Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem jeszcze trochę przed snem i wrażenia? Bardzo bardzo dobre! Dołączanie do znajomego działa bezproblemowo, choć oczywiście nie zawsze walczymy po jednej stronie. Multi jest świetne, o dziwo ludzie są dużo bardziej ogarnięci niż na demówce i czasem walka o skrawek terenu jest naprawdę ostra i szala zwycięstwo ciągle się przechyla. Pojedynki są szybkie, intensywne, wciągają jak diabli. Po odblokowaniu 4 poziomu możemy zacząć kupować ciuchy w sklepach jak i zamawiać te które noszą inni gracze. Challenge Amiibo Squida to póki co same speedruny zwykłych leveli singlowych, a te są genialne! Każdy level to póki co nowy pomysł, w ogóle się nie nudzi, znajdźki zaczynają być coraz cwaniej ukryte, na niektórych przeciwników trzeba mieć odpowiedni sposób pokonania, no cudo! Dodatkowo w singlu osobno levelujemy sobie postać ulepszając odpowiednie parametry za zdobyte w trakcie misji jajeczka (waluta singla, na multi są zwykłe monety).

 

Szybko znajduje graczy, w trakcie gry można pograć w minigierkę na padlecie, nie wiem czy balans broni się zmienił bo i tak zapewne będę grał tylko splattershotem/splattershotem juniorem :) Ale znajomy który grał "snajperką" osiągał najgorsze wyniki, to to może mówić za siebie. 

 

Ale będę jutro giercował jak tylko znajdę chwilę :banderas:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

no i (pipi)a dziś pogram xd. reakcja infolinii komputronika -> ¯\_(ツ)_/¯

 

tak jak pisza ludzie w komentarzach, zero odzewu z ich strony, w salonie nic nie wiedzą, na infolinii dopiero jest reakcja" o! rzeczywiście sie sprzedało! to ja teraz wklepie to zamówienie, może będzie w przyszłym tygodniu" duuuh. zawsze szanowałem komputronik, ale chyba już przestane :<

Odnośnik do komentarza

Wczoraj przyszedł mój egzemplarz w edycji specjalnej z amiibo i jak koledzy powyżej jestem zachwycony. Przeszedłem całego singla włącznie ze zdobyciem wszystkich papirusów (muszę tylko ew. wymaksować bronie), męczę teraz challenge dawane przez squida. Cóż mogę dodać? Gra się świetnie, tytuł prezentuje się ładnie, kolorowo, jest co robić, multi działa wybornie i konkurencja powinna podpatrzeć jak się tworzy takie tryby które śmigają bez zająknięcia. Czekam cholernie na darmowe dodatki, tryby itp. Do tego czasu będę miał co robić :-]

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Ja pograłem kilka godzin i niestety coś nie zatrybiło… Rozgrywka jest ciekawa, w końcu coś nowego, ale:

- do tej pory grałem na 3 mapach, a podobno jest ich całe 5 sztuk. Okrutnie hejtowany CoD ma 12 map na start. 7 meczy pod rząd na tej samej planszy potrafi znudzić i zniechęcić,

- balans broni słabiutki, poza tym gracze na wyższych poziomach z ciuchami + 2 perkami do każdego stroju koszą wszystko jak leci. Przewaga jest zbyt duża moim zdaniem,

- mapy w sumie nic specjalnego, jakieś ściany, jakieś kładki, jakieś poziomy +1 czy +2 ponad glebą. Możliwość poruszania się Squidem w pionie daje OGROMNE pole do popisu w projektach plansz. A tutaj tego zabrakło,

- na chwilę obecną to takie rozbudowane demo - owszem mają dojść nowe mapy i bronie, ale chyba nie chce mi się na to czekać. Gra poszła drogą Drive Club, kompletna pewnie będzie rok po premierze. Jeśli ktoś będzie jeszcze w nią grał.

 

Odnoszę wrażenie że Nintendo równa w dół do reszty stawki - Splatoon to niestety niedopracowana i niepełna gra. Jak będzie "kompletna" to może dam jej szansę. Pod warunkiem że wszystkie DLC rzeczywiście będą darmowe, i będzie z kim grać.

Szkoda, bo bardzo czekałem na ten tytuł. Pewnie jeszcze trochę pogram żeby sprawdzić te 2 mapy których jeszcze nie widziałem. W międzyczasie gra prawdopodobnie powędruje na znany portal aukcyjny.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

Ja osobiście się z paroma rzeczami nie zgodzę. Balans moim zdaniem jest bardzo dobry, tutaj jednak liczą się własne umiejętności i przyzwyczajenie iż nie jest to typowa broń palna tylko pistolety na farbę gdzie ciecz broni się własną odmienną fizyką niż taka kula i to widać poprzez samą rozgrywkę. Zresztą nie raz widziałem osoby które miały lvl 5 i korzystały z podstawowych broni jak splattershor jr. i kosiły osoby na 20lvl. A perki akurat mało dają jeśli chodzi o zadawane obrażenia przeciwnikom, w głównej mierze zauważa się różnicę przy szybkości pływania czy zużywania tuszu ale nie na tyle aby osoby na najwyższych poziomach zawsze wygrywały (wnioskuje z własnych doświadczeń jak moja drużyna składająca się z lvl 6-10 kosiła ekipę mającą lvl 15-20).

