Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w polityce/strategii MSu leży chyba bardziej w tym, że ich "exy" lądują też na Windows, a to odciąga graczy od konsol. PS jest tak mocne bo ma sporo dobrych gier tylko i wyłącznie na swoją platformę. Z tego co pamiętam to Sony czy MS nie zarabia na konsolach a na abonamentach. Już widać pierwsze kroki MSu by Game Pass działał też na Windows. Jak im to wyjdzie, to podejrzewam, że spełnią plan finansowy na kolejną generację i jeśli MS sprzeda mniej konsol niż Sony to ilość abonamentów i zysk z tego będzie dla nich głównym argumentem do stwierdzenia: "wygraliśmy generację". Po to kupują te studia, żeby wpakować te gry od razu w GP i bez przeszkód dać dostęp dla użytkowników PC. Tak sobie myślę ;)

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, MierzejX napisał:

Problem w polityce/strategii MSu leży chyba bardziej w tym, że ich "exy" lądują też na Windows, a to odciąga graczy od konsol.

Jak wypuszczanie gier na Windowsa i związany z tym cross-buy, cross-save i cross-play może odciągać graczy od konsol? Przecież wynikają z tego same plusy dla graczy, nie nazwałbym tego problemem

Edytowane przez oni
Odnośnik do komentarza

No dla betonu to może rzeczywiście być problem 

 

Mnie się podoba ten układ w którym kupuje grę raz, a potem mogę ją ogrywać na swojej konsoli i PC, a w przyszłości po opłaceniu abonamentu pewnie nawet na komórce i lodówce.

W dodatku wreszcie mogę sobie pograć ze znajomymi nie posiadającymi konsoli i  nie muszę ich już namawiać do kupowania konsoli czy gier za 250 zł 

 

Dla mnie  to same zalety, które raczej zachęcają mnie do inwestowania w gierki i sprzęt Microsoftu niż od niego odpychają. 

Edytowane przez oni
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 1.12.2018 o 12:41, oni napisał:

No dla betonu to może rzeczywiście być problem 

 

Mnie się podoba ten układ w którym kupuje grę raz, a potem mogę ją ogrywać na swojej konsoli i PC, a w przyszłości po opłaceniu abonamentu pewnie nawet na komórce i lodówce.

W dodatku wreszcie mogę sobie pograć ze znajomymi nie posiadającymi konsoli i  nie muszę ich już namawiać do kupowania konsoli czy gier za 250 zł 

 

Dla mnie  to same zalety, które raczej zachęcają mnie do inwestowania w gierki i sprzęt Microsoftu niż od niego odpychają. 

OK, racja. Źle się wyraziłem. Użyłem słowa "odciąga" a chodziło mi o coś innego. To, że jedna konsola posiada exy tylko i wyłącznie na jedną platformę jest czynnikiem skłaniającym do zakupu. Nie ma nic złego w tym, że dana gra jest na dwóch platformach, leczy tym samym nie stanowi to też argumentu do zakupu konsoli. Mając już kompa - kupisz Xboxa, żeby móc grać w te same gry, czy raczej stwierdzisz: "a to skoro jest kilka tytułów na PS, których nie ogram nigdzie indziej - to po co mi Xbox".

 

W Polsce PS to nie tylko znana dłużej marka, ale też właśnie to, że wielu blacharzy (bo PC to jednak była pierwsza najchętniej kupowana platforma do gier w PL >15 lat temu) jeśli już zdecydowało się dokupić sprzęt to właśnie PS, bo ma unikaty.

 

Nie piszę tego jako zaczepki do wojenek konsolowych. Ososbiście stawiam na Xboxa i z punktu widzenia początkującego gracza to konsola MSu daje obecnie większe możliwości dzięki właśnie GP i EAA. Jeśli jednak wiesz czego szukasz i interesują Cię trzy konkretne gry, to GP czy EAA Cię nie przekona, tylko to jakich gier nie ograsz nigdzie indziej.

 

Jeszcze w tej generacji to był taki raczkujący temat "Play Anywhere". W przyszłej możemy widzieć podobny wynik (o ile Sony się nie pośliznie) - 2x więcej sprzedanych PS, ale jeśli doliczymy do tego graczy Windows korzystających z GP i PlayAnywhere, to wyniki sprzedaży nie będą pełnym obrazem dominacji rynku.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, MierzejX napisał:

To, że jedna konsola posiada exy tylko i wyłącznie na jedną platformę jest czynnikiem skłaniającym do zakupu

Może po części, ale w takim razie takie gry jak Nier, Nioh czy Street Fighter by się nie sprzedawaly na konsolach bo są przecież taniej i darmowym online na PC więc dlaczego ludzie kupuje je na konsoli?

Odnośnik do komentarza

Może jest to grupa ludzi, która posiada tylko konsolę, bądź za słabego kompa i na konsoli będzie dla nich lepiej wyglądała? Ja mogę mówić jedynie za siebie i kilku znajomych, od których słyszałem dlaczego wybrali dany sprzęt. Ja życie growe zacząłem od PC. W wieku 13 lat przesiadłem się na PS1 - wtedy dlatego, że była tańszym wyborem niż nowy komp i wydawała się posiadać lepszą grafikę. Komp pojawił się znów jak miałem 17/18 lat, ale konsola wydawała się wciąż mniej upierdliwa. Wkładasz płytę - grasz. Nadrobiłem kilka strategii i kultowych gier po czym poszedł w całkowitą odstawkę. Z dwa miesiące temu kupiłem wymaksowanego kompa, bo wreszcie mnie na to w życiu stać, ale zrobilem to tylko dlatego bo korciło mnie zagrać w Escape from Tarkov, Rust, DayZ, Hunt Showdown i kilka strategii. Póki co komp jest wygodny, bo nie muszę nic przy nim grzebać - instaluję grę, odpalam na z maksymalnymi ustawieniami i nie muszę kombinować, bo coś mi chrupie. Jestem jednak tak przyzwyczajony do wygody konsoli, że zawsze będzie pierwszym wyborem jako platforma do gier, ale morał mojej historii jest taki, że komp interesował mnie jedynie ze względu na kilka tytułów, których nie zagram nigdzie indziej i nie dziwi mnie jeśli ludzie decydują się na konsolę z tego samego względu. Nie kupiłem kompa, żeby dublować bibliotekę z konsoli. Ktoś tak zrobił tu z forum? Gra ktoś z Was w ten sam tytuł na kompie i konsoli? Ja nie widzę sensu tego robić dlatego też chciałbym usłyszeć dlaczego ktoś to robi, być może dla innych ma to ogromne znaczenie.

Odnośnik do komentarza

No ale zrozum, że MS nie interesuje, że ktoś zapłaci GP na PC czy kupi gierke na ich storze na PC. Grają na ich systemie, ich padem, wydają pieniadze w ich sklepie dla nich to się liczy a, że ktoś tam racjonalizuje i po co mu xbox, no to jest jego sprawa. Niech gra w te gry z ludzmi z konsoli na PC w czym problem? Dopóki jest cross-play, cross-save i jeden system to jest to tylko na plus. 

Odnośnik do komentarza

No ja to rozumiem :) Czy my się o coś kłocimy?Ja mówię, że w samej kwestii zakupu danego sprzętu "exclusive" to mocne narzędzie. Piszę, że według mnie PS wciąż może mieć więcej sprzedanych konsol w kolejnej generacji i dokładnie o tym samym mówię, co napisałeś - może to nie mieć większego znaczenia dla MSu w kolejnej generacji, bo pieniądze i tak wpdaną na ich konto, za abonament, za sprzęt itd. O tym od początku pisałem. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...