Skocz do zawartości

FIA Formula One World Championship


Rekomendowane odpowiedzi

giphy.gif?cid=ecf05e47nf2vtu2rqtm4jmxhm1

Pieknie, Sainz 1000 IQ 

Just now, Patricko said:

Nie wytrzymał Dżordż presji i się obsrał emoji1787.png

Brawo Carlos, ładnie dowiózł. Max mimo wszystko 5 miejsce, więc mogło być gorzej. Oby w Japonii powrót do formy. Piękna końcówka, szczególnie gdy Merc ląduje w ścianie.

Mam nadzieje,ze nie bo max +20 sek to jest nudne w chuj. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Perez jeszcze kare zalizcy za akcje z albonem xD

8 minutes ago, Patricko said:

Klasyczek Hornera, gdy inni są w dupie emoji1787.png

w dobie cost cap to nie jest tak,ze Mclaren/Ferrari/Mercedes moga wydac Miliard euro zeby problem naprawic. Kazdy zapomina jak RB plakal za czasow dominacji mercedesa. Obie ery byly nudne w chuj poza malymi wyjatkami. 

 

 

Edytowane przez Ryuk
Odnośnik do komentarza
11 minutes ago, Patricko said:

Ależ naturalnie, przecież taka jest "polityka" F1, zawsze inni płaczą gdy jeden dominuje. Tym razem jest to RB i tyle. Nie ma się co rozwodzić. Też wolę walkę do ostatniego kółka, ale Maxa lubię i oby ciorał resztę póki tylko może.

Co Perez w ogóle zrobił? Bo już musiałem wyłączyć.

Zrobil Max'a z 2020/21, czyli albo dasz mi miejsce albo bedzie dzwon 

2 kierowcow rozwalil w tym wyscigu, najpierw Yukiego a na koniec Albona. I pewnie tylko 5 sec kary wiec tak naprawde zero na tym stracil Perez 

 

Tutaj onboard perezka 

Albon

Quote

he tried to do this move to me two or three times before and I had to miss him. I had to just pull out last hit to stop him from hitting me. So sorry but I can’t do that every single time he tries to take a launch and take avoiding action

 

Edytowane przez Ryuk
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Patricko napisał:

Nie wytrzymał Dżordż presji i się obsrał emoji1787.png

Pomyłka o 1-2 cm (czyli przesadza z ryzykiem). Presji nie było, oglądałem onboardy, duże odstępy, w dodatku na prostej.

19 godzin temu, Patricko napisał:

1. Ależ naturalnie, przecież taka jest "polityka" F1, zawsze inni płaczą gdy jeden dominuje.

2. Co Perez w ogóle zrobił? Bo już musiałem wyłączyć.

1. Obecnie właściciele F1 wyrównują stawkę (limity, regulacje), więc przewaga RB jest wyjątkowo *mała, dawniej było ryzyko zdublowania wszystkich (gdyby 1st i 2nd chcieli walczyć a nie oszczędzać, szczególnie Schumacher). *Oczywiście celem jest mniejsza, teraz nawet najsłabsi mieszczą się w 102-103% gdy kiedyś 107% było trudne.

2. Nic, dla realizatora istniała tylko pierwsza czwórka. Perez zrobił to samo co Max z Haasem, tylko gorzej.

 

Ogólnie Max miał kupę farta z Haasem, liczyłem na pociąg DRS taki jak pierwszej czwórki, wtedy by sobie jechał 20 okrążeń tempem Magnussena (ale ten odpadł na starcie więc Alonso i Ocon nie pomogli). Tak, tak to możliwe, Mercedesy były drastycznie szybsze (świeże opony vs zużyte), większa przewaga a i tak nie dały rady, tylko raz gdy Sainz zrobił błąd i przestał pomagać Norrisowi dawać DRS. Sprawa Leclerca nie wyjaśniona, chyba 17 sekund straty do Maxa w 3 okrążenia.

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza
18 minutes ago, Arek_ said:

Sprawa Leclerca nie wyjaśniona, chyba 17 sekund straty do Maxa w 3 okrążenia.

Czlowieku czy ty dopiero ogladasz F1 od paru miesiecy? Lec byl na twardych +20 okrazen starszych oponach vs srednie i 20 okrazen swiezsze. do tego Lec zajechal swoje opony pod koniec.

