Skocz do zawartości

Jaki handheld do emulacji? Help :)


Meanthord

Rekomendowane odpowiedzi

ja na pc robię kolekcję emulatorów - polecam launchbox:

 

ale mam też PSC do emulacji stacjonarnych konsol (czyli N64, czy DC odpada, ale NES/SNES/PSX/Genesis/Atari2600)...

a na New 3DSie w werjsi XL, odpalam wszelkie handheldy: GB/GBC/GBA/NDS/3DS.

Takie rozwiązanie póki co mnie satysfakcjonuje, chociaż może kiedyś się skuszę na jakiegoś chińskiego handhelda, ale to generacja PS2/DC/GC musiałby płynnie chodzić.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, pawelgr5 napisał:

Dokładnie, ja się bawię SBC dla zabawy, mój telefon radzi sobie całkiem dobrze z emulacją DC no ale to telefon. Strasznie irytuje mnie jak gram i nagle ktos mi napisze sms itp. Chce mieć osobne mąłe urządzenie do grania we wszystko od Atari 2600 do DC (może kiedyś jak będzie to możliwe to GC i PS2). jak cena nie przekracza 400zł to nie jest to wydatek, który musze jakoś straznie planować.

Ale nikt nie mówi o używaniu swojego obecnego telefonu w tym celu, tylko dorwaniu budżetowego. Taki np Redmi note 4X ze snapdragonem 625 mieści się w cenie poniżej 400 zł jeszcze jednym argumentem za nim przemawiający to fakt, że masz roździałkę full hd. Kontroler podpinamy jaki chcemy jest tego tona na rynku albo zwyczajnie xboxowy.

 

Jestem w stanie zrozumieć raspberry, złożenie sobie czegoś takiego samemu musi być dobrą zabawą ale jeżeli mówimy o stosunku ceny do możliwości to te wszystkie alliexpresowe gameboye to inna półka, zwłaszcza jak interesuje nas emulacja czegoś mocniejszego jak DC czy GCN.

Odnośnik do komentarza

@mozi jest zaskakująco wygodnie. Mi się gra lepiej niż na switchu bo urządzenie jest dość grube a dodatkowo gałka nie jest nad przyciskami tylko z boku, na Switchu denerwuje mnie mocno prawa gałka właśnie.

 

Jeśli ktoś szuka i stać go to nic lepszego niż GPD Win2 nie ma. Oczywiście mówimy o przenośniakach bo do emulacji w salonie znajdzie się duuużo tańsze rzeczy.

 

Jesli ktoś się nie boi undergroundu to warto poszukać przerabialnego switcha V1. Jest jeszcze tego trochę, obsługuje 3 systemy operacyjne i można sensownie emulować maszyny do GC:

 

 

 

Czyli dostajemy podobne możliwości do GPD bez steama. Dodatkowo jest też fajny port Androida więc wszystko co platforma Andoida daje jako całość. Bardzo fajna sprawa + oczywiście dock i TV-Out więc mamy komplet.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No szczerze jeśli chodzi o dostępną moc i ilość emulatorów to klasyfikacja jest dość prosta gpd win 2 > switch > mocny telefon z andkiem + Pad 

 

Oczywiście gdzieś można dorzucić urządzenia z iOS bo jest tak dużo mocy i są emulatory ale z racji zamknięcia systemu i zabawy w jakieś konta developerskie obsługa tego jest wkurzająca. 

 

GPD jest drogi ale jak pisałem - to również laptop. Podłączasz do monitora, dajesz myszkę i klawiaturę i masz laptopa quad core, 8gb ramu. Pracowałem na tym. 

 

Dodatlowym plusem jest dostęp do sklepów na PC więc koszty gierek spadają - promocje Steam, gog, humble bundle, epic store - jest teog masa. 

 

I o dziwo mi się gra na nim wygodnie, ręce nie bolą. To że gałki są wyżej działa na plus bo palce są mniej zgięte i nie bolą. 

 

Natomiast chcąc switcha warto wlansie pokusić się o wersję która ma tryb rcm I zrobić triple boot - dostajemy masę gier na Switcha, emulatory z andka i specjalnego linuxa do emulatorów (te najcięższe chodzą lepiej niż na andku) - lakka. Więc tutaj jeśli I tak planujemy switcha dostajemy to niejako free. Wg mnie świetny deal. 

