Skocz do zawartości

Fallout 4


luk_ash

Rekomendowane odpowiedzi

Skilli nie ma w ogole w interfejsie w pip boyu w zadnym miejscu to raz. Dwa ze czesc rzeczy, za ktore odpowiadaly skille powedrowala do broni takie jak accuracy, recoil. To wszystko zalezalo do tej pory od wartości % skilla small/big/energy guns. Teraz już tego nie ma. każda broń ma swoje własne accuracy i recoil.

Kolejna sprawa to SPECIAL i jego opis - na screenach widac, ze za sile *wszystkich* atakow melee odpowiada juz tylko wartosc ST. I pewnie tez perki.

 

Co do bobbleheads - glowka to glowka, barter bobble head moze teraz dawac cokolwiek. 15% znizki na zakupy u npc dla przykladu. Tego jeszcze nie wiemy ale idzie to w tym kierunku, ze cos na ten wzor bedzie zrobione w nowym Falloucie.

 

Poki co, w user interface nie ma w ogole skilli - menu ma kazda opcje widoczna i na zadnym z ekranow skilli nