Skocz do zawartości

Yakuza: Zero


Gość Kasias

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie nie lubię i nie umiem grać w karty. O ile pokera jakoś zmęczyłem, bo można to też po prostu przejść na pałę, ale ten mahjong to już przegięcie. Poczytałem trochę o zasadach, ale nihooja nie umiem w to grać i kompletnie się w nim nie odnajduję. Co to jest w końcu to riichii?

A tu jeszcze są różne układy i żeby je umieć rozpoznawać, to trzeba je wykuć na pamięć albo jakieś obrazki tych układów porobić. Przez to chyba odpuszczę platynę, a szkoda, bo naprawdę byłem blisko :)

Odnośnik do komentarza

(pipi)a! Po japońsku zaliczyłem tego mahjonga! To nie jest takie trudne, nawet do końca nie poznałem wszystkich niuansów tej gry a zrobiłem związane z nią achivy ;) Najlepiej jest uzbierać rządek "rosnących" klocków po czym wcisnąć przycisk odpowiadający za wejście do fazy richi (nie wiem jak to jest po angielsku). Potem niestety trzeba liczyć na szczęście żeby już w następnej turze zaliczyło nam richi ippatsu. Za pierwszym razem to jak wygrać w totka. Trzeba cierpliwości. Trzeba także poznać wartości konkretnych typów klocków żeby wiedzieć co się z czym łączy, jak wyglada rosnący rząd itd.

Odnośnik do komentarza

Nie odkładaj ich na bok. Po prostu zbieraj seriami albo układaj w comba rosnąco różne serie. Już nie pamiętam jak to wyglądało ale np. 4 x kreskowe klocki, 2 x punktowe klocki, 2 x klocki ze znakami. Jak aktywuje się dodatkowa komenda zaczyna się richi i jeśli gra dobierze Ci na rękę w kolejnej turze brakujący klocek do zakończenia sesji to będzie richi ippatsu.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem tego riichi. Kiedy to "się robi", bo jeszcze nie aktywowało mi się ani razu? Czekam całą rundę, nie zbieram układów i richi brak.

 

EDYTA: Nie no kur. nie rozumiem tej gry. To o co tu chodzi? Nie reaguję, dostaję wpier.dol, układam np. po 3 jednakowe znaki (tzw. pon), mam trzy, potem jakiś typ robi riichii i gra się kończy :D :D

 

Podobno trudno trafić Full Straight. No dobra uzbierałem i mam te zielone (bambusowe) w kolejności 1-9 plus dwie pary kółek i co mam zrobić, żeby mi to zaliczyło? Bo dalej dobieram karty i i tak jakiś typ znowu wygrywa albo remis. Nie rozumiem. Więc jak ma mi zaliczyć full straight, mam w dłoni ten układ i nic.

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

No dobra, ale jak mogę coś zrobić, by zdobywać punkty? Mam na przykład 3 pary takich samych klocków i co mam zrobić, by to jakoś zaliczyło? Bo zbieram to dalej i i tak zaraz ktoś inny wygra.

 

Przykładowo: mam teraz talię (gram) - pięć par. I chcę coś z tym zrobić, bo są za to punkty, nie? I nic nie mogę zrobić, jedynie "pon".

Więc jak mam tu coś wygrać? Na razie mi się udało dwa razy i sam nie wiem, jak to się stało, że udało się zrobić dwa razy "ron" :D

 

Kolejny układ - 4 pary, 3 zielone smoki, 3 symbole wiatru. I co dalej? Bo muszę się pozbyć jakiejś karty i zaraz ktoś inny wygrywa. Możesz mi łopatologicznie wytłumaczyć, co ja robię nie tak? Coś muszę wcisnąć? :D

 

EDYTA: Ok, pojawiła się opcja KAN - odłożyłem 4 zielone smoki na bok i gra toczy się dalej. Zaraz pewnie ktoś inny wygra i znowu nie wiem dlaczego.

 

Kolejny przykład - odłożyłem opcją PON 3 albo 4 układy po 3 takie same klocki, zostały mi dwa w talii. I gierka mówi mi, że remis. A reszta nic prawie nie ułożyła.

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Niczego nie odkładasz. Olej pon i kan. Czekaj aż uciułasz combosa na ręce. Riichi pojawia się dopiero wtedy kiedy jesteś jeden pionek od zwycięstwa.

