełnie inny.

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Aha, no to ewentualnie zmienię strój i popakuje postać w inne umiejętności i bronie :)

 

 

Btw. Bzduras ma rację, każdy ma swój koszmar i to jest piękne w tej grze, gorzej jak ktoś komuś wmawia, że gra jest za trudna bo sam grał tylko w call of duty na easy albo God of War i twierdzi, że się nie da, to nie możliwe, grałeś z Youtubem itd. Takie osoby mnie rozbrajają, nie wiedzą ile gracze spędzili na Master Ninja w Ninja Gaiden, ba nawet nie wiedzą o takich grach zbyt wiele. Nie oceniam graczy, każdy ma inne podejście i skilla wyrobionego czy to w latach czy miesiącach. Niektórym przychodzi łatwiej innym trudniej a jeszcze inni sprzedali Bloodborne bo zwyczajnie nie dali rady lub zajmowało im to wiele czasu. Ja od samego początku czułem duży respekt do gry, spodziewałem się śmierci, ginąłem na początku ale to bardziej motywowało do pofarmienia postaci, szukania alternatyw, innych dróg, pakowania w postać to co najlepsze i dobranie odpowiedniego dla siebie oręża. Nawet nie grałem w żadne Soulsy co zamierzam zresztą nadrobić ale uważam i wierzę graczom, że dali radę przejść za pierwszym razem pewne sekwencje, byli bardziej przygotowanie z fullem fiolek i dopakowaną postacią, domieszka skilla i taktyki, szybkiej nauki wroga i pomimo straty dużej części zapasów bossowie polegali a satysfakcja sięgała zenitu. Trochę smutno, że koszmar powoli mi się kończy ale taka natura gier, kiedyś muszą... Mam nadzieję na kontynuację i czekam z niecierpliwością.

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Czasem detal decyduje o powodzeniu bądź porażce. Np. dobór oręża - wspomniany Paarl oraz bezgłowa bestia z bronią krótkiego zasięgu to istna udręka. Podobnie jest z pozoru nieistotnym odzieniem - pamiętam, że na walkę z Paarlem wybiegłem całkowicie nieprzygotowany. Jakież było moje zdziwienie, gdy przy kolejnej próbie wybiegłem w stroju Henryka i ataki zadawały znacznie mniej obrażeń. Do czego zmierzam - ktoś komu ów wdzianko się spodobało i ganiał w nim do walki, miał większe szanse pokonać bestię przy pierwszym spotkaniu. Wiele jest zmiennych i naprawdę nie ma co mierzyć wszystkich swoja miarą.

Odnośnik do komentarza

Kiedy główna bramę masz juz otwarta na polankę w śnie tropiciela, to to jest znak na zrobienie back up'u na co tam chcesz.

 

 

 

zakończenia sa 3: 

- litość,

- odmowa przyjecia litosci,

- ponowne odmówienie, z tym, ze przed rozmowa musisz zjeść 3 pępowiny.

 

 

Edytowane przez iMEVEK
Odnośnik do komentarza

Wczoraj za drugim razem padł The One Reborn. Jak tylko zobaczyłem wstawkę przed walką wiedziałem, co się kroi taktycznie, ale nie sądziłem, że uporam się z nim już za drugim razem. Trudnością zjada go niejeden randomowy łowca spotykany w grze. Nie dbałem mocno o potiony, nie analizowałem konkretnie w co walić, ot tak jakoś się stało. Przy okazji odkryłem, że mam jaranko w nagrywaniu tych filmików z walk. Czas na Amygdale.

 

Odnośnik do komentarza

Pytanko. Istnieje może jakiś złoty "przepis" na loch z kielichów, gdzie na 100% dostałbym po jakimś przeciwniku klejnot/kamień do broni na "5" (tak, chodzi o trofik za to)?

 

 

 

Kielich: Ailing Loran

Poiziom: 1

Boss: Beast-possessed Soul

 

Duża szansa na drop, jednakże nie 100%.

