Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Mendrek napisał:

Czy zdarzyło się Wam kupić grę na konsolę poprzedniej generacji, a potem kupić jej remaster na obecnej? I czy kupiliście drugi raz grę, której nie zdążyliście przejść na poprzedniej generacji? A jeśli tak, to jak się z tym czujecie - uznajecie to za zboczenie, marnotrawienie kasy, fanaberię, czy normalną praktykę?

Często kupuję dany tytuł dwa albo więcej razy, na innych platformach. Zazwyczaj ogrywam sobie na XOX, jak się spodoba to dorzucam do biblioteki Steama. DMC5 kupione drugi raz (mody to jest najlepsze co mogło spotkać ten tytuł, oprócz samego faktu jego istnienia), FFXV dla słodkich 60 klateczek również.

 

Kurna, samo DMC3 kupiłem z 8 razy i jak wyjdzie na Switcha to dokupi się i dziewiąty. Jak się z tym czuję? Normalnie, a jak mam się czuć? Zakup gierki to nie jest coś, nad czym dumam godzinami analizując wady i zalety. Gry na konsolę kupuję głównie z zamysłem "jak wyjadę na święta/w podróż to mogę zabrać konsolkę ze sobą i będę mógł pograć w tytuł X", nic więcej. Najchętniej kupowałbym wszystko na PC (NFS Heat na blaszce to zupełnie inna gra i + oczko do oceny przez wyższy framerate), ale tachanie stacjonarki jakoś mi się nie widzi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam tak głównie z indykami, kupię coś często na konsoli w promocji a później jeszcze raz na PC w promce. ;d Dużo indyków kupuję na Switcha ale i tak ogrywam na PC. Z tym ostatnim muszę skończyć. 

 

Z nowszych gier to Stardew Valley kupiłem na Xboxa, Switcha, PC i Androida. Mam też gamepassa za darmo na 3 lata z tej promki z kodami a i tak jak gierka mi się podoba to ją kupuję. Ostatnio kupiłem Gears 5 na steam bo jest na promce 100 zł albo zestaw AoE 1 i 2 Definitive Edition. W sumie Age of Empires 1 i 2 mam w pudełko na PC ze starych wydań, wersję cyfrową HD na steam oraz teraz kupiłem te edycje Definitive Edition. Dark Souls 1 kupiłem na X360 i na steam, później remaster na steam i Switcha. Twierdzę 1 i Krucjatę mam kupioną w pudełku, na gogu i na steam. Heroes 3 to kupiłem na wszystko co się dało. Half-Life 2 kupiłem tak samo na PC, później pierwszego Xboxa a później Orange Boxa na X360 i PC. Jakby wyszło na Switcha to też kupię ;d

 

Z PC to jest ogólnie tak ,że nawet nie mam teraz napędu ani w laptopie ani w stacjonarce a zewnętrznego nie chce mi się wyciągać z szuflady. Więc mam mnóstwo gier zdublowanych na wydaniach fizycznych i cyfrowych. Na PSN też mam kilka gier zdublowanych z fizycznymi wydaniami, głównie GoW i jakieś indyki. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli gra mi się podoba to nie mam problemu by kupić ją kilkukrotnie na różne sprzęty, a czasami nawet w wyjątkowych sytuacjach na ten sam.

 

Zrobiłem tak dla przykładu z serią Halo, Sea od Thieves i wieloma indykami które zdarzało mi się kupować jednocześnie na Vite, Xboxa i Switcha).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jasne, że mi się zdarzyło. Dość często mi się to zdarza nawet :)

Na PS3 napocząłem Alien Isolation, ale wciąż nie ukończyłem, co nie przeszkodziło mi kupić jej na PS4 i tam również ją napocząć :D

Z ukończonymi, a nawet wymaksowanymi tytułami też tak mam, że wymienię choćby gierki UBI - WATCH_DOGS, Assassin's Creed IV Black Flag czy Far Cry 4 - dwie z nich wymaksowałem również na PS4 (a motywacją było zagranie w lepszej oprawie i płynniejszej animacji).
Z Wolfenstein The New Order zrobiłem podobnie, The Evil Within obaliłem na PS3, a na PS4 dokupiłem, żeby TEW2 nie było takie samotne na półce :reggie:
Oprócz tego pierwsze Destiny, Dishonored, Diablo III (tym razem w wersji kompletnej), Burnout Paradise, Battlefield 4, Call of Duty Ghosts, Black Ops III (choć o w zasadzie zupełnie inne gry) i Advanced Warfare, obydwie części Darksiders, Skyrim, The Last of Us, trylogię Uncharted, czy chociażby moje ukochane Dark Souls (no i Dark Souls II, mimo że nie tak "ukochane").