 

Nintendo od początku zapowiadało iż będzie stopniowo dodawać kolejne tryby, mapy, bronie itp. jak więcej graczy ogarnie system i wejdą na troszeczkę wyższy lvl w podstawowym trybie (tak aby nie świeciło to pustkami). Tryb rankingowy wejdzie na przełomie czerwca a do końca lipca mają wejść dodatkowe mapy i bronie za darmo (coś co w CoDzie nigdy nie masz).

No i kolejna rzecz - każdego CoD'a tworzy bardzo duża ekipa przez min. 2/3 lata, w podstawce masz te 12 map ale potem za każde kolejne musisz słono płacić. Tutaj Big N stworzyło Splatoon w zaledwie rok, zapowiedziało naprawdę dużo rzeczy za free. Co do samych map to cóż z filmików wynika jasno iż ranking battle z trybem king ot the hill będą miały bardziej złożone mapy. Turf war to typowy social gdzie liczy się fun płynący z gry i tam raczej za jakiś czas może uświadczymy więcej map typu skatepark który jest naprawdę przemyślany (ma wszystkiego po trochu).

 

Mogłeś poczekać od razu te 2/3 miechy aż wejdą dodatki i wszystko będzie rozbudowane (Direct poświęcony grze o wszystkim informował prawie miech przed premierą). No i Splatoon oprócz multi ma również bardzo fajny tryb single player, który każdemu starczy na kilka/naście godzin zabawy. Ja dodatkowo mam amiibo i challenge również starczą mi na trochę. Zauważ także iż wszystko hula aż miło, gdzie konkurencja w swoich flagowych seriach jak CoD czy BF od dnia premiery mają problemy z łącznością i bugami a content wcale nie urywa du.py. Zresztą porównywanie całkowicie nowego i innego IP do serii która ma blisko już 15 lat i ugruntowaną pozycję na rynku mija się troszeczkę z celem.

 

Aczkolwiek kwestia gustu. Ja tam jestem zadowolony, kolejny tytuł od Big N z serii "easy to learn, hard to master".

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Masz w wielu aspektach rację, ale też parę rzeczy będę bronił:

- perki mają duży wpływ na rozgrywkę - np. masz 3 różne ubiory, a do każdego po z nich 2 perki. Jeśli w każdym ciuchu masz perki "uzupełnianie tuszu" i "zmniejszone zużycie tuszu" (łącznie 3 takie same perki) to masz kolosalną przewagę. A że perki przydzielane są losowo, to jest szansa że ktoś będzie miał miał taki setup.

- porównałem do CoD ze względu na "zawartość gry w grze" - na to akuratnie wielu recenzentów narzeka. Mało map, mało trybów. Kiedyś będą dodatki, ale dla mnie jest to jak pisałem wcześniej "równanie w dół". Na marginesie - wszystkie DLC będą darmowe? To 100% info? Czy będzie trochę za darmo, a część w ramach np. Season Pass? Policz ile tras miał Mario Kart 8 na starcie. Podpowiem - 32 trasy, z tego 16 to remastery. Myślę że gdyby Splatoon miałby połowę z tego (nawet połowę z remasterów) to na pewno byłoby mniej narzekania. Dodatkowo możliwość głosowania na mapę jak w Mario Kart 8 byłaby dużo lepszym rozwiązaniem, niż mapa narzucona z góry i po raz 6 ta sama. To że gra powstała w rok, mała ekipa, mniejszy budżet to niestety żaden argument. Ewidentnie gra nie jest skończona, to taki niedokończony produkt jak Drive Club, ale od Nintendo.

 

Jeszcze trochę pogram, może mnie wciągnie. Ale czy będę czekał na to aż gra będzie "kompletna" to nie wiem.

 

edit.

Wczoraj wieczorem grałem z kolesiem, który w "kapciach" miał 3 razy perk "tarcza". Czyli sprawdziło się to, o czym pisałem wcześniej. Koleżka był nie do ruszenia.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

W porównaniu do CODa lub innego fpsa/tpsa:

 

Gra kosztuje 155zl z amiibo!!!

 

Splatoon to swieze podjescie do temu ktory jest robiony na jedno kopyto od paru lat

 

Ogólnie gra pozytywnie mnie zaskoczyła fakt mało map, tylko jeden tryb ale fun jest.

Ja czekam na klasycznego DM i bedzie miodzio :)

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

xd ja jeszcze swojej kopii z komputronika nie dostałem. aukcja kliknięta i opłacona 26.05.2014 xd. jak jutro do 12stej nie będe miał żadnej informacji zrobie im piekło na ziemi :[ jeszcze przez allegro tak w (pipi)a tną.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Wczoraj wieczorem grałem z kolesiem, który w "kapciach" miał 3 razy perk "tarcza". Czyli sprawdziło się to, o czym pisałem wcześniej. Koleżka był nie do ruszenia.

Ponoć to nie jest tak, że dwie takie same perki dają bonus x2. Przynajmniej tak twierdził ten śmietnikowy kot ;)

 

A gra wciąga niesamowicie, można grać i grać. Aktualnie czaję się na wdzianka z trzema gwiazdkami. Ktoś wie czy jest jakaś reguła, kiedy się takie trzygwiazdkowe pojawiają w sklepie? I co jaki czas jest zmiana asortymentu?

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

:yao: :yao: :yao:

dostałem informacje że do końca tygodnia nie realizują żadnych zamówień, bo przenoszą magazyn z poznania do innego miasta, cudownie komputroniku. Zawsze jak coś zamówię przez allegro musi byc cyrk. Panie jak żyć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.