Skocz do zawartości

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments


Fanek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

właśnie skończyłem Sherlocka, oczywiście na PS4 ;)

świetny tytuł, nie spodziewałem sie, gra na ok 15-20h

chodzimy Sherlockiem zbieramy dowody, przesłu(pipi)emy podejrzanych, prowadzimy notatnik, kojarzymy fakty, rozpracowujemy śledztwo - morderstwo i kradzieże

Gra niby na silniku Unreal Engine, ale całość wygląda przeciętnie, wrażenie robi za to ostatnia lokacja, w której chodzimy z lampą naftową w nocy. Masa refleksów, błyszczące cegły, robi wrażenie!

Co do zagadek to nie są ani za łatwe, ani za trudne, takie w sam raz aby nie trzeba było zaglądać na youtube

Mega fajna odskocznia od sandboxów i komercyjnych tytułów 6+/10 :)

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

kurde sorry Balon, miałem Ci odpisać z Sherlockiem i teraz dopiero sobie przypomniałem...

 

angielski aż sie zdziwiłem jest bardzo łatwy, to poziom lekko ponad komunikatywny, przez całą gre trafiłem na troche słów których nie znałem, ale można było z dialogu domyślić sie co oznaczają

 

ez english

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Świetna gra, wczoraj splatynowałem :). Przed ograniem nie wiedziałem czego mogę się podziewać, nie widziałem żadnych trailerów i nie czytałem recenzji. Początek trochę nużący, ale później wciągnęło mnie jak bagno. Ciekawe sprawy, przyjemna eksploracja, fajne motyw ze wskazówkami i wyciąganiem wniosków oraz zabawny Holmes. Jeśli ktoś lubi spokojne gry to jak najbardziej warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Da się wszystko zrozumieć, nawet jeśli zna się angielski na średnim poziomie. W dzienniczku można sobie przeczytać wszystkie dialogi itd. Fabuły jako takiej nie ma, w grze do rozwiązania jest 6 odrębnych spraw. Platyna bardzo prosta, chociaż musiałem przejść grę dwa razy. Za pierwszym po prostu grałem, a później sprawdziłem trophy guide i zrobiłem według poradnika.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Nowy Sherlock 27 maja, PS4, Xbox, PC

sherlock-holmes-feature.jpg

Trailer

 

Gameplay

 

Graficznie wygląda troche lepiej od poprzedniej części, która pazur pokazała tylko w ostatniej lokacji. Nowa część także będzie na Unreal Engine 3, tylko podrasowanym. Mi świetnie sie grało w poprzedniego, tego na pewno też sprawdze, po trailerach wydaje sie bardziej mroczny i tajemniczy :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Przyjmijmy, że będzie to zbiorczy temat wszystkich części Sherlocka :)
 
Niedawno skończyłem The Devils Daughter, więc kilka słów może kogoś namówie do tej niepozornej, małej produkcji.
Po całkiem niezłym Crimes and Punishments twórcy poszli troche dalej, jest więcej mini zagadek, elementów zrecznościowych typu przejście po belce, gdzie musimy sterować analogami tak by zmieścić się w zaznaczonym obszarze, puzzle, zagadki typu przesuń coś aby przejść dalej. Same sprawy są bardziej rozbudowane, typu zaczynamy niepozornie gdzie mamy znaleźć zaginioną osobę, a kończymy na spisku etc.
 

Nowy Sherlock zachowuje ten sam system co w poprzedniej części, zbieramy dowody, przesłu.(pipi)emy podejrzanych, dedukcja i rozwiązanie sprawy. Wszystko tylko jest bardziej dopracowane i bardziej wciagające, nie ma nudnych dialogów. Stary dobry Sherlock, nawet pies Toby śpi w tym samym miejscu :D
Wielki PLUS to, że cała gra ma polskie napisy, w poprzednim były tylko ang. Graficznie to dalej Unreal Engine 3, ale sama gra wyglada lepiej wzg Crimes and Punishments, a momentami naprawde zachwyca, mokre uliczki Londynu i reflexy na wodzie. Nie jest to na pewno poziom exów od Sony, ale jak na niskobudżetową produkcję jest bardzo dobrze!  Przyczepić się można do fps który od 3 chaptera nieraz szarpie, ale tragedii nie ma, aby jakoś mocno psuło to rozgrywke.

 

Gra jest dużo mroczniejsza od poprzedniej części, jest więcej trupów, krwi, intrygi, sam scenariusz opowieści bardzo dobrze napisany.
Musze przyznać, że nie spodziewałem się aż tak dobrego tytułu, jak dla mnie to czarny koń 2016 !!
Polecam 8/10 i czekam na kolejną część :)
 
2c8Wngg.jpg
5dpdzUi.jpg
BiALQM5.jpg
0p7DNGr.jpg
ELtXxrq.jpg
je9gUNq.jpg
TAtfEi7.jpg


Btw. może ktoś poleci jakieś tytuły w stylu Sherlocka, detektywistyczne etc?

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...