Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

2 luźne spostrzeżenia po prawie 3 tygodniach użytkowania.

 

Myślałem, że ograniczę się jedynie do grania w trybie przenośnym, bo zawsze byłem zwolennikiem takiego grania, ale powiem szczerze, że proporcje handheld/tv są u mnie gdzieś tak 50/50. To chyba przez wygodę odpalania gier na tv, bo po wsunięciu do docka nawet nie trzeba szukać pilota, switch sam włącza telewizor. Ogólnie strasznie sprawnie działa te przeskakiwanie między trybami, wyszło im to.

 

Nie wyobrażałem sobie grania w grę 2d na tym pseudo dpadzie, a powiem szczerze, że jak zacząłem grać w Shovel Knighta to dopiero po wyłączeniu spojrzałem na pada i z konsternacją stwierdziłem - "co ja robię xd?". W sensie, że podczas 30 minutowej sesji ani razu nie dokuczał mi brak łączonego krzyżaka. W SK grało mi się bez problemu, myślę, że jedynie bijatyki się nie sprawdzą.

 

A wy w jakim trybie gracie?

 

Aha, sprzęt u mnie mocno zdał egzamin i mam nadzieję, że czeka go świetlana przyszłość, bo nie wyobrażam sobie grania w gry przez kolejne lata nie na Switchu.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Ja gram zdecydowanie więcej w trybie TV. Zawsze wolałem te opcje. Nie zmienia to jednak faktu, że krótkie sesje w Bombermana na przenosnym Switchu robią bardzo.

 

Ogólnie też jestem bardzo zadowolony z zakupu. Nie spodziewałem się tak pozytywnych wrażeń. Tym bardziej, że olałem prezentacje i po pierwszym pokazie miałem mieszane uczucia. Zelda wyjaśniła, a ja jestem dumnym posiadaczem konsoli Nintendo :)

 

Najbliższy zakup Mario Kart 8 - już nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza

Ja mam mieszane odczucia. Z jednej str sprzet jest fajny i w ogole och ach a z drugiej brakuje mi drugiej gry obok zeldy bo po dosc intensywnym ogrywaniu tego tytulu chwilowo mam zmeczenie materialu a jako zwolennik pudel nie siegalem posilkowo po zadna cyfrowke jeszcze. Swoja droga jesli faktycznie sprawdza sie te zapewnienia i zima dostaniemy xeno2 mario i jeszcze jakies sztosy to za chwile nie bedzie kiedy tego wszystkiego ograc. Disgaea moglaby u nas wysjsc duzo wczesniej i na ten moment w sumie czekam na line up letni.

Co do uzytkowania ja wole na tv ale wiecej niestety gram w trybie handheld gdzie jednak konsola dla mnie jest mniej wygodna w uchwycie niz taki 3ds czy psvita i szybko mi sie kciuki mecza tutaj.

Odnośnik do komentarza

Na początku sporo TV, teraz tylko przenośniak, czyli zgodnie z przewidywaniami. Sceptycznie podchodziłem do wielkości urządzenia w takim trybie, ale teraz nawet po kilkugodzinnej sesji nie odczuwam dyskomfortu. Dla mnie dużo wygodniejsze od N3DS XLa (tam ten kształt plus beznadziejne wyważenie mocno mnie irytowały), Vita ze względu na rozmiar bardziej poręczna, ale już oparcie dla palców wskazujących bardziej mi odpowiada w Switchu. Ot lepsze są bumpery, w Vita za bardzo "latają" . Nie wspominam już o gałkach. Jedyny rzecz, która mi przeszkadza to "skrzypiące" przyciski w moim egzemplarzu.

Co do braku krzyżaka, to jak pisałem, w każdym innym przypadku niż bijatyki i gierki dwa de, takie rozwiązanie jest po prostu lepsze. Ragus pisze teraz, że nawet w gierkach dwa de to nie przeszkadza, więc jak dla mnie (nie gram i nie lubię bijatyk), wygodę sterowania oceniam na 9/10 w trybie przenośnym i 7/10 w trybie stacjonarnym (mowa o standardowym zestawie).

