Skocz do zawartości

Yooka-Laylee


Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie jesteś spid runerem - a wiem, że nie jesteś, to poniżej 40 pszczół w zanadrzu nawet nie podchodź, bo polegniesz z kretesem i nawet poznanie poziomu nie pomoże.

Bo widzisz nawet jak opanujesz to i owo w tym lewelu, to jednak odpowiednia liczba pszczół to podstawa - 40i, i więcej i dopiero wskakuj.

Edytowane przez kazuyoshi
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
W dniu 25.02.2021 o 19:41, balon napisał:

Raczej nie jestem noobem w platformowkach, ale ten ostatni poziom deko trudny. 

Ogarnąłeś to, czy dałeś sobie spokój?

 

Nawet z checkpointami i 48 pszczołami przejebany ten poziom, może nie jestem jakimś platformówkowym hardkorem, ale nie wiem, czy będę miał na to siły. Do tej pory nawet do 50% nie dotarłem, ale to co mnie najbardziej wkurwia, to taniocha tego etapu, a najgorsze, że nie wiem dlaczego tracę pszczoły w momencie, gdy wpadnę w przepaść, a fioletowy nietoperz z donkey kongowej bryły lody przenosi mnie kilka miejsc dalej.

No chyba powinny być jakieś klatki nieśmiertelności jak nic nie mogę postacią zrobić, a tutaj zawsze zbiorę kilka razów. Za dużo jest w tym przypadkowości, bo nie mam poczucia że w każdym miejscu mam kontrolę, dużo zależy od tajmingu, raz jest lepiej, raz gorzej.

W ogóle ile powinien tracić maksymalnie pszczół na etap? Po pierwszym mam 36, a nie wiem, czy to wystarczająco, czy trzeba mieć ponad 40.

 

Dobra, da się tego nauczyć na pamięć, ale nie przypominam sobie, żebym miał kiedykolwiek takie problemy w platformerze.

51 prób, kilka godzin i wyzerowanie z pszczół. Grałem już dawno, a teraz wróciłem dokończyć tylko robotę i problemy z tym ostatnim poziomem są takie:

- Po pierwsze gra w żaden sposób na niego nie przygotowuje, więc skok trudności jest z dupy/

- Po drugie, jest bardzo długi tj. 20-30 min, składa się z czerech etapów(w tym jedna czasówka) i czterech walk z bossem, więc naprawdę ciężko utrzymać koncentracje i skupienie przez tyle czasu.

 

Upociłem się przy tym jak świnia i rozjebałem kciuka, ale ogólnie gra dobra(choć bez rewelacji), lepsza od tej wcześniejszej surowizny 3d(chociaż brakuje bossów), ale też wolę liniowe, dynamiczne platformówki niż otwarte collectathony.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.02.2023 o 18:29, SlimShady napisał:

- Po pierwsze gra w żaden sposób na niego nie przygotowuje, więc skok trudności jest z dupy

Chyba gra się to na początku więc przygotowuje :) Ja tego nie zrobiłem, bo z Game Passa wypadały 2 dobre gry, w tym świetne Guacamelee! 2 i bardziej byłoby szkoda gdybym tej nie ukończył (do calaka sporo zabrakło, ale bodajże 3 gry w 2 tygodnie to była przesada).

 

Co do Hive Won to nie ma uczciwych statystyk:

https://www.trueachievements.com/game/YookaLaylee-and-the-Impossible-Lair/achievements?filter=1

https://psnprofiles.com/trophies/9759-yooka-laylee-and-the-impossible-lair

Na Xbox 0,78% a Playstation 6,0%. Jedno i drugie fałszywe. Na Xbox jest to zaniżone przez Game Pass i chmurę więc na samym początku 2 pszczoły mają 30% (Sony 68%).

 

Statystyk Playstation nie mogę rozgryźć, ale już zauważyłem kurioza, że np. zwykli gracze mają więcej % niż Trophy-hunterzy - co jest absurdem, na TrueAchievements w tym samym statystyki trzymają się kupy. Hunterzy to gracze lepsi, grający więcej, bardziej zmotywowani, ba nawet ja nie jestem tam zarejestrowany. Z tego potem wychodzą tak szybkie czasy kończenia gier, gdy się okazuje że grę na 20 godzin w takim czasie kończy ok. 4 na 15 graczy z takim czasem (w dodatku tych 15 jest średnio znacznie powyżej średniego gracza). Przed Game Pass statystyki trzymały się kupy i były bardzo podobne na obu konsolach, nie wiem co zmieniło Sony że nagle tak ich umiejętności "wzrosły".

 

Tak więc Yooka 2 to poziom trudności Normal zaś ostatni level to poziom 5/5 (Ultra, Extreme itp). Kiedy będzie w dobrej cenie na wyprzedaży to kupię i dokończę, 30 zł za ostatni aczik nie zapłacę. Kiedy próbowałem ostatniego dnia w Game Pass to straciłem ok. połowę pszczół po 2 checkpointach, każdy robiony kilka razy (10? nie pamiętam), może do 3:00 4:00 w nocy bym skończył, ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.