 

P. S. Jeszcze mi się przypomniało że GPD ma też XD Plus, handheld na andku który wygląda jak 3ds XL. 2 gałki, 5" w rozdzialce HD. Ok 1000 PLN wychodzi. Warto się przyjrzeć. Najbardziej lubię składany form factor a i mocy jest sporo. Nie tyle co topowy telefon ślę dostajemy komplet potrzebny do grania + tv out też jest, więc jakiś Netflix w hotelu się odpali jak trzeba. 

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No tak, przy czym nikt normalny nie robi SSD w rozmiarze 2242 o pojemności wiekszej niż 1TB. Tylko TRANSCEND robi sensowne dyski i to max 512. 

 

Jest mod do chłodzenia z zamienną obudową który dodaje 2mm i pozwala podpiąć dysk 2280. Dalej oczywiście SATA - warto pamiętać że NVME nie działa ale jednak to taki duuuużo prościej.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, mozi napisał:

Czy masz może jak sprawdzić mortal kombat 3 na mame jak chodzi?

na pewno płynnie chodzi na PSC, więc na mocniejszych sprzetach może być tylko lepiej, ale...

wszystko zależy od rdzenia (core), jakie używasz w Retroarchu, a automaty arcade, mają chyba z 7 rdzeni do wyboru: np. osobo jest do gier Neo Geo, osobno, do gier 2D, jest nawet kilka rdzeni, co odpala gry w 3D.

 

fajne, moze niepotrzebnie kupilem new 2DSa xl za jakies 500 zł

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Ukukuki napisał:

To GPD win 2 takie dobre? Testował ktoś nowe Ori na tym?

Wygląda to spoko na maszynkę do emu plus mniej wymagające indyki z steam czy goga. Można grać na PC na zmianę z tym sprzetem. Kusząca wizja bo takie Stardew Valley mam rozgrzewane na każdym sprzęcie po 50h.

 

@grzybiarz wrzuciłeś to co opisałem, wcześniejszy produkt GPD, też bardzo dobry i dużo tańszy.

 

Uki - wpisz GPD 2 i tytuł gierki na YT i wyskoczy milion filmów. GPD to intel i się nieco grzeje, żeby wyciągnąć 100% mocy trzeba jeszcze najlepiej zainwestować w chłodzenie, wtedy może ono chodzić na 12W/15W więć wyciąga max z procka i GPU, standardowo leci na 7/8W bo tempeartury są zbyt wysokie:

 

 

Polecam kanał tego wariata - kupa wiedzy o różnych zabawkach handheld. Jest też ich nowszy, mocniejszy produkt - GPD WIN MAX ale to jest już 8 cali więc jest naprawdę duże. Do kieszeni nie wejdzie ale spokojnie do plecaka czy tam gdzieś i dalej ma zintegrowany kontroler.

 

Jeszcze recka fajna:

 

 

 

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mając dostatecznie mocny telefon to jest świetne wyjście. Są też klipy itd ale takie coś ma większe "zen" czy pad na kiju ;-)

 

Sam się obecnie złapałem na tym, że na tą chwilę xcloud działa tylko na androidzie więc nie jestem w stanie go odpalić na Win 2 (emulatory androida nie rozpoznają pada).

Odnośnik do komentarza

Ja polecanym tutaj w temacie GPD win 2 jestem oczarowany. Nie dość ,że mam genialną maszynkę do emulacji to indyki działają jak złoto. Taki Broforce działa lepiej niż na dużych konsolach. Podjarka jak za dzieciaka z pierwszym GBC. Nawet w domu odpalam sobie emu albo indyczka i jadę na kanapie. Jak będzie trójka to się chyba zainteresuję.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze pamiętaj, że to jest PC, malutki laptop. Podepniesz pod hdmi (albo przejściówka na mini czy micro hdmi albo jakaś na usb-c) i masz kompa który nie jest wcale taki tragiczny - bebechy wydanego kiedyś MacBooka 12". Ja np odpalalem Netflixa dzieciom na wyjazdach na hotelowym TV czy sobie jakiś film a w domu, mając swego czasu gpd jako jedynego przenośnego kompa, podłączałem klawiaturę z touchpadem i z przymusu na TV pracowalem trochę. 

 

Generalnie Win jest mega uniwersalny. Do pełni szczęścia mi w nim brakuje modemu lte dla wygody. 