 

Granie na pojedynczych dżinksach zaskoczyło mnie wygodą. Nie mam może łap jak Timmy "the spider" Timeh, ale serio trzeba oddać Niny, że sprawdza się to w bardziej standardowych przypadkach ;). Ze względu na różnice w rozmieszczeniu przycisków i gałki niektórzy mogą czuć pewien dyskomfort, ale to raczej kwestia chwili na przyzwyczajenie się. Oczywiście mowa o wygodzie sterowania w takich gierkach jak Snipperclips.

Odnośnik do komentarza

Ja gram głównie w trybie handhelda, ale głównie przez to, że miałem problem z joyconem i sie bardziej irytowałem niż cieszyłem z gry. Teraz nadal przewaga handhelda, ale tak powiedzmy 2/3 handheld 1/3 tv

 

Moje wrażenia dotyczące switcha po tych 3 tygodniach? (jak ten czas leci!) Za je bi sty sprzęt. S Z T Y W N I U T K I wręcz. Jestem zachwycony. W trybie handehdlowym konsola niezwykle wygodna, przechodzenie w tryb tv niezwykle szybkie i bezproblemowe, przechodzenie z powrotem do mobilnego natychmiastowe. Joycony dają radę i robią robotę B A R D Z O dobrze, zarówno w trybie rozdzielonym, podpiętym do switcha jak i do gripa. Nawet w trybie pojedynczego joycona są mega wygodne (ale tylko z założonymi strapami, bez nich są "tylko" wygodne). Motyw, że zasze mam ze sobą 2 kontrolery zawsze mi rozwala mózg i moim znajomym nie zaznajomionym ze switchem. Wczoraj przynioslem switcha do roboty bo po niej musialem isc spotkac sie ze znajomkami pograc w snipperclipsa i pokazalem znajomemu z pokoju to jego reakcja, cytujac "ale to za(pipi)iste!" dajac mu drugiego joya i mowiac mu ze moze grac ze mna. Tak mu sie spodobal fast rmx i snipperclips ze az zamowil swoj egzemplarz xd zatwardzialy janusz, choc go ostrzeglaem ze tu nie ma narazie fify i kol of djuti. 

 

Sprzęt jest wygonany bardzo solidnie, móglby msie przyczepic do nozki w tabletop, ale to drobnostka ktorej i tak praktycznie nie uzywam (wole oprzec switcha o te "nozke" w etui oficjalnym), moglbym sie tez przyczepic ze nie da sie go ladoawc w trybie tabletop, no ale serio, trzeba juz szukac minusow na sile. problem z joyconem zostal ogarniety, ekran mi sie nie rysuje (choc na folii mam kilka rys po kilku krzywych wlozeniach, podejrzewam ze ekranowi nic by sie nie stalo). Dla mnie Switch jest tym, czym Wii U powinno byc. Chce grac na TV? droga wolna. Chce zagrac na mobilce? Spoko, biore "ekran" i ide do kibelka grac w zelde dalej, bez zadnych problemow. No Wii U na to nie pozwalalo. Niesamowita jest ta mobilnosc konsoli i zmiana trybow, to naprawde jest genialny patent. I w (pipi)e mam kompromisy na jakie nintendo musialo pojsc z moca sprzetu itd itp. (pipi), mam zelde w kieszeni (no dobra, plecaku), fast rmxa, za jakis czas mk8, mariany i inne duze, powazne gry. No ktory sprzet mi na to teraz pozowli? no zaden. Nintendo, jak dla mnie, dokonalo swietnego wyboru i wpadlo na genialny pomysl hybrydowosci. Oby tylko 3rd party dopisalo, ale wyczuwam, ze Switcha czeka autentycznie swietlana przyszlosc. Dziekuje nintendo <3 

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

 

A wy w jakim trybie gracie?

