Skocz do zawartości

Fallout 4


luk_ash

Rekomendowane odpowiedzi

o dzięki za info

 

napewno można wypróbować, właśnie pobieram (140mb)

chociaż moja bateria po 2.5 roku trzyma teraz kilka godzin nawet bez używania więc będę musiał grać podpięty pod ładowarkę...

 

 

edit

pograłem troche

w sumie całkiem spoko zabijacz czasu

chociaż moj samsung sgs3 na ładowarce zaczął wchodzić w tryb smażenia jajek na ekranie - grzeje sie cholernie

no i jednak chyba gra jest bardziej  praktyczna na tabletach, bo na ekranie komórki w standardowym widoku ludziki są malutkie i ciężko w nie trafić palcem, można przybliżyć widok ale wtedy z kolei nie widać całości bazy

 

ogolnie fajna popierdółka żeby sie chwile pobawić, ale raczej nie bede jej katował

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

pograłem troche dłużej w tego fallout shelter

 

nawet sympatyczne, ale jednak zawiodłem sie bo wychodzi na to że jest to typowy klikacz-obserwator. czyli jak setki innych gier - gracz przez większość czasu tylko sie gapi i co jakiś czas klika by wywołać oczekującą akcję - np klik na ludzika by levelował jeśli oczekuje na nowy level, albo klik na pomieszczenie by zebrać gotowe surowce (prąd, woda, jedzenie) itp, do tego sie to sprowadza - czekamy aż coś będzie gotowe i klikamy żeby to "zebrać"

no i  równie typowe dla tego typu gier - rozwój opiera się albo na czekaniu albo płaceniu prawdziwej kasy. żeby zarabiać w grze trzema klikać tak jak wyżej napisałem, a żeby klikać trzeba czekać na gotowość danej rzeczy - np jedzenie zbieramy co pare minut, dziecko urodzi się za godzine, coś tam jeszcze bedzie gotowe za 20 min, czyli ogolnie czekanie na klikanie.

ALBO - płacimy realną kase z typowe "skrzynki", w środku mamy 4 karty które dają losowe rzeczy - np troche kasy, troche jedzenia, jakąś broń albo ubranie, albo nowego ludzika itp. sporadycznie można dostać skrzynki za darmo poprzez wykonywanie "achivmentów" - czyli zadań które aktualnie są na tapecie (większość zadań daje pieniądze, czasami można dostać skrzynkę)

 

oczywiście w grze jest kilka urozmaiceń i dodatków, całość opiera sie na budowie pomieszczeń i przydzielaniu do nich ludzi żeby w nich pracowali i zdobywali surowce (później też mogą produkować np stimpacki i inne), można też wysyłać ludziki na pustkowia (najlepiej dać im broń wtedy) ale nie wiem jakie dokładnie są możliwości pustkowi, wysłałem typa na pół godziny i zdobył jedynie odrobine kasy i troche expa - expa którego pozostałe ludziki zdobyły znacznie więcej poprostu pracując w bunkrze (gościu sporo pozabijał potworów a i tak nabił jedynie z 90% expa z 2lvl na 3lvl, gdy w tym czasie ludziki pracujące w bazie miały 4-5lvl), więc na chwile obecną wysyłanie ludzi na pustynie nie wydaje mi sie zbyt atrakcyjne, ale kto wie.

dodatkowo bywają też czasem ataki na naszą baze, albo ludzie albo potwory - wtedy ludziki w srodku muszą sie bronić więc dobrze żeby miały broń

 

 

ogólnie są 2 opcje:

1 płacisz kase i zdobywasz fundusze i bajery żeby móc rozbudowywać baze w szymbkim tempie

2 nie płacisz i na wszystko musisz czekać i czekać, w takiej sytuacji jedyny sens to odpalać gre kilka razy dziennie na kilka minut - bo siedzieć i sie gapić caly czas nie ma kompletnie sensu

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gierka fajna przez pierwsze kilka godzin ale czekanie na loot/trening 24h jest bez sensu więc teraz data w moim telefonie to 25 września  :sorcerer:

Nie ma szans aby to starczyło do premiery 4'ki , nawet nie jest to 100% freemium bo nie idzie zapłacić za szybsze generowanie zasobów. Możemy jedynie klikać i przenosić mieszkańców pomiędzy pomieszczeniami oraz CZEKAĆ. Ot taka zwykła popierdółka. 

Także brakuje tutaj jakiegoś trybu w którym nasza krypta ma losowo przydzielony jakiś eksperyment ( tak jak większość w uniwersum fallouta) który po jakimś czasie by się uaktywniał i musielibyśmy opanować cały clusterfuck. 

Odnośnik do komentarza

Wy naprawdę liczycie na to,że po tym co zrobili w Fallout 3 i Skyrim  Bethesdzie w końcu uda się dobra gierka?

 

Aha i najważniejsze...po tym co pokazali Redzi w Wiesławie Trzecim?

 

No proszę ja Was! :yao:

mam podobne odczucia, mimo że sporo grałem w fallout3/nv i skyrima to jednak mam do nich bardzo dużo zarzutów i bardzo dużo mi sie nie podobało (głównie niesamowita ilość drewna i drętwoty w każdym elemencie gry - od walki, przez animacje, przez wszystkie rozmowy aż po questy)

 

a wiedźmin3 wbił jeszcze ze 20 gwoździ do trumny pokazując jak świetnie można zrobić elementy które bethesda robi bardzo słabo.

 

mimo wszystko dam grze szanse - w najgorszym razie pogram sobie troche i opyle, nawet jeśli będzie dużo wad to 20-30 godzin zapewne będzie mozna pograć zanim sie kompletnie znudzi (a może i więcej jeśli jednak poprawili troche rzeczy), więc i  tak jest to lepszy wynik niż wiele gierek które przechodzi się w 6-8 godzin

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...