 

Jeśli masz twardą banię xD i masz switcha to odpal coś tu i tu, wyłącz na Switchu auto rightness i porównaj jasność ;-)

Odnośnik do komentarza

@mozi Musiałem wyszukiwać co to jest glide więc nie pomogę:p Jak dojdę do tego etapu zabawy to dam znać.

 

@NemoKOF Mogę to zrobić w wolnej chwili w przyszłym tygodniu i wrzucę zdjęcie. Jakieś zdublowane gierki znajdę. Jednak na oko GPD ma lepszy ekran z tym ,że z tego co czytałem przed zakupem były 3 małe rewizję tego sprzętu i występują pewne różnice.

 

GPD mam zamiar używać jako kompa na święta do rodziców. Muszę tylko jeszcze jakiś monitor skombinować. Szkoda ,że do kupienia nie ma stacji dokującej. Z modyfikacji na pewno kupię większy dysk. 256 GB wystarczy i są nawet przystępne cenowo w porównaniu do 512 w tym formacie. Wymienię też chłodzenie na to nie wymagające wymiany dolnej obudowy. Nie chcę też zbytnio skracać sobie czasu na baterii a dwa nie podoba mi się ta alternatywna obudowa pod względem wykonania. Jednak jeszcze się muszę wczytać w temat. 

Odnośnik do komentarza

@moziniestety nie sprawdzałem ale wpisz tytuł gry + gpd win 2 na YT czy w google i zobacz czy nie ma filmiku. Jest też discord GDP i tam masa ludzi postujących filmy i wyniki takich testów.

 

@UkukukiEkran się nie zmieniał w rewizjach. Były ze 4 już - pierwsza miała w ogóle wibracje (taką mam ja). Potem usunęli wibracje i lekki przeprojektowali płytę. Trzecia rewizja dostała reset BIOS (taka dziurka na szpilke odcinająca fizycznie zasilanie na moment) a czwarta rewizja dostała nowszy procek Intela który jest taki sam xd tylko ma inny brand, wydajność jest na poziomie +5% poprzedniego. Generalnie zmienili też dość szybko tasiemkę od ekranu bo się psuła (w moim, po 2 latach wymieniłem 2 tygodnie temu). Jeszcze w pewnym momencie zaczęli oferować dysk 256 jako standard w starej cenie wersji ze 128.

 

Każde dodatkowe chłodzenie wymaga wymiany obudowy jeśli piszesz o Third Cooling Mod bo tam radiator jest dużo większy. Jeśli chcesz zostawić sobie starą, musisz lekko wyciąć. Ja wziąłem sobie odlaną obudowę (nie ma jej w wersji na większy dysk niestety, tam tylko 3d printed i te są słabe) z ogumowaniem takim i jest za(pipi)ista. Nie jest idealnie spasowana ale jest bardzo dobrze a ma nóżki więc Win2 się nie grzeje jak stoi na płasko (warto o tym pamiętać, że jak go położysz to nie ma skąd zaciągać powietrza. 

 

Stacje dokujące pasują na USB-C nie wymagające thunderbolt więc jest od za(pipi)ania na rynku. Mam taki alternatywny dock do switcha i działa tez z win 2 - także 1 dock a z każdym moim urządzeniem działa, nawet z laptopem :-)

Odnośnik do komentarza

@NemoKOF Dobrze wiedzieć bo też mam tą wersję z wibracjami. Kurcze to coś mi się pomyliło z tymi modyfikacjami. Trudno zostanę na tym co jest bo na razie jestem bardzo zadowolony. Wiem też czego się po tasiemce spodziewać, nie wiem czy już nie zamówię żeby później nie czekać. 

 

Odnośnik do komentarza

@Ukukuki Jeszcze baterię potrafiły puchnąć - zmienili w pewnym momencie dostawcę i jest dużo lepiej ale pierwsze miały dość często takie akcje, a ten z wibracjami jest dość częsty.

 

@kubson Wymieniłem go wyżej. Natomiast szczerze? To chyba bym jednak szedł w jakiś telefon z takim rozsuwanym padem. Skoro mam już Androida i często niezłego to nie widzę sensu kupowania jeszcze czegoś. Są przepotężne telefony teraz które umieją Wii na Dolphinie emulować, te gotowe maszynki nie mają takiej mocy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...