 

 

 

Ewentualnie, jeśli masz dodatek, to

 

 

Blood-Starved Beast w jaskini za chmarą krwawych pajęczyc dropi wymagany gem

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Odnośnie tych lochów z kielicha... Mam level 100., przede mną ostatni boss we Śnie Tropiciela. Do tej pory skończyłem tyko jeden loch z kielicha, ten z finałem w postaci ognistego psa. Widzę, że Ailing Loran wymaga aż dziewięciu porcji krwi rytualnej (5) i jakichś kwiatów. I tutaj nie wiem - te przedmioty mogę znaleźć gdzieś w grze właściwej czy muszę generować wszystkie lochy po kolei i tam otrzymam te przedmioty? Z góry dzięki za odp.

 

W tym jednym ch.olernym lochu widzę, że kryje się ostatnia broń do zdobycia i ten drogocenny klejnot... :(

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Ja jestem juz przy końcu. Przede mną juz ostatnie lochy. Ida dość szybko. Nie sa specjalnie trudne, ani specjalnie długie. wystarczy poświecić, po 25min na loch do tego zawsze możesz wziąć pomocnika, albo dwóch :D  Myślałem, ze będzie ciężej. Jak do tej pory, tylko ten, gdzie ma sie 50% energii jest dość wymagający, bo trzeba uważać na wszystkie ruchy przeciwnika i bossów dobrze sie pouczyć.  

W spoilerze podaje, jak gram, by wszystko znalezc i zaliczyc..

 

 

  1. Clear the first three Chalice of Pthumeru Dungeons and get the Arcane Haze Extractor
  2. Clear through the 3rd layer of Ailing Loran for Bastard of Loran materials as well as the Beast Claw
  3. Clear all 3 layers of the Defiled Chalice
  4. Clear to the 3rd layer of Great Isz 
  5. Clear the first two floors of the Great Pthumeru Ihyll Chalice to reach Yharnam   <- tu jestem aktualnie.

Arcane Haze, chyba najciężej wyfarmic, bo przeciwnicy wymagający, ale jak zajdziesz ich od boku z szybka bronia to nie powinno byc problemu. Tych przeciwnikow znajdziesz w Lower Pthumerian Layer 3.

 

Edytowane przez iMEVEK
Odnośnik do komentarza

 

Ja jestem juz przy końcu. Przede mną juz ostatnie lochy. Ida dość szybko. Nie sa specjalnie trudne, ani specjalnie długie. wystarczy poświecić, po 25min na loch do tego zawsze możesz wziąć pomocnika, albo dwóch :D  Myślałem, ze będzie ciężej. Jak do tej pory, tylko ten, gdzie ma sie 50% energii jest dość wymagający, bo trzeba uważać na wszystkie ruchy przeciwnika i bossów dobrze sie pouczyć.  

W spoilerze podaje, jak gram, by wszystko znalezc i zaliczyc..

 

 

  1. Clear the first three Chalice of Pthumeru Dungeons and get the Arcane Haze Extractor
  2. Clear through the 3rd layer of Ailing Loran for Bastard of Loran materials as well as the Beast Claw
  3. Clear all 3 layers of the Defiled Chalice
  4. Clear to the 3rd layer of Great Isz 
  5. Clear the first two floors of the Great Pthumeru Ihyll Chalice to reach Yharnam   <- tu jestem aktualnie.

Arcane Haze, chyba najciężej wyfarmic, bo przeciwnicy wymagający, ale jak zajdziesz ich od boku z szybka bronia to nie powinno byc problemu. Tych przeciwnikow znajdziesz w Lower Pthumerian Layer 3.

 

 

Tylko po co farmić mgłę skoro można zdobyć narzędzie do jej tworzenia z krwi rytualnej? Sam nawet podałeś w punkcie pierwszym co należy zrobić żeby go zdobyć:

Clear the first three Chalice of Pthumeru Dungeons and get the Arcane Haze Extractor

 

Potem to już kupuje się za tętnienia najtańszą krew rytualną i przerabia na mgłę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...