Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Spodziewałem się jednak zapowiedzi odrobinę wcześniej. Jak to oznacza premierę dopiero na święta 2025 to już słabo. Dużo muszą poprawić jak chodzi o Switcha 2. To ile faktycznie zrobią będzie dla mnie decydujące czy i kiedy kupię następcę. Przydałoby się żeby w koncu realnie była konkurencja dla hybryd PC na polu multiplatform.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, pawelgr5 napisał:

Spodziewałem się jednak zapowiedzi odrobinę wcześniej. Jak to oznacza premierę dopiero na święta 2025 to już słabo. Dużo muszą poprawić jak chodzi o Switcha 2. To ile faktycznie zrobią będzie dla mnie decydujące czy i kiedy kupię następcę. Przydałoby się żeby w koncu realnie była konkurencja dla hybryd PC na polu multiplatform.

Nie będzie tak, switch był ewenementem bo choć były już pecety mobilne to były one tak niszowe, że switch był praktycznie ekskluzywny jeśli chodzi o granie w duże gierki przenośnie/hybrydowo. Przez te lata jednak sytuacja na rynku zmieniła się diametralnie, teraz stare AAA sportowane na switch2 w pełnej cenie nowej gierki będą miały całkowicie inny wydźwięk 

Odnośnik do komentarza

Ludzie i tak będą kupować te AAA na Switcha 2 bo to nie będą te same gry co na tamtych maszynkach. Wersje steamowe mają szereg wszelakich ustawień, suwaczków a taka gra przeportowana na Switcha 2 będzie miała w sobie już automatycznie zdefiniowane te ustawienia (być może też jakieś udogodnienia związane z czcionką i od razu ze wszystkimi DLC jeżeli mówimy o wersji fizycznej). Nie mówię, która wersja będzie lepsza, a która gorsza to już kwestia indywidualnych preferencji, dla niektórych wygra wygoda związana z tym, że takiego karta się wsadzi i nawet instalować nic nie będzie trzeba tylko plug&play a dla innych wygra grzebanie w suwaczkach.

Odnośnik do komentarza

To i tak będzie ziemniak, nie napalajcie się na moc jak Assus Rog Ally Z1E na 30W. Ale do portowania gier z PS4 wystarczy w dobrej jakości + pewnie porty z PS5 jakościowo dorównujące Wiedźmin 3, Kingdom Come czy Nier na Switchu 1. To będzie maszynka przede wszystkim do eksów i indyków. 

 

Mnie bardziej interesuje podejście do kartridży na następcy. Już na Switchu dostaliśmy niepokojący trend obcinania gier i dociągania brakujących danych z neta bo wydawcy szkoda na kartridża o większej pojemności. Ciekawe jak to będzie tutaj wyglądać. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Ukukuki napisał:

Mnie bardziej interesuje podejście do kartridży na następcy. Już na Switchu dostaliśmy niepokojący trend obcinania gier i dociągania brakujących danych z neta bo wydawcy szkoda na kartridża o większej pojemności. Ciekawe jak to będzie tutaj wyglądać. 

 

Obstawiam, że tak samo jak obecnie. Pewnie niektórzy będą sobie kalkulować, że się nie opłaca a inni wrzucać całość.

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Pupcio napisał:

Dla mnie oled i wsteczna to mus żebym patrzył w strone tego sprzętu. Na moc nie patrze bo ich konsole to i tak dla mnie to tylko exy i indyki

 

Wyjdzie Switch 2 z exami pokroju nowej Zeldy, Mario i nie kupisz go tylko dlatego, że ekran nie jest OLEDowy mimo, że pewnie zostanie zachowana hybrydowość?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, GearsUp napisał:

The console has 12 GB RAM, from two 6 GB 7500 MT/s LPDDR5 (LPDDR5X? it's unclear) modules. The internal storage is 256 GB of UFS 3.1.

autystyczni detektywi z famiboards znowu w akcji : ) Fajnie, ze komus sie chce śledzić przesyłki i dane celne między Nintendo, NVIDIA i pozostałymi xd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...