Często też kupuję pudełkowe wydania gierk, które do tej pory posiadałem tylko w formie cyfrowej (ostatnio Darkest Dungeon czy chociażby APEX Legends).

Powiem więcej - wciąż mam zamiar kupić parę innych tytułów, jak chociażby Sniper Elite v2 i trójkę, Bulletstorm, czy Assassin's Creed III.

Ogólnie wiem, że nie powinienem, bo przez to nigdy nie nadążę z ogrywaniem bieżących gierek, ale kij z tym - przestałem się oszukiwać, że kiedykolwiek ogram wszystko i jara mnie samo ich posiadanie w kilku wersjach :)

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Mendrek napisał:

 

 

Czy zdarzyło się Wam kupić grę na konsolę poprzedniej generacji, a potem kupić jej remaster na obecnej? I czy kupiliście drugi raz grę, której nie zdążyliście przejść na poprzedniej generacji? A jeśli tak, to jak się z tym czujecie - uznajecie to za zboczenie, marnotrawienie kasy, fanaberię, czy normalną praktykę?

 

Gry które lubię często kupowałem nawet i 3razy czyli na poprzedniej generacji na PC i na obecnej jak np. Dragons Dogma, Residenty, Dark Soulsy, klasyczne doomy kupuje zawsze i na wszystkim i masę innych gier. Nic dziwnego w tym nie widzę te kilka serii co lubię to nie majątek.

Odnośnik do komentarza

Jak remaster jakiejś gierki, która mi się na tyle podobała że chętnie ogram ją ponownie w lepszej jakości to czemu nie. 

Na PC często kupowałem tak ponownie pewne gierki i absolutnie nie czuje się z tym źle np Prey czy Dark Souls (to ostatnie przy takim ps3 to w ogóle jak remaster xd).

Odnośnik do komentarza

Kupowanie tej samej gry kilka razy? No a jak, można, pewnie. 

Np. Okami. Kupiłem cyfrę na PS3, później sprowadziłem japońskie pudełko na PS3, kupiłem pudełkowy remaster na PS4, a do kompletu dorzuciłem japońskie pudełko na Switcha. A realnie to grałem tylko  w cyfrę na PS3.

 

201911301_qarhrxw.jpg

 

Remastery to chleb dość powszedni, ale staram się wtedy pozbywać kopii ze starszej konsoli, wyjątkowo zostawiłem sobie Dark Soulsów z PS3 (mimo zakupu remastera na PS4, którego nawet nie odpaliłem). Właściwie to nie wiem dlaczego i po co mi ta już ułomna wersja PS3, ale pewnie nie chciało mi się wystawiać. 

 

Ale to jeszcze nic przy wyższym stopniu spier'dolenia, czyli kupowaniu tej samej gry na dwie bieżące platformy. Często w limitowanych ilościowo i czasowo edycjach, sprowadzanych z cywilizacji, więc nieproporcjonalnie drogich.

 

201911301_qarhrxs.jpg

 

Messengera i Celeste już dawno ograłem w cyfrówce na Switchu, Hollow Knighta ostatnio na cyfrze PS4. Ale to nie przeszkodziło mi w kupnie po dwóch kopii fizycznych każdej z gier. Najczęściej nie potrafię zdecydować na którą platformę wolę, więc mruczę "je'bać biedę" i biorę na obie. Na usprawiedliwienie mam, że robię tak tylko w przypadku gier, które mi się bardzo podobają. No, HK brałem w ciemno, bo byłem pewien, ze mi podejdzie.

I leżą. Jak widać - wciąż w folii, bo nie ma powodu ich wypakowywać, skoro cyfry są pod ręką.

Dead Cells to w ogóle poje'bana sytuacja, bo najpierw kupiłem dwie pudełkowe edycje premierowe (o dziwo ograłem obie), a gdy wyszły GOTY, to... znowu kupiłem dwie. Premierówki oczywiście sprzedałem, ale nadal poje'bane.

