Skocz do zawartości

Twin Peaks


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

Cholernie mnie ciekawi w jakim kierunku Lynch popcha fabułę. Czy będzie kontynuował wątki z ostatniego odcinka?

Jeżeli tak to co się działo przez te prawie 27 lat? Czy Audrey i Pete przeżyli wybuch? Co z Bobem w głowie Coopera? Przez ten czas był nieaktywny? Co z resztą rozkopanych wątków?

 

A może zignoruje finał drugiego sezonu i skieruje całość na inny tor? Może kolejne morderstwo ściągnie agenta na stare śmiecie?

Film był raczej dopowiedzeniem pierwszego sezonu. Rozwinięciem idei i wyjaśnieniem niektórych kwestii.

Jak dla mnie Bob czy Olbrzym (jak i reszta osobistości z White/Black Lodges) to uosobienie cech ludzkich. I tak jak Bob to zmaterializowane wszystkie złe cechy człowieka tak Olbrzym wydaje się być czymś w rodzaju intuicji. Gdzieś tam z boku podpowiada co i jak. 

 

Dawać mnie już ten serial.

Odnośnik do komentarza

Powtarzam pierwsze dwa sezony, przed premierą trzeciego.

Te laseczki

Nora <3 no wszystkie niemal. Shelly jak dziś wygląda !

EDIT

no i wątki bekowe. Oglądam właśnie s02e02

Jak Albert ma beke z biga, bo wybil oko żonie, patrzą po sobie, a ten wyciera oczy chusteczką XDD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Obejrzałem pierwszy odcinek i niestety, dupy to nie urywa. Pierwsza połowa odcinka jest głównie o jakimś typku, który gapi się w szklaną skrzynkę...i to w Nowym Yorku.

No czyli klasyczny Lynch. 

Odnośnik do komentarza

No bo poza niesamowitym klimatem, muzyką i wątkiem nadprzyrodzonym to cała historia jest o kant d.upy potłuc, każdy sypia z każdym, wątki mnożą się jak króliki a drugi sezon był nikomu niepotrzebny. Ale mimo tego oglądało się to świetnie i na ten powrót klimatu tajemnicy i dziwności chyba większość czeka.

Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

Nie jest :)

 

Obejrzałem pierwszy odcinek i właśnie oczekiwałem takiego WTF, bo tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi. Gęba mi się ucieszyła na powrót dawnych postaci, a jak z Mercedesa wysiadł

 

doppelganger Coopera z długimi włosami

, to zaśmiałem się  gromko. Dobrze, że wyszły te 4 odcinki od razu, bo jak miałbym czekać jeszcze tydzień, to nie doczekałbym się. 

 

Recepcjonista w Nowym Jorku też zniszczył XDDD

Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

2 odcinek :obama:

 

Ciekawe, czy pokażą 

 

 

Jeffriesa, czy już Bowie nie zdążył wziąć udziału w serialu :(

 

 

Na creditsach miałem prawie mokre oczy.

 

https://www.youtube.com/watch?v=IGUboLZx3Tk

 

 

Tutaj recenzja dwóch odcinków, bez spoilerów: https://naekranie.pl/recenzje/miasteczko-twin-peaks-sezon-3-odcinek-1-i-2-recenzja

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

To obejrzyj trzeci odcinek XD

 

Jak wszystko pokazują na tacy?

 

 

Dlaczego doppelganger Coopera zabija konkretnie tych ludzi? Kim są Ray i Darya? Co wie sekretarka Hastingsa? Kim jest pan Todd? Czego ma szukać Hawk? Kim są Richard i Linda? Co znaczą numery podane przez Giganta?

 

 

Faktycznie, pokazane na tacy. Od razu widać, że tutaj Lynch rzucił wszystkie swoje stylistyki od Eraserheada, aż po Inland Empire. Ja nie oczekiwałem jechania na nostalgii, tylko innej historii i nowych wątków. Trzeci odcinek to jest jazda bez trzymanki i jeszcze większe WTF.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem 2 epy i mnie się podoba. Nie ocieka tak klimatem, jak pierwsze dwa sezony, no ale połowa klimatu TP budowana była przez czas, w którym serial powstał. Teraz tego nie ma, bo nowe TP jest 'współczesne' i się tego specjalnie nie boi. Może jak akcja przeniesie się całkowicie do TP, to będzie inaczej, zobaczymy. Tak czy owak, Lynchowski posmak ciągle obecny i w przeciwieństwie do Fullerowskiego nie męczy mnie, a wręcz ogląda się jego dziwactwa z przyjemnością.

Pierwszy ep jednak trochę za bardzo się ciągnął. Drugi już miał ok tempo.

Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

Ile tu jest smaczków, nawet w napisach końcowych, ja pierniczę. Kilka wybranych (po trzecim odcinku):

 

 

 

- aktor grający Gianta przedstawiony jest tamże jako ?????????;

- Rancho Rosa na szyldzie ma zakreślone literki RR - Double R Dinner;

- Tammy Preston z FBI to agent T.P., który skomponował dossier z książki "Sekrety Twin Peaks" Marka Frosta.

 

 

@up Badalamentiego póki co nie ma dużo, ale są inne kawałki (jak ten wrzucony przeze mnie wyżej). Jak nie oglądałeś dwóch sezonów i filmu, to nie ma po co zasiadać do sezonu trzeciego. Jaki jest w tym sens? 

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...