Jump to content

Sign in to follow this  
tk___tk

Twin Peaks

Recommended Posts

beskitu ku.rwa twin peaks wraca jako dziewięciodcinkowa mini-seria za dwa lata o_O. ten temat służy również do dyskusji nt. oryginalnej serii która jestem pewien ma na forumie wielu wielbicieli:

\m/.

• Upvote 3

jak oni to sobie wyobrażają?

CO Z AGENTEM DALE'M COOPEREM?!!!!!!!!!!!!!!1

bardzo fajnie że serial wraca na kablówce. trochę może dawid poszalać :).

Guest Orzeszek

Ponoć lynch dawał przesłanki w poprzednich sezonach ze będzie kontynuacja za 20lat plus. Jak to się potwierdzi do będzie goty. Ostatnio odświeżyłem sobie serial i czytałem jakiś forum i był właśnie temat czy przypadkiem na 2015/2016 kontynuacji nie będzie.

Jak dojdę do kompa to powrzucam smaczki.

wstyd się przyznać ale nigdy nie oglądałem. Podobno Silent Hill trochę się na nim wzorował. Prawda to? 

Prawda. i na Drabinie Jakubowej.

Na TP wzorowali się twórcy Alan Wake. Nie wiem czy wyszło, bo serialu nie oglądałem.

drugi sezon balas [*].

Edited by tk___tk

Guest Orzeszek

uwaga duży spoiler, zawarte z wikipedii

Cooper, podczas swojej drugiej nocy w miasteczku, ma sen w którym widzi jednorękiego mężczyznę, który mówi na siebie Mike. Mike przedstawia się jako pozaziemski byt i mówi Cooperowi, że morderca Laury to podobna istota nazwana Mordercą BOBEM. BOB jest dzikim, ubranym w dżins, szarowłosym mężczyzną, który przysięga dalej zabijać. Cooper następnie widzi siebie jako starszego o 25 lat, siedząc nieruchomo w pokoju otoczonym czerwonymi zasłonami, które emitują nieziemskie światło. Naprzeciwko niego jest karzeł w czerwonym garniturze, znany jako The Man from Another Place oraz Laura Palmer, którą karzeł przedstawia jako swoją kuzynkę. Człowiek ten rozpoczyna widocznie zakodowaną rozmowę z Cooperem, wstaje ze swego siedzenia i tańczy w pokoju, gdy Laura szepta Cooperowi do ucha. Następnego poranka, Cooper opowiada o śnie Trumanowi. Mówi, że sen był symboliczny i jeśli odszyfruje symbole, to dowie się kto zabił Laurę.

25 lat od emisji 1 sezonu. lynch to geniusz, wiedział ze jego serial bedzie doceniony po latach i zostawił furtke na kontynuację <3

czezky ma chyba dauna, serio

beskitu, odkąd wrócił na zielonkę pisze same nieskładne bzdety, jakby zupełnie inny user ;/

A wiadomość genialna, kto by się spodziewał...

w 2016 też nowy serial larsa von triera \m/.

Tera pytanie, czy tego nie zyebia. Ostatnie lynchowe rzeczy z tego co pamietam nie napawaly optymizmem. Z drugiej strony, jarango w opor bo twin peaks to NAJLEPSZY serial jaki w ogole powstal. Mam nadzieje na duzo wiecej paranormalnych rzeczy, majndfakow i niedopowiedzen :sorcerer: No i ciekawe, kto powroci ze starych bohaterow. W udzielonym gdziestam wywiadzie frost cos przebakiwal, ze ogolnie nowa miniseria bedzie miala bardzo mocny watek glowny i nie bez powodu razem z lynchem nazwali to twin peaks, takze raczej nie bedzie to jakis mocny spin off, tylko bezposrednia kontynuacja, po latach. Mam nadzieje.

pisząc "ostatnie lynchowe rzeczy" masz na myśli inland empire czy shorty, reklamówki i teledyski?

Ja jakiś czas temu zaciąłem się po kilku odcinkach drugiego sezonu. Pod koniec pierwszego sezonu miałem nadzieję, że psychodela się rozkręci na całego, a tutaj telenowela, sporo jakichś głupich pseudozabawnych scen. No zmęczyłem się, no.

Miedzy innymi inland empire, ktore bylo tragiczne W PRONĆ. Ten jego projekt muzyczny byl tez kapiszonem. Na pewno cos jeszcze widzialem, ale nie zapadlo mi za bardzo w pamieci, wiec wniosek jest prosty - DEJWID POSTARAJ SIE BO JAK NIE TO CIE ZNAJDE I ZAYEBIE PIEŃKIEM

Absolutnie nie kumam fenomenu tego serialu, moze to byc przez to ze nie ogladalem go w czasie emisji w telewizji, i zupelny brak nostalgii czy cos.

Obejzalem pierwszy sezon, ze dwa odcinki drugiego, i sobie odpuscilem.

też nie oglądałem w czasie emisji, w czasie emisji miałem dwa latka.

Rowniez nie ogladalem go w czasie emisji. Widzialem go w tym roku i dla mnie SERIAL OF THE GENERATION

oglądałem go w latach 90. XX wieku oraz w roku 2010, także trochę szacunku dla protoplasty wszystkich seriali, którymi się tak jaracie

• Upvote 1

golab dobrze mówi. klasyka należy znać i szanować.