Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Ta przyszłość jest zapowiadana już od czasów PS3, coś macie marne te przepowiednie. Streaming, brak gier w pudełkach, itp. itd., czytam to tutaj co roku, a wszystko zostaje po staremu. Nie wiem, co Asax się tak ekscytuje tym brakiem exclusivów i fizycznej konsoli, pijany albo niespełna rozumu.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Gregor var Emreis napisał:

Mogę na PC pograć w gry z Nintendo Switcha? Albo w tytuły od Naughty Dog? Gram tu i teraz, nie w przyszłości. Analizując to co będzie nigdy się nic nie zrobi, bo zawsze będzie, albo może być COŚ

 

Przecież napisałem PC + Switch xd W dodatku niemożność grania w Uncharted przemawia tylko na korzyść PC-ta. :)

 

Ostatecznie exy 3rd party z PS4 już wylądowały na Xboxie/PC. Zostaje tylko 1st party od Sony, które już robi przymiarki do strumieniowania, a kto wie może I potencjalnych konwersji. Zwłaszcza, że decima engine postawi pierwsze kroki na blaszce, a samo Sony mówiło, że chcę wydawać swoje tytuły multi na PC. Stąd już tylko krok do singla.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Jakby w Polsce PS NOW działało ok to by się kupiło na ten miesiąc ograć interesującą gierkę. Nintendo się raczej też będzie trzymać swojego sprzętu do kolejnego potknięcia. Więc połączenie PC + Switch jest ok. Jednak Sony też się nie da sprowadzić do parteru wydawcy więc i PS5 się kupi. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Rozi napisał:

 Nie wiem, co Asax się tak ekscytuje tym brakiem exclusivów i fizycznej konsoli, pijany albo niespełna rozumu.

Nigdzie nie napisałem że ekscytuje się brakem exów i fizycznej konsoli, zadałem tylko pytanie co o tym myślicie o przyszłości gdzie exy nie będą uwiązane do jednej platformy a staną się częścią ekosystemu.

 

Ja już kiedyś to pisałem ale Play Aywhere i cały ten znienawidzony na tym forum ekosystem microsoftu to jeden z najlepszych ficzerów na tej generacji. Kupuje exclusivea Xboxa raz i mogę w niego grać zarówno na moim PC jak i konsoli, do tego pełny cross-save i crosplay między urządzeniami. Mam nadzieje że w przyszłości dojdzie to tego xcloud.

 

Chciałbym żeby takie rozwiązania były standardem w branży i nie wiem czego ludzie się tak tego boją?

 

Odnośnik do komentarza

Ja się przekonałem, że subskrypcje są nie dla mnie. Przykład: mam kupione Xbox Game Pass Ultimate w promocji na 3 miesiące. Zassałem te gry i nie gram w nie. Nie mam ochoty. No nie mam akurat chęci grać w Gears of War 5. Chociaż szykowałem się. Szarpię na Switchu w Wiedźmina, a Gearsy leżą. I pewnie będą leżeć, subskrypcja się skończy, a ja kupię jak już nabiorę ochotę na granie. Identycznie miałem z grami z Plusa, Golda. Mam tak mało czasu na granie, że jak już gram to dokładnie w to co chcę, a nie w to co akurat rzuci mi jakaś usługa.

 

Co do Play Anywhere to świetna sprawa. W sensie założenia. Coś w pewnym sensie podobnego jest na Switchu. Gram sobie na telewizorze, w fotelu, ze świetnym nagłośnieniem. A potem kontynuuję w autobusie jadąc do pracy. Mega. Na tego Xclouda też czekam. Granie w Xboxowe gry na iPadzie poza domem, a potem w domu to jest coś co mnie interesuje bardzo. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, ASX napisał:

Chciałbym żeby takie rozwiązania były standardem w branży i nie wiem czego ludzie się tak tego boją?

Nie boją się, tylko infrastruktura sieciowa i samo działanie "grania gdziekolwiek" jest po prostu słabe? Widziałeś recenzje Stadii? Pamiętasz OnLive? NIGDY nie będziesz miał sprawnie działającej platformy streamingowej, bo musiałbyś mieć do tego wszędzie idealną sieć. Chyba, że lubisz grać z lagami.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Rozi napisał:

Nie boją się, tylko infrastruktura sieciowa i samo działanie "grania gdziekolwiek" jest po prostu słabe? Widziałeś recenzje Stadii? Pamiętasz OnLive? NIGDY nie będziesz miał sprawnie działającej platformy streamingowej, bo musiałbyś mieć do tego wszędzie idealną sieć. Chyba, że lubisz grać z lagami.

