Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Bzduras napisał:

I tak jak wspomniałem, to wszystko były nowe, nieznane wcześniej gry, co też potęgowało jaranko. Zaczynam mieć trochę pomału dość tej wszechobecnej remasterozy, przez którą wydawcom nie chce się ryzykować z nowymi częściami znanych IP czy nowymi projektami. To zaczyna być dla mnie większy problem niż "na razie nie ma w co grać", bo gierki wychodzą cały czas. Za duży za to jest odsetek przypudrowanych tytułów sprzed X lat, których (mam wrażenie) jest coraz więcej.

 

Też niestety łapię się na tym, że co ciekawsze remake'i (Max Payne) powodują u mnie szybsze bicie serca i z automatu wskakują do topki najbardziej wyczekiwanych gier.

 

Ale to o czym piszesz + ciągle wydłużające się czasy oczekiwania na nowe, duże tytuły AAA spowodowały, że jeszcze większą uwagę poświęcam na wyszukiwanie i ogrywanie małych perełek. A tych na szczęście nie brakuje i nie są to tylko wszechobecne pikselartowe rogale. ;)

 

Ze swojej strony polecam każdemu rzucić okiem na takie gierki jak:

 

Songs of Conquest

Evil West

Knights of Honor 2: Sovereign

The Life and Suffering of Sir Brante

Roguebook

Gordian Quest

Gloomwood

Potion Craft

Wildermyth

The Planet Crafter

Card Shark

Dune: Spice Wars

Core Keeper

Forward: Escape the Fold

Amid Evil

Dorfromantik

The Iron Oath

Teardown

They Always Run

Forgive me Father

Warstride Challenges

Warhammer 40k Chaos Gate:

Daemonhunters

 

Oprócz tego Sommervile, Oxenfree 2, Planet of Lana, Replaced.

 

Nie ukrywam jednak, że lista zdecydowanie faworyzuje posiadaczy pecetów. ;)

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Od kilku generacji ta "degradacja" w ilości i jakości kozackich AAA postępuje (i to nie tylko w pierwszych latach życia konsol, ale z perspektywy całej generacji). Wystarczy cofnąć się dalej i porównać, co było do ogrania na PS360 dwa lata po ich premierach. Jedźmy dalej i wspomnijmy lata 2001-2002 na PS2. Tak to wygląda i będzie tylko gorzej. Zmieniła się ogólna filozofia wydawnicza, zmieniły się koszty, zmienił masowy odbiorca. Pewnie przyjdzie kiedyś taki czas, że wielu z nas odpuści gierkowanie nie przez zmianę życiowych priorytetów, tylko spierdolenie branży do końca i zostaniemy takimi Ścierami, którzy wracają tylko do oldschoolowych tytułów i mają wyjebane na nowinki.

 

Osobiście poza czysto technicznymi aspektami nie widzę żadnej zachęty do kupna next gena przez najbliższy rok-dwa, a jak już go kupię, to w backlogu będę miał góra 10 gier, no to można tylko prychnąć. Doczekać GTA VI, może czwartego Wieśka i elo.

 

 

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No ja już pod konic generacji ps4 zauważyłem że większość aaa już mi nie podchodzi i wątpie że to jakieś moje zmęczenie materiałem bo jak się trafi dobra gra to się jaram jak to zawsze miałem w zwyczaju. Całe szczęście że wychodzi dużo świetnych indorów i liczę że będzie wychodzić więcej gier aa bo z 3a niedługo będę się jarał tylko rimejkami jak bzduras :pawel:

  • Haha 1
  • Smutny 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No u mnie nawet ER z obu tych powodów poszło w odstawkę. Gram sobie teraz w Bioszoczka 2 i super się bawię, nie chce mi się odpalać żadnych nowości ani wrócić np do DS mimo że fabularnie mnie zaintrygowało. 

 

Chociaż z tymi openworldami to też tak różnie bo np Alocha 2 mi siadła elegancko, może przez to że wcale nie jest tam jakiś wielki ten świat. 

Odnośnik do komentarza

Raz na jakiś czas nawet taki kotlet jak ubigierka smakuje. 

 

Wiadomo że to wytarty frazes, ale ważna jest różnorodność, ogrywanie różnych typów gier, na różnych platformach, różnych wydawców i różnych typów. Wtedy szansę że dopadnie was znużenie gierkami może nie znika ale maleje. 

 

No ważę żeby nie zmuszać się do wbijania pucharków, aczików, battlepassow i poziomów, jeśli gierka nie sprawia frajdy po prostu odpuścić i poszukać czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Pupcio napisał:

będę się jarał tylko rimejkami jak bzduras :pawel:

Dementuję, rimejki to tylko część jaranga :kaz: Ogólnie giereczki dalej mi robią, ale czym dalej w las tym więcej z nich po prostu przelatuje obok mnie. I złapałem się też na tym, że wracam częściej do posiadanych już staroci zamiast brnąć w nowe eksajting tytuły. Kryzys gracza wieku przedśredniego czy tęsknota za czasami, które były i już nie wrócą? Nie wiem, ale jak niedawno znalazłem płytkę z obiema częściami The Suffering na PC i zainstalowałem to przeszedłem pierwszą od kopa na dwa posiedzenia. Teraz jak zerkam na zapowiedzi to mało co chwyta mnie za jaja od samych zapowiedzi, ale i takie perełki się zdarzają (usycham nadal za DokeV, Alanem 2 i Bomb Rush Cyberfunk :frog:).

A z zapowiedzianych rimejków i remasterów to tylko Max Payne sprawia, że serduszko bije mocniej.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Figuś napisał:

pojebało? po 60h i byciu w dupie z fabułą poleciałem już na pałę i tak dobiłem do

  Pokaż ukrytą zawartość

100h :nosacz2: mam tylko 39% dzbanków z podstawki i tak zostanie

 

dokładnie w tym momencie zauważyłem że marnuję swój czas

 

 

 

Ale się wjebałeś.

 

GpFMFZ.gif

Odnośnik do komentarza

Po kolei? Niech Cię ręka czarka broni, wypalenie gracza tylko czeka na ten ruch z Twojej strony. Origins albo Odyseję sprawdź, resztę za kilka lat. Ta druga dostała patcha pod nowe konsole z 60 klatkami i moim zdaniem jest lepsza, więc polecam.

Odnośnik do komentarza

ogólnie warto bo nie są to złe gry. Ale na pewno, nie polecałbym ich ogrywania jednej po drugiej, bo szybko się zmęczysz formułą. Z drugiej  strony, z tego co pamiętam spędziłeś setki godzin w Horizonie, więc być może masz wyższą tolerancję na ten typ rozgrywki i niepotrzebnie cię ostrzegamy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...