 

Tutaj masz przykład tego jak np. powinna wyglądać Twoja ręka zanim będziesz miał możliwość wejścia do riichi.

specialhands-hk.png

edit: tzn odejmij sobie po pionku z każdego z tych zestawów bo to są kompletne ułożenia a Tobie przed riichi będzie brakować zawsze jednego.

 

A tutaj masz skatalogowane karty rosnąco

http://vignette1.wikia.nocookie.net/yakuza/images/e/e8/Mahjong-tiles.jpg/revision/latest?cb=20121112234134

Jak ci się coś takiego trafi w dłoni to prawie wygrałeś ;)

 

PS Oczywiście jak już ogarniesz riichi to zorientujesz się, że to tylko połowa problemu bo do zaliczenia acziwa wymagane jest też aby zdobyć ippatsu w rundzie po zadeklarowaniu riichi a to już jest random i GL!

Edytowane przez ornit
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Tu są podane przykłady par i trójek. Na tym drugim diagramie podane są rosnąco poukładane karty. Więc można mieć np pięć czy sześć ułożonych rosnąco kart jednego typu + jakieś dwójki czy trójki i wtedy też możesz wejść do riichi. Nie potrafię tego dobrze wytłumaczyć. Musiałbym pokazać na przykładzie.

 

@Bansai - Kiwami nie platynowałem ze względu na tryb legend i wkurzającą misję rodem z

virtua cop

. Ta z Zero to pikuś w porównaniu do tej z Kiwami. Nawet nie chce mi się do tego podchodzić.

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Ornit, rozumiesz japońskie literki? Możesz nakierować, gdzie szukać tych składników do zrobienia broni? Te angielskie przewodniki są mało pomocne :)

Brakuje mi: Black Metal Powder, White Metal Powder, Glass, Synthetic Fiber, Sturdy Thread i Godslayer Charm.

 

Ps. Nie nadaję się do grania w mahjonga. Ani razu nie zrobiłem Riichi, choć parę razy przypadkiem udało mi się wygrać partię.

Odnośnik do komentarza

Ja korzystałem z google translatora przy czytaniu japońskich site'ów i wysyłałem "najemników" w każdy kąt. Z tym, że wykorzystywałem każdą możliwość wybierając KAŻDEGO "szukacza" w KAŻDE możliwe miejsce. Niestety nie mam już linków do tej japońskiej wiki Yakuzowej ale był tam opisany każdy składnik z powiązanym regionem świata i odpowiednim człowiekiem, który był w stanie go zdobyć.

Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

Chyba właśnie najlepiej będzie wysłać każdego najlepszego w każdy kąt, a potem każdego. 

 

Wygranie w rzutki z tym typem od cricket darts nie jest wymagane, co? Bo skur.wysyn tak oszukuje w ostatniej grze, że grrrrrrrrrr.

Odnośnik do komentarza

Musisz po prostu uzbierać odpowiednią ilość kasy, można ją ciułać po 100 tys., nie ma znaczenia.

 

Zostały mi 4 materiały do zebrania, niestety gierka nie pokazuje, gdzie pewne rzeczy szukać. Te japońskie krzaczki wrzuciłem do translatora, ale chyba przekręca lokacje, bo za cholerę nie wiem, gdzie wysłać typa np. po szkło. Wrócę do domu, to przykleję gdzie wg. krzaczków każe wysyłać. Może w angielskiej wersji gry trochę inaczej nazwali niektóre lokacje.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem gdzieś w połowie, albo nawet przed, ale po trudnym początku i mojej krytyce po pierwszych godzinach, obecnie uważam, ze pomimo archaizmów, paru niedociągnięć to jedna z lepszych gier w jakie grałem! Oprawa, klimat lat 80, system walki i cała masa atrakcji, misji pobocznych, mini gier, na które chyba życia nie starczy! Nie ukrywam - mój pierwszy kontakt z serią z początku był bardzo chłodny i jeżeli ktoś zniechęcił się jak ja to polecam dać 2 szanse Yakuzie, spedzić z grą trochę godzin, bo później już nie można się oderwać! Scenariusz jest rewelacyjny (choć sama gra czasami mocno przegadana i bohaterowie lubią rozwodzić się godzinami nad rzeczami, które można byłoby streścić w 4 zdaniach), postacie charyzmatyczne, walka mega widowiskowa do tego wszystkiego schludna i stylowa oprawa w 60fpsach (choć czasami zdarzy się jakiś screentearing). Co mogę powiedzieć 8 i pół (pewnie po zakończeniu będzie mocne 9)  :banderas: / 10 i od dzisiaj każda kolejna Yakuza na premierę!

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...