Skocz do zawartości

Jaki handheld do emulacji? Help :)


Meanthord

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, kubson napisał:

ja osobiscie nie lubie uzywac telefonu do emulacji bo co chwile dostaje sie jakies powiadomienia lub telefon, lubie miec osobne urzadzenie do gierek i taki GPD XD+ wydaje sie super opcja + jakby sie okazalo ze bedzie na nim aplikacja xcloud - a powinna bo to android to :banderas:

Tylko wygooglj sobie która to wersja Androida jest wymagana do tego Clouda. Na starszych na pewno nie ma.

Odnośnik do komentarza

W GPD Win 2 i Max lwia część ceny to procki Intela. 

 

Procek z Win 2 -> https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/185282/intel-core-m3-8100y-processor-4m-cache-up-to-3-40-ghz.html

 

"Sugerowana cena detaliczna$281.00"

 

Oczywiście w hurcie jest taniej ale pewnie poniżej 250 nie schodzą. Nie biorą tego aż tyle.

 

Procek z Max -> https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/196592/intel-core-i5-1035g7-processor-6m-cache-up-to-3-70-ghz.html

 

"Sugerowana cena detaliczna$320.00"

 

Doliczcie do tego inne elementy Intela jak chipset WiFi, chipsety z płyty i się robi kwota. 

 

Dla porównania cena Snapdragona 865 jeśli GPD miałby być na Androidzie/Linuxie i architekturze Arm to w zestawie ze wszystkim 150 usd, sam procek 80.

 

 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Oczywiście. Pisałem to odnośnie argumentu cenowego. Tutaj 320 usd za słaby procek vs 80 za najlepszy obecnie Snapdragon - jest różnica. AMD nie ma chyba odpowiednika o zakresie procka z GPD czyli do 15W. Do 25 już mają ALE ten procek z MAXa ma grafikę Intela Iris Plus i ona zestawiona z grafikami z procków AMD do 25W wypadała porównywalnie.

 

Jeśli AMD zrobić coś fajnego to powinno to się odbić na cenach i nawet jeśli w Win3 zastosują procek Intela to pewnie będzie już tańszy, a to bardzo dobrze wróży dla konsumentów. 

 

Win Max jest po prostu w cenie laptopa. Fajnie że ma Thunderbolt bo można zastosować eGPU.

 

Ja bardzo tej firmie kibicuję. Sam miałem już pierwsze GPD WIN i uważam że robią świetną robotę. No i ich produkty istnieją ;-) Dell UFO to concept a Smash Z nigdy nie trafił do produkcji.

Odnośnik do komentarza

Również idea tego sprzętu mi się podoba. Zwłaszcza ,że za dzieciaka byłem entuzjastą palmtopów i windows mobile. A GPD jest dla mnie rozwinięciem idei palmtopa skierowanego do graczy. Świetny sprzęt i jeśli następna odsłona będzie miała satysfakcjonujące parametry to kupuję. AMD też ma APU do 15W jednak nie wiem jakie ceny i jak to wypada w porównaniu do Intela. W tym roku te układy miały premierę. 

 

Win Max jest czymś pomiędzy GPD win który mieści się w kieszeni a laptopem. Chyba raczej wąskie grono odbiorców.

 

Wiadomo ,że te sprzęty nigdy nie wyjdą poza indyki, stare gierki i emulację jednak dla mnie jest to świetne uzupełnienie PC.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

W necie trwają obecnie zamówienia przedpremierowe na GPD Win 3 https://www.indiegogo.com/projects/gpd-win3-the-world-s-1st-handheld-aaa-game-console#/

 

Fajne bebechy ale kompletnie nie dla mnie. Poprzednia zamykana w formie laptopa bryła o wiele lepiej mi odpowiadała. Do tego nie będzie się mieścił do kieszeni. Lipaaa. To czekam teraz na GPD Win 4 i albo 3 w wersji lite. Bo z trójki taki przenośniak jak ze Switcha. 

Odnośnik do komentarza

Mi rozmiar przeszkadza i brak zamykanej obudowy dzięki czemu sama bryła jest bardziej zwarta. Na razie zostaję przy GPD Win 2. Cena nie jest tragiczna jak za to co sprzęt oferuje. Jednak sam na tym nie gram w duże gry, bardziej interesuje mnie maszynka do indyków. 

 

Mogli też zrobić bieda wersję z 8 GB ramu i 256 SSD a nie wsadzili tam 1TB ;P 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Zastanawiałem się poważnie nad Retroid Pocket 2, ale chyba zdecyduje się jednak na kombo mój telefon (Huawei P30 Pro albo Huawei P10) + nowy pad 8bitdo SN30Pro 2 z chwytakiem. Moc telefonu większa i spory ekran jednak robią różnicę. Testowałem ostatnio emulator Duckstation (PSX) i wszystko wygląda i działa przepięknie, do tego dochodzą achievementy z RetroAchievement. Nawet Dolphin działa elegancko na Huawei P30 Pro.

 

Grzybiarz, zainteresowałeś mnie, niestety szybki research pokazał, ze Switch Lite wymaga modchipa, nie ma softmoda.

On 4/4/2021 at 8:15 AM, grzybiarz said:

Znajomek poleca switcha z cfw. Podobno działa wszystko do dreamcasta i jeszcze gierki ze switcha... lite na promo się trafia za 699.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.04.2021 o 14:43, Czoperrr napisał:

Zastanawiałem się poważnie nad Retroid Pocket 2, ale chyba zdecyduje się jednak na kombo mój telefon (Huawei P30 Pro albo Huawei P10) + nowy pad 8bitdo SN30Pro 2 z chwytakiem. Moc telefonu większa i spory ekran jednak robią różnicę. Testowałem ostatnio emulator Duckstation (PSX) i wszystko wygląda i działa przepięknie, do tego dochodzą achievementy z RetroAchievement. Nawet Dolphin działa elegancko na Huawei P30 Pro.

 

Mam kombo tel + 8 bitdo pro plus/ipega 9087s i jednak coś nie iskrzy. Mało ergonomiczny(przenośny) ten zestaw jak dla mnie. 

 

1 minutę temu, Rezoo7 napisał:

 

 

 

Edytowane przez Rezoo7
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Rezoo7 napisał:

Mam kombo tel + 8 bitdo pro plus/ipega 9087s i jednak coś nie iskrzy. Mało ergonomiczny(przenośny) ten zestaw jak dla mnie. 

 

 


Pomijając gabaryty i kiepską mobilność to jak oceniasz ten kontroler ipega 9087s? Wykonanie ok, występują jakieś lagi lub problemy z połączeniem? (zastanawiam się nad zakupem)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...