Skocz do zawartości

FIA Formula One World Championship


Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy z Williams utrzymują, że to były opony C3. Zdjęcia są ale ponoć nie z tego okrążenia, które miało najlepszy czas.

 

Russel z kolei mówił, że nie cisnął, więc jest potencjał. Jeśli jednak to były C5 i nawet jeśli Russel mógłby przycisnąć, to więcej jak o 0.5s poprawy ciężko się spodziewać. NIestety, ale to jet tylko podgląd i dopiero wyścig wszystko zweryfikuje. Wytrzymałość podzespołów. Czy silnik i komponenty mogą pracować dłuższy czas na wysokich obrotach itp. itd. Już awarie się zdarzają w innych ekipach - awarie, które wyłączyłby ich z wyścigu. A Williams w drugiej turze testów tego tygodnia (jutro i pojutrze) jak nie zejdzie poniżej obecnych czasów to zwiastuje to jedyne, że albo się nie wyrabiają, albo mają cienki bolid.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MierzejX napisał:

Wszyscy z Williams utrzymują, że to były opony C3

gdzie tak niby pisza?? chyba ze mowisz o tej grupie na fb gdzie ktos napisal ze byly to opony c3...ja tam nigdzie nie widzilialem oficjalnego tweeta ze strony Williamsa ale jak masz to chetnie zobacze ;) Za to Pirelli i F1 podawali info o mieszance c5

 Zakonczy sesje z czasem 1.19.367 chyba C4

 

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

To była jedna z wypowiedzi Rusella. Wydawało mi się, że czytałem to na Motorsport.com ale nie mogę tego znaleźć. Jeszcze sprawdzę. Jeśli się pomyliłem, to uderzę się w pierś. Nie wziąłem tego z bloga czy komentarzy czytelników. 

 

Dzisiaj Robert wykręcił 1:19:991 do teraz na C3. 

 

OK, nie ma tego wpisu. Nie wiem gdzie to widziałem. Zakładam, że coś źle zinterpretowałem w takim razie. Wybacz :(

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Jakim cudem Wy możecie teraz jakiekolwiek wnioski wyciągać? Równie dobrze po wczorajszych testach można napisać, że McLaren to dno i metr mułu, albo, że Hamilton to słaby driver emoji23.pngemoji23.png

 

Że co proszę? McLaren był wczoraj najszybszy:P

A na jakiej podstawie wyciągamy wnioski? A na takiej że praktycznie wszyscy są w stanie robić czasy w okolicach 1:17 a RWR 1:19.

Niby "czasy się nie liczą" ale zarowno Russell jak i Lowe wczoraj potwierdzili że robili przejazdy z małym obciążeniem paliwa.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jest tak jak Magik pisze..caly srodek stawki im uciekl...niestety, np w tamtym sezonie Stroll wyprzedzil w kwalach 2x Toro roso 2x Saubera i Force Indie (byl14) a stoper pokazuje ze Williams obecnym bolidem nie moze sie zblizyc do ostatniej ekipy ze stawki. Wiem ze starcili duzo czasu ale wystarczy sb porownac czasy chociazby z pierwszego lub drugiego dnia. Bolid moze i nie ma wad kontrukcyjnych(?) jak w zeszlym sezonie i moze z czasem da sie go odpowiednio rozwinac ale na ta chwile jest zwyczajnie wolny a wszyscy inni cholernie szybcy.

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Szymek_PL_ napisał:

Jest tak jak Magik pisze..caly srodek stawki im uciekl...niestety, np w tamtym sezonie Stroll wyprzedzil w kwalach 2x Toro roso 2x Saubera i Force Indie (byl14) a stoper pokazuje ze Williams obecnym bolidem nie moze sie zblizyc do ostatniej ekipy ze stawki. Wiem ze starcili duzo czasu ale wystarczy sb porownac czasy chociazby z pierwszego lub drugiego dnia. Bolid moze i nie ma wad kontrukcyjnych(?) jak w zeszlym sezonie i moze z czasem da sie go odpowiednio rozwinac ale na ta chwile jest zwyczajnie wolny a wszyscy inni cholernie szybcy.

Dwa pytania.

1. Spodziewałeś się, że Williams z ostatniego miejsca w stawce wskoczy w tym sezonie do TOP5?

2. Czy już na podstawie dwóch dni testowych jesteś w stanie stwierdzić, że Williams nie będzie w stanie w miarę regularnie kwalifikować się do Q2?

Odnośnik do komentarza

Na TOP 5 nikt rozsądny raczej nie liczył.

Natomiast na regularne wizyty w Q2 (co pewnie przekładałoby się na punkty od czasy do czasu) - jak najbardziej.

Ale patrząc na tempo "słabiaków" typu Toro Rosso i McLarena...marnie to wygląda.

Chłopaki robią czasy na poziomie 1:17,xxx na oponach C3, czyli softach.

Środek stawki nie tylko odrobił straty spowodowane zmianą regulaminu, ale już w tej chwili mają wyraźnie szybsze samochody niż rok temu.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co siać defetyzmu. Wiadomo, że nie jest idealnie, ale stracili praktycznie 3 dni testów, a czwarty to też nie było to co powinno. Także są do tyłu z programem, co nie oznacza, że bolid jest całkiem do niczego. W przeciwnym razie trzeba zadzwonić do Roberta i powiedzieć, żeby dał sobie spokój w tym sezonie i niech wraca do domu. Ja tam czekam jeszcze dwa tygodnie i poznam odpowiedź, gdzie się znajdują. Tymczasem --> 5316677400_1326980696.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...