 

Rozi, wiele lat temu to samo było mówione o graniu w multi przez internet. Może nie jest infrastruktura sieciowa gotowa na to teraz, ale to kwestia raczej bliższa niż dalsza

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Rozi napisał:

Nie boją się, tylko infrastruktura sieciowa i samo działanie "grania gdziekolwiek" jest po prostu słabe? Widziałeś recenzje Stadii? Pamiętasz OnLive? NIGDY nie będziesz miał sprawnie działającej platformy streamingowej, bo musiałbyś mieć do tego wszędzie idealną sieć. Chyba, że lubisz grać z lagami.

Mam wrażenie że piszemy o czym innym. 

 

 napisałem o Play Anywhere funkcji która działa już dzisiaj i z ktorej sam korzystam. Gdzie mogę grać w kupione przeze mnie gry na kilku platformach

 

Takie rozwiazania mogłyby być standardem i nie znajduje żadnego logicznego wytłumaczenia dlaczego ludziom miałaby się nie podobac taki system. O graniu w chmurze tylko wspomniałem że mogłoby być fajnym uzupełnieniem tego ficzera.

 

 

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gregor var Emreis napisał:

ASX, to samo było z PS3/4 i Vitą. Oczywiście nie ze wszystkimi grami, ale było całkiem sporo gier.

dokładnie sam z tego korzystałem i był to równie zayebisty ficzer. Sony było kiedyś prekursorem takich rozwiązań i szkoda że tego już nie kontynuują np. na PS4 i PS Nowa (kupujesz grę raz, a możesz w nią grać na dwóch platformach)

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Rozi napisał:

Nie boją się, tylko infrastruktura sieciowa i samo działanie "grania gdziekolwiek" jest po prostu słabe?

 

Play Anywhere to nie steaming tylko cross-buy I cross-save między PC, a Xboxem.

 

No I działa to za(pipi)iście, sprawdzone empirycznie.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Rozi napisał:

Ta przyszłość jest zapowiadana już od czasów PS3, coś macie marne te przepowiednie. Streaming, brak gier w pudełkach, itp. itd., czytam to tutaj co roku, a wszystko zostaje po staremu. Nie wiem, co Asax się tak ekscytuje tym brakiem exclusivów i fizycznej konsoli, pijany albo niespełna rozumu.

No ale teraz już tak jest. Game pass,  origin access czy abonament ubi na pc, humble monthly etc To wszystko powoduje że mniej trzeba kupować gier a więcej mamy dostepnych pozycji. Tego już się nie da cofnąć. Będzie tak jak z filmami i muzyką. Czy od razu nie ale na nastepnej generacji nawet sony coś swojego wprowadzi bo inaczej będzie ciężko walczyć o rynek casuali. 

 

Ja już teraz kupuje tylko jakieś gry na premierę czasem (disco elysium, total war three kingdom) oraz exy na switcha. I tak nie mam czasu ogrywać wszystkiego co mi daje game pass czy origin access (ostatnio tam sobie ogrywam they are billions i tropico 6 a te gry chciałem kupić!). Obecnie kupuje tylko gry na które mam naprawde ciśnienie a reszta czekam aż trafi do którejś z usług (DMC5, Dirt Rally 2, . Dzięki temu zaoszczędziłem w tym roku mase kasy. Dodatkowo wiele gier które chciałem kupić na premierę od razu trafiają do usług jak gears, after party czy outer worlds. To też plus bo takie outer worlds jakbym kupił za gotówkę to bym się w(pipi)ił a tak nic nie straciłem gra mi nie podeszła (pipi)ać XD 

 

Play anywhere to w ogóle mega rozwiązanie bo np takie wargroove kupiłem i sobie grm na pc i xbox one. Zależnie od tego gdzie danego dnia mam ochotę. I to już działa tylko nie na playstation ;)

 

Gry w pudełkach znikną. Kto z was teraz kupuje filmy na dvd lub muzyke na płytach? Zostaną kolekcjonerskie wydania dla zapaleńców jak teraz mamy winyle dla melomanów 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gregor var Emreis napisał:

Ale Rozi odniósł się do xcloud raczej, a nie do Play Anywhere. No to chyba jasne

 

No właśnie nie. Asax napisał to:

 

44 minuty temu, ASX napisał:

Ja już kiedyś to pisałem ale Play Aywhere i cały ten znienawidzony na tym forum ekosystem microsoftu to jeden z najlepszych ficzerów na tej generacji. Kupuje exclusivea Xboxa raz i mogę w niego grać zarówno na moim PC jak i konsoli, do tego pełny cross-save i crosplay między urządzeniami. Mam nadzieje że w przyszłości dojdzie to tego xcloud.

 

Chciałbym żeby takie rozwiązania były standardem w branży i nie wiem czego ludzie się tak tego boją?