 

 

U mnie przeważa tryb handheld, dojeżdżam codziennie do pracy więc w tym czasie sobie szpilam. A już w domu to wiadomo - żona chce sobie coś obejrzeć itp. więc nie ma konfliktu interesów  ^_^ Do TV podpinam konsolkę jak druga połówka zdecyduje się pograć ze mną w Snipperclipsów, ewentualnie jak pójdzie spać XD Ale fakt, że hybrydowość Switcha robi robotę, kumpel sobie kupił konsolkę właśnie z tego powodu. No i ten fakt, że zawsze przy sobie mam dwa pady, wcześniej żadna konsola nam tego nie dała :D

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

60 tys. Switchów w Japonii w tym tygodniu, przy czym tak wygląda dostawa od premiery:

Shipments for Switch in Japan so far are something like this:

1 week - 350k

2 week- 50k

3 week - 50k

 

 

Czyli wychodzi Nintendo tyle ile chce, sprzedaje. Na razie Switch praktycznie kopiuje początkową sprzedaż PS4, tyle że tam nie było problemów z dostępnością. Ciekawe czy beta Splatoona 2 spowoduje kolejne 50 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, ale tego dowiemy się za tydzień.

 

Okres świąteczny na pewno będzie ciekawy i wtedy zobaczymy, jaki jest potencjał Switcha w rodzinnym kraju.

Odnośnik do komentarza

Nie muli tylko jest dramatycznie wykastrowany, kuvva by nawet wiadomosci tekstowej nie mozna bylo wyslac, zal pl

joycony sa ogarniete, a co jest nie tak w os, ktory smiga jak torpeda?

Tak ogarniete ze sam musiales wymieniac, prawie kazdy tu ma z nimi problem, inni by oddali ale save sie skasuje, a u pajgiego nawet prawy nawala jak na drodze dwa browary
Odnośnik do komentarza

Nie muli tylko jest dramatycznie wykastrowany, kuvva by nawet wiadomosci tekstowej nie mozna bylo wyslac, zal pl

joycony sa ogarniete, a co jest nie tak w os, ktory smiga jak torpeda?

Tak ogarniete ze sam musiales wymieniac, prawie kazdy tu ma z nimi problem, inni by oddali ale save sie skasuje, a u pajgiego nawet prawy nawala jak na drodze dwa browary

 

 

a czytales newsy z ostatnich 2 dni? nintendo odkrylo przyczyne i zostalo to juz naprawione na poziomie produkcji, a samo nintendo (i dystrybutorzy) za darmo naprawiaja kazde wadliwe joycony. wiec problem zazegnany, kolejne partie switchy i joyconow juz tego problemu miec nie beda. 

 

a czy ty kruwa grasz w gierki czy piszesz esemeski przez konsole? a, no tak, zapomnialem, ze klapy lubia sobie wlaczyc party i ogladac netflixa :kaz: zreszta, przestan sie rzucac bo i tak switcha nie kupisz xd 

Edytowane przez Rayos
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

 

 

prawie kazdy tu ma z nimi problem

 

tak? a jakieś źródło poza filmikiem crowbata masz? najlepiej jakbyś miał diagram. wadliwy był odsetek, a i tak zostało to już wyeliminowane, bo od jakiegoś czasu joycony z fabryki wyjeżdżają bez wady.

 

 

you're only human after all

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

To jak bedziesz komunikowac sie z kolegami w splatoonie lub mario kart? Ze seplenisz, nie masz kolegow i nie lubisz gierek multi, nie znaczy ze nie ma problemu

 

Chyba ze skype na pc jak przy monster hunter na 3ds to rozwiazanie

A co, ty będziesz pauzował grę i stukał wiadomość do kolegi? No proszę cię.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

No ale to przecież oczywiste, że OS wymaga jeszcze pracy, podwaliny są dobre, ale wiadomo że jest jeszcze nad czym pracować. 3DS startował bez przeglądarki.

 

Natomiast jakieś wydumane liczby wadliwych egzemplarzy to bzdura.

Odnośnik do komentarza

no nie przecze, ze przydaloby sie wiecej funkcjonalnosci w OSie (przegladarka, moze jakis jutjub czy netflix, no od biedy jakis wbudowany system komunikacji), ale zabawnie widziec jak ficek PO RAZ KOLEJNY sie rzuca w temacie konsoli ktorej nigdy nie kupi i co rusz wymysla jakies wady ktore mu bardzo przeszkadzaja xd Szkoda tylko ze nie wspomina o najwiekszej wadzie switcha - nie ma na nim logo PLAYSTATION :kaz: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...