Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

No co Ty. Przecież WiiU to jednostkowy przypadek. Zarówno Wii jak i GCN i N64 miały pełny support 3rd party devów. Prawda?

 

oh wait...

 

Serio ktokolwiek myśli, że Switch będzie wspierane na poziomie XOne i PS4? Będzie identycznie jak zawsze. Czyli parę multiplatform na start, a potem nic

Odnośnik do komentarza

Ja nigdzie nie twierdzę że support będzie w pełni bo tylko czas pokażę (czyt. konsola będzie się dobrze sprzedawać).

 

Ale tekstami o braku wsparcia developerów 3rd w przypadku tych trzech platform to sam sobie strzelasz w kolano. Czasów z N64 tak doskonale nie pamiętam bo zagrywałem się wtedy na PSXie ale doskonale wiem iż brak wsparcia 3rd dla N64 pochodził od Japonczyków bo EA wspierało swoimi sportowymi tasiemcami konsole nad wyraz dobrze, Turoki, Shadowman i pare innych produkcji też nie wzięły się znikąd. 

 

GameCube miał szczerze najlepsze i najdłuższe wsparcie developerów 3rd party: Wszystko co wydawało EA było na GaCka, wszystkie największe hity od Ubisoft jak Splinter Celle, Rainbow Sixy, Ghost Recony czy Prince of Persia tak samo wyszły na GaCka. Eidos z Hitmanem i Tomb Raiderem także wspierał konsolę no i od Acti standardowo mieliśmy Call of Duty Big Red One i wiele innych tasiemców z tamtych czasów a to nie byli przecież wszyscy. 

Wii też nie miało tak źle bo prawie wszystkie CoDy wyszły na Wii z tamtego okresu (wyjątek Modern Warfare 2), Medal of Honor pojawił się w postaci Vanguard i Heroes 2. Mieliśmy remake świetnego GoldenEye a i EA także wspierało konsole swoimi tasiemcami i wyścigami, ba nawet na DS'a i 3DS'a pograsz w ich tasiemce. 

 

To że Wii U było takim drugim Virtual Boyem na którego wszyscy się wypieli nie oznacza to że ze Switchem będzie tak samo.

 

No i ostatnim razem kiedy otwarcie Bethesda wspierała Nintendo (i wydała jakąś grę) było za czasów SNES'a. Do dziś ani razu nie było ich nawet na liście a to robi znaczenie bo obstawiam że jakby nie chcieli w końcu czegoś wydać to by ich ponownie nie było :-) 

 

Żeby nie było, owszem platformy Nintendo na przełomie ostatnich dwóch generacji nie widziało wielu serii obecnych na PS360 czy PS4XO ale nie oznacza to że nie może się coś w tym kontekście zmienić. Czas pokaże :-)

Odnośnik do komentarza

IMO trzeba rozroznic rakowe 3rd party od Ubi czy EA od Dragon Questow czy innych Altusow bo chyba Watch Dogs 2 czy BF1 na Switchu nikt sie nie spodziewa, a gru od Square, Platiunium czy jakas Persona juz mile widziana ;)

Edytowane przez hav7n
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@XM

Ale wydawcą jest Square i to oni decydują o losach tej gry nie Platinum Games.

 

 

No ale tak czy siak tu chodzi o ogół, jedni wolą multiplatformy "rakowe" inni Japońską multiplatformę i git, ważne żeby było trochę tego i tego i myślę że każdy byłby zadowolony bo Nintendo też powinno się starać nie być wiecznie dodatkiem do X'a lub kolejnego PlayStation (a przynajmniej ja jestem zmęczony kupowaniem tych platform bo nie mogę pograć w trzy multiplatformy na krzyż). 

Odnośnik do komentarza

nie no jak na konsole przenosna to switch to jest jakis kosmos majac na uwadze wyglad gierek na 3ds czy wciaz sliczne (np wipeout,uncharted,killzone) gierki na vite, ktora jest chyba z ponad 10razy slabsza od specyfikacji nowej konsoli niny

 

zreszta ja ta konsole rozpatruje jako przenosna, od stacjonarnego grania mam ps4, nawet jesli bylaby mozliwosc kupna switcha bez modulu stacjonarnego to bym chyba pierw taka wersja bral, a dopiero ewentualnie w przyszlosci dokupil ten modul

Odnośnik do komentarza

Panowie, ale może bez tej zbędnej dyskusji? jeden woli a, drugi woli b, a trzeci lubi a,b i nawet c. Fakt faktem, ograniczanie się tylko do poważnych gier z grafiką tak prawdziwą, że lepsze niż życie jest dość smutne, bo z definicji odrzucamy całą masę dobrych gier, ale jest dla mnie zrozumiałe. Podobnie jak jednak wiele osób woli poważne filmy tudzież blockbustery od filmów animowanych. 

 

P R E F E R E N C J E ot co. i w zasadzie nie powinno się nikogo szykanować z powodu jego osobistych upodobań. Oczywiście o ile te upodobania są jeszcze jakoś w miarę sensowne ;) 

Nigdzie nic nie wspomniałem o grafice bo dla mnie to sprawa drugorzędna. Ciekawe jak to wsparcie innych developerów będzie wyglądać i jak długo potrwa bo nie oszukujmy się, w innym wypadku znowu konsola trafi do stałych klientów.

Odnośnik do komentarza

Pięknie nas kochane Niny załatwiło z tą (pipi)oną zapowiedzią - muszę im to przyznać. Bo to, w jaki sposób Nintendo reklamuje swoje nowe dziecko na pięć miechów przed premierą, to jest kurna tragedia. Dowalili rakową reklamę i zostawili wygłodniałych informacji graczy na lodzie na kolejne dwa miesiące. Może i z tępym motłochem (jak z tej reklamy) można tak postępować, ale nie z prawdziwymi fanami/graczami. Oj Nintendo Nintendo. Oby ten sprzęt i przede wszystkim gry na niego był/y warte tego wku..ienia, które nam serwujecie. A teraz kolejne dwa miechy oczekiwania na jakieś konkretne info. W dupę, co za sadyści tam teraz pracują.

Edytowane przez kazuyoshi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak to będą ci sami klienci którzy kupili Wii to spoko :)

 

Chrno, na gacku nie było PESów, nie było GTA, nie było Burnouta 3. Pamiętam, że okrutnie mi tego brakowało, zwłaszcza GTA. Poza nimi było jeszcze sporo dobrych gierek, które wyszły tylko na PS2/Xbox, zwłaszcza w drugiej połowie generacji

Na Wii wsparcie third party było jako takie, ale tylko w Japonii. Te wszystkie cody o których mówisz były mega słabe na Wii w porownaniu do PS360 (z oczywistych względów).

N64 miało Turoka, jasne. Ale poza nim i kilkoma perełkami nie było tego dużo. Nawet nie było mało. Było bardzo mało

 

A teraz porównaj sobie do tego konsole Sony i MS, gdzie 3rd party to główne danie. Wiedźmin, Skyrim, GTA... Konsole Nintendo służą do exów i taka jest prawda. Nie jest to jakaś wada, po prostu stwierdzenie faktu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...