 

Na co Rozi odpowiadał:

 

33 minuty temu, Rozi napisał:

Nie boją się, tylko infrastruktura sieciowa i samo działanie "grania gdziekolwiek" jest po prostu słabe? Widziałeś recenzje Stadii? Pamiętasz OnLive? NIGDY nie będziesz miał sprawnie działającej platformy streamingowej, bo musiałbyś mieć do tego wszędzie idealną sieć. Chyba, że lubisz grać z lagami.

 

PlayAnywhere = granie gdziekolwiek, a Xcloud nie jest nawet dostępny dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, blantman napisał:

Gry w pudełkach znikną. Kto z was teraz kupuje filmy na dvd lub muzyke na płytach?

Yyyyy, masę ludzi? Zawsze kupuję jakąś płytę z muzyką, kiedy mi się bardzo spodoba. To samo z filmami. Gdzie mam dostać stare polskie filmy, seriale? Te pudełka umierają już coś za długo, a przynajmniej na tym forum o tym czytam.

 

11 minut temu, blantman napisał:

a już teraz kupuje tylko jakieś gry na premierę czasem (disco elysium, total war three kingdom) oraz exy na switcha. I tak nie mam czasu ogrywać wszystkiego co mi daje game pass czy origin access (ostatnio tam sobie ogrywam they are billions i tropico 6 a te gry chciałem kupić!). Obecnie kupuje tylko gry na które mam naprawde ciśnienie a reszta czekam aż trafi do którejś z usług (DMC5, Dirt Rally 2, . Dzięki temu zaoszczędziłem w tym roku mase kasy. Dodatkowo wiele gier które chciałem kupić na premierę od razu trafiają do usług jak gears, after party czy outer worlds. To też plus bo takie outer worlds jakbym kupił za gotówkę to bym się w(pipi)ił a tak nic nie straciłem gra mi nie podeszła (pipi)ać XD 

Gamepassy i inne subskrypcje są bardzo fajną opcją, ale sprawiają, że włącza się syndrom pirata i człowiek nie ogrywa żadnych gier, bo po prostu ma ich za dużo. Co jest plusem, ale jednocześnie minusem.

 

11 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

PlayAnywhere = granie gdziekolwiek

Czyli do grania na tablecie w gry z Xboksa w autobusie nie będziesz potrzebował sieci i streamowania ich? Jak chcesz to obejść?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Rozi napisał:

Czyli do grania na tablecie w gry z Xboksa w autobusie nie będziesz potrzebował sieci i streamowania ich? Jak chcesz to obejść?

 

Nie planuję grać w autobusie w gry z Xboxa, bo jestem zwolennikiem fizycznych konsol przenośnych.

Odnośnik do komentarza

Abonamenty nie są dla casuali. Casual kupuję tylko kilka gier w całym życiu konsoli. Abonamenty to jest usługa skierowana do zapalonych graczy którzy grają dużo i im się to opłaca. Szczególnie jak zlikwidują używki a to się prędzej czy później stanie. 

 

Między usługami filmowymi czy muzycznymi nie ma aż takiej analogi względem gier. Film nie wymaga kompletnie naszego zaangażowania i spędzamy z nim o wiele mniej czasu niż z grą. Są ludzie którym wystarczy jeden dwa tytuły na rok albo grają latami w gry usługi. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Nie planuję grać w autobusie w gry z Xboxa, bo jestem zwolennikiem fizycznych konsol przenośnych.

W takim razie jak zamierzasz grać w gry z dużej konsoli na jej małym odpowiedniku (wyłączając indyki)?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gregor var Emreis napisał:

Mając kilka sprzętów nie grasz więcej, bo czas z gumy nie jest. Grasz w lepsze gry. 

 

Idealnie w punkt.

 

Mam nadzieję, że exy w obecnej formie będą jak najdłużej, bo często wśród nich są mega gierki, przy których dany dev wznosi się na wyżyny, bo wie, że to może być system seller i jeden z głównych atutów danej platformy. 

Np Tlou, Zelda Botw itp. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, balon napisał:

Mam nadzieję, że exy w obecnej formie będą jak najdłużej, bo często wśród nich są mega gierki, przy których dany dev wznosi się na wyżyny, bo wie, że to może być system seller i jeden z głównych atutów danej platformy. 

Np Tlou, Zelda Botw itp. 

w sensie jak gdy gra dostępna jest na większej ilości platform to dev nie może wnieść się na wyżyny? Niezła teoria, ale co ma jedno do drugiego?

 

Przy produkcji gier liczy się talent, wizja, budżet, a nie to czy gra jest exem czy nie

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza

@ASX Tu rozchodzi się chyba o tę słynną "duszę" czy inną "tożsamość". 

Teraz, Rozi napisał:

Ograniczenia sprzętowe? Inne projektowanie gier pod daną platformę?

 

Rockstarowi w RDR2 udało się stworzyć grę, która wygląda jak najlepsze exy, a to multiplatforma.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...