Skocz do zawartości

Janusze gamingu


Kosmos

Rekomendowane odpowiedzi

Mate5, to jak ty grasz w gierki 2D na swoim snesie, gdzie często idziesz tylko w prawo? Jak nazwiesz taki level design, w porównaniu do tego z U2?

 

Tylko, że Ploka nikt nie nazywa przełomową grą, 10/10, najlepsze przeżycie na konsolach i tak dalej. Ja nie twierdzę, że U2 to zła gra, bardzo przyjemnie mi się grało, szczególnie w środkową część gry czyli

miasto + pociąg

, ale kurcze, to jest strzelanka z uproszczonymi elementami "platformowymi" i ładnymi widokami. 

 

No i Uncharted 2 cierpi na chorobę która rozpoczęła się na zeszłej generacji, czyli ciągłe odbieranie lub ograniczanie graczowi kontroli nad postacią, czyli największa spier.dolina w grach video. Nie grałem przez to w Deus Ex: Hr dłużej niż pół godziny. Half life 1&2 i Dark Souls pokazują jak to powinno być zrobione, gracz ma prawie ciągle taką samą kontrolę na postacią, nie ma kontekstowych akcji ze zmienionym sterowaniem czy warunkami. Wyjaśnie o co mi chodzi na przykładzie:

 

Resident Evil 3 - gracz ma określone sterowanie na postacią -> widzi nemesisa -> dalej ma takie samo sterowanie podczas potyczki i musi sobie poradzić

Resident Evil 6 - gracz ma określone sterowanie nad postacią -> widzi ustanaka -> załącza się kontekstowa akcja z uproszczonym sterowanie i gracz w ogóle się nie obawia, bo wie, że wystarczy wychylić gałkę i gra się sama przejdzie.

Odnośnik do komentarza

Gdybyś przemógł się po tej pierwszej pół godzinie dostałbyś solidne 25 h czystego gameplayu, gdzie sam wybierasz czy np. wejść do kostnicy na posterunku:

- na rambo 

- przekonać do tego dawnego znajomego i wejść nie niepokojony (co w konsekwencji doprowadzi do opcjonalnego spotkania w drugiej połowie gry i twojej decyzji co z nią zrobić)

- wbić się po cichu przez szyb wentylacyjny na dachu i bezkrwawo ogłuszać policjantów

- skorzystać z alternatywnego wejścia, dzięki otrzymanemu info

 

A to tylko wierzchołek góry lodowej jaką jest Deus Ex HR.

Nie wiem jak można oceniać tak złożony i wymagający mix rpg ze skradanką i strzelaniną, po pół godzinie. Czy nazwanie Okami cinematic experience po odłożeniu pada po pierwszym 1.5 h, gdzie przez 75% czasu nie mamy żadnej kontroli nad postacią nie wydawało by ci się równie niesprawiedliwe?

Edytowane przez nobodylikeyou
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Niedawno zalajkowałem na szajsbuku profile Xbox i Playstation Polska. Dziś zacząłem je przeglądać i tam to dopiero jest festiwal januszostwa. Przerażające ignoranctwo, głupota i niewiedza O_o

 

na razie przeglądałem profil xbox polska https://www.facebook.com/XboxPL?fref=ts januszowość w skali 0-10 daje 11/10 cebul na tej stronce, i ciągłe pytania, a kiedy, a na którą konsole, a będzie na xboxa, a da sie grać itd i te śmieszno/sztuczne zachwyty " o jezu! to kupuje to! ja cie nie moge! motyla noga! biere na premiere! o jak super!"

 

jeszcze lepszy jest support tam, każdy problem z xbox one admini kwitują kopiuj wklej odpowiedzią:

 

 

Sytuacja dotyczy jedynie niewielkiej liczby posiadaczy Xbox One w kilku krajach. Dział Pomocy technicznej Xbox oferuje wsparcie dla klientów w jak najszybszej wymianie urządzeń.

 

a i januszowaniem jest jechanie dobrych gier po kilku latach, przy których na premiere hajtujący sam zapewne walił do tej gry konia, i żeby być takim alternatywnym ciśnie że Unchartedy są chuyowe, TLoU chuyowe, GTA IV chuyowe, MGS 4 chuoywe bo srak, hipsterki śmieszne hohoho

Edytowane przez mersi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...