  • Plusik 1
  • Lubię! 3
  • Haha 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Ja również robię tak w przypadku gier, które bardzo, ale to bardzo mi się spodobały (chociaż gier w pudełkach nie kupuję aż tak dużo, bo nie ma miejsca na to), zrobiłem tak z Shovel Knightem, oraz z:

Yje9Boz.jpg

 

Ale Hollow Knight i Dead Cells kuszą również, to samo The Binding of Isaac.

Odnośnik do komentarza

Taaa, darmowych motywów by się chciało. Macie tu ładny list od Prezesa i się cieszcie:

Cytat

On 3rd December, 1994 – 25 years ago this week- the first PlayStation made its global debut in Japan. Starting from a humble beginning as an upstart within Sony, Ken Kutaragi and team delivered on a vision to elevate video games as a form of entertainment that everyone could enjoy, and to make a platform for game developers to express their creativity. The original PlayStation sold 100,000 units in Japan on its first day and went on to become the first-ever home console to surpass 100 million units sold globally.

We struck a chord with the gaming community because PlayStation offered experiences beyond what anyone could ever imagine was possible with a home console. From the very start, we opened our arms to developers, providing them with the tools and technology to create beautiful, expansive worlds, and to experiment with new ideas. That approach led to the diversity of games PlayStation is known for, a true hallmark for our brand across multiple generations of hardware platforms.

Over the past 25 years, PlayStation has stood at the forefront of gaming, and I’m honoured to have been a part of the team since the early days. As I was helping set up the business in Europe, I remember having to start from scratch with many things, from hiring employees to ordering furniture.

Back then, we focused on catering to local markets to ensure that a gamer in Poland would feel a part of the broader PlayStation community just as much as someone in the UK, or Japan, or the U.S. Supported by passionate fans all around the world, our business has grown significantly and our focus on community is more important than ever.

It’s truly humbling to see fans who grew up on PlayStation passing down their love of gaming to their children, who are now playing on PS4.

On behalf of all of us at PlayStation – thank you for taking this journey with us. We can’t wait to celebrate what comes next with you!

Przychodzą na urodziny do kogoś i jeszcze prezentu oczekują, no co za ludzie. Pytanie powinno brzmieć nie 'co ja dostanę od playstation', tylko 'co ja mogę dać playstation'. 

Spoiler

:Coolface:

 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Square napisał:

Ten fragment o Polsce to w oryginale też jest?

O dziwo, tak:

https://blog.eu.playstation.com/2019/12/02/celebrating-25-years-of-play/

Choć pewnie nazwę kraju wpisują na podstawie lokalizacji czy coś ;)  

Edytowane przez MBeniek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie sądzę by to przeszło. Nintendo nie wypuści swoich marek ochoczo, nawet ten skok w bok na mobilki nie wróży nic takiego, Switch sprzedaje się obłędnie, a producenci konsol pakują szmal w studia 1st party i marketing związany z ex'ami. Widocznie ta maszynka działa. Co najwyżej będzie kontynuowana dywersyfikacja, np. Sony wpuści na długo po premierze coś do PS Now, a MS będzie równolegle wypuszczał ex'y na PC i Xboxa (ale już nie na PS5 czy Switcha 2). A ja uważam, że o ile multiplatformy to chleb, tak ex'y to sól dla każdego systemu. Bez soli będzie mdło. Fajnie się czymś wyróżniać w tłumie i dodatkowo można w ten sposób się targetować ;)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie lepiej, będzie jak z platformami do filmów. Dwa miesiące tu miesiąc tam i tak to się kręci. A czy tak się stanie to nie wiem. Najbardziej zyskuje ostatnio na tej sytuacji PC jako neutralny sprzet do grania więc mi to gra bo wróciłem do grania na tej platformie. Jeszcze niech tylko Sony zacznie wydawać i będzie eldorado. A jak nie to będzie trzeba PS5 kupić. 

Odnośnik do komentarza

Posiadanie wszystkich konsol ma sens tylko przy założeniu, że PC nie doczeka się konwersji największych hitów z konsol, a na chwilę obecną tak się właśnie przyszłość zapowiada. Na korzyść PC zdecydowanie przemawia też pakiet gier na konsolach nie dostępny + dowolność w modernizacji względem własnych potrzeb I wymagań.

 

W kontekście przyszłej gneeracji mocno zastanawiam się nad przejściem na combo PC + Switch.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...