 

BTW tak Perezek rozwalil auto Yukiego
r/formula1 - Tsunoda's car after his Lap 1 retirement

r/formula1 - Tsunoda's car after his Lap 1 retirement

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GP Singapuru 2023 w F1 - krótko i na temat, prawdopodobnie najlepsze, najintensywniejsze w emocje, GP Formuły, jakie widziałem w ciągu ostatnich 2 lat. Wyścig tak samo przewidywalny, nudny jak i pełny nagłych zwrotów akcji i nieprzewidywalności. Cały weekend wyścigowy, w ogóle patrząc się na atmosferę panującą w padoku podczas tych trzech dni imprezy, był jedną wielką sinusoidą, był pełen kontrastów, mindfucków, był po prostu motorsportową sztuką z odpowiednią dozą sportowego suspensu. Red-Bull z twarzą świętego - po zawodach w Singapurze mogę powiedzieć: ,,buahahahahahaha", teraz ta idealnie naoliwiona maszyna zaczyna zgrzytać, Horner i Marko grają klaunów, a nietykalny Verstappen nadal jest nietykalny, no ale przynajmniej skończył na ,,paskudnym" piątym miejscu w niedzielnym wyścigu. Najlepszy bolid w historii startów Formuły 1 (zarówno ten Versa i Checo) w pojedynczym sezonie, moim zdaniem, cóż: z wyścigu na wyścig powoli będzie tracił formę, odstając od Ferrari i Mercedesa oraz jako tako obu McLarenów. Nie ma fizycznej możliwości, aby maszyna Red-Bulla była tak samo efektywna, jak w pierwszej części sezonu: to mechanika, to urządzenie, to będzie się psuć - tak działa wzrost entropii.

 

W Japonii będzie podobnie: górować będą moim zdaniem Mercedesy, McLaren Lando i oba Ferrari. I nie wierzę w głupoty Hornera: że praca w symulatorze nie zaowocowała odpowiednim set-upem w obu bolidach na cały weekend wyścigowy w Singapurze. Mambo-dżambo i pierdololololo do kwadratu. Chyba że zużyli cały budżet i czas pracy w urządzeniach pomocniczych (Symulatory, tunele etc.). xD

Edytowane przez JaskinieTerrigenoweMarvela
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.09.2023 o 11:43, Ryuk napisał:

Czlowieku czy ty dopiero ogladasz F1 od paru miesiecy? Lec byl na twardych +20 okrazen

"Fachowcu" tu masz wyjaśnienie: https://f1.dziel-pasje.pl/F1_news-38505-Leclerc-i-Alonso-mieli-problemy-techniczne-w-GP-Singapuru.html

 

"Fachowiec" najpierw nie wierzy w crashgate (celowy wypadek by pomóc Alonso daleko za czołówką) oficjalnie potwierdzoną, a teraz wierzy że opony Sainza były super, a Leclerca denne. A realnie głównie silnik mu się przegrzewał (nie tylko). Opony to nie powód by tracić po 5 sekund na okrążeniu (niemal 18 sek w 3,5), bywało tak gdy były na granicy wybuchu, ale tylko wtedy gdy ostro przegięli z długością przejazdu (np. Alonso z Vettelem chyba w Kanadzie, w końcu Vettel zjechał na 4 okrążenia przed końcem i wyprzedził Alonso). Tutaj "świeże" Mercedesy zbliżały się w tempie 1,6 sek do Sainza (i to Ham zdobył fastest lap).

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MaZZeo napisał:

Stary, zmień styl pisania bo ciężko się to czyta.

 

Chill... Napisałem to, co napisałem. Jakby człowiek się tak do końca wysilił, albo ignorował większość tekstu, który napisałem, to by się ogarnęło to, co tak ,,kwieciście" ponapisywałem że hej w powyższym poście lub innych na tym forum. Nie no, nie jest źle. Postaram się dostosować do wskazówek i jakoś z większym sensem i bardziej twardo pisać. 


A wracając do tematu FIA, Formuły 1 i innych sportów motorowych, intryguje mnie to, jaka to ,,ciekawa" aura pogodowa nawiedzi tor w Suzuce. Z tego co widziałem w sieci -

Spoiler

choć w prognozy pogody na 3 dni w przód nie za bardzo wierzę - z różnych źródeł ukazujących dane pogodowe, wynika jedno: w sobotę i niedzielę nie będzie w okolicy toru padać, rzekomo ma być dość ciepło, z dużą wilgotnością, ale jakąś tam szansą na opady... jak to w przypadku GP F1 na Suzuce dotychczas bywało. Screen z prognozy pogody na zawody GP Japoni 2023 w F1 poniżej - ale... zapewne będzie klasyk: deszcz, albo duże chmury, a połowa kwalifikacji do GP to w TV będzie zrzutka z jednej kamery na drugą pokazujące, jak to Horner albo Wolff śledzą pogodę. I tu się robi ciekawie, taka dość zastanawiająca aura daje do myślenia: intryguje to jaki zestaw opon przygotowało Pirelli na ten weekend wyścgowy. 

 

 

spacer.png

 

Odnośnik do komentarza
Quote

"I'm here to fight for victories, I'm here to fight for championships. This year, we're not fighting for a championship, we want to go all in for a victory and make sure we secure that second place [in the Constructors' Championship] but I can tell you, it won't happen when we're fighting for a championship."

https://www.skysports.com/f1/news/12433/12966132/george-russell-says-he-wont-make-singapore-gp-style-mistake-when-he-and-mercedes-are-in-championship-fight

Rus :beka:

Odnośnik do komentarza

 

1 hour ago, Luqat said:

Rzeczywiście RB w ciemnej du.pie...tylko ponad 0,6 sekundy z przodu. Rzeczywiście Horner łgał kłamczuszek :reggie:

 

A poza tym polecam 

https://youtu.be/PsNyag6JGv4?si=JVyngqVuv44Ctcuc

 

Nie wiem czemu, po osadzeniu filmiku nie wyświetla, więc daję link. Dobra beka :potter:

wywal wszystko po Gv4 (/watch?v=PsNyag6JGv4) powinno dzialac. Spoko zaraz FIA Perez zdalnie silnik podkreca zeby znowu zrobil w Quali spin, co nie Arek? xD

Edytowane przez Ryuk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Kaczi napisał:

red bull chyba robi najlepsze filmy spośród wszystkich ekip  

 

Możliwe, że ,,Redzi" faktycznie robią te najlepsiejsze filmy z wszystkich ekip w całym padoku F1, no ale... to i tak jest tylko i wyłącznie machina marketingowa marki Re-Bull. Może i są to niekiedy widowiskowe i śmieszne filmiki - jak ten poniżej - ale... tak jakby są one ,,troszku" ustawione, zrobione według konkretnego scenariusza. 

 

 

 

 

A wracając... ciekawe jak długo po wiktorii Sainza Jr. będą wisieć flagi Ferrari w Maranello. Essere! 

Żeby nie było tak... że sobota i niedziela będzie należeć do tego ,,któregoImieniaWF1NieWolnoWymawiać".:Coolface:

Jak tak będzie to... tylko deszcz, pełne deszczówki i samochód bezpieczeństwa może coś zmienić. Czas pokaże. xD :lol:

 

spacer.png

 

 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Luqat napisał:

Filmiki "ustawione" i reżyserowane? No way, dobrze że uświadomiłeś wszystkich, że to "tylko marketing". Naprawdę gratuluję ogarnięcia :obama:

 

A dlaczego miałbym o tym nie napisać? Chyba wolno, no nie? Poza tym po co w ogóle ktoś na tym forum pisze że, cytując: ,,red bull chyba robi najlepsze filmy spośród wszystkich ekip", skoro wiadomo, że to ustawka od której śmierdzi w F1 propagandą na kilometr, że taki tam Verstappen w reklamówce wyścigów monstertruckami ,,przegra" z Tsunodą celowo, aby pokazać, że on też się myli a Japończyk może być tak dobry jak on oraz to że ,,Red-Bull" jest jedną wielką rodziną, jak familia Dominica Toretto z serii Szybcy i Wściekli. No po co o tym wspominać, skoro to totalna wiadomka xD? Tak samo ja mogę gratulować Wam za to ogarnięcia. Ja j***e :lol:

 

No dobra, wracając do tematu - czas zluzować forumowicze poślady i bez spiny proszę.

 

1) słyszy się o pewnej plotce w Padoku Formuły 1, że Ricciardo (w co jakoś szczerze wątpię) nie wróci w przyszłym roku do Alphy, że straci ,,stołek" na korzyść Nowozelandczyka, Lawsona. Mało tego, ta przerwa śmieszka Ricciardo ma potrwać o wiele dłużej. Kto wie, może nie wróci już w tym sezonie Australijczyk do ścigania się w bolidzie Alphy. Życzę skurczybykowi zdrówka, bo to świetny i bardzo charakterystyczny kierowca.

 

2)

,,ParcFerme" - wrzutka screena z artykułu na tej stronie. Ciekawa, solidna i twarda porcja newsów z Padoku F1. Sam tytuł potwierdza tylko ciągły i ten sam problem FIA, który w motorsporcie występuje od lat: faworyzowanie mistrzów świata, zwłaszcza tych, którzy są na topie i bronią tytułu. Aż się scyzoryk w kieszeni otwiera, toż to składanie hołdu ,,świętym krowom"! ,,Ja j***e razy dżylion". :nosacz3:

 

 

 Beztytuu.thumb.jpg.8a0618dc1b09d1356888ddff26f3ebde.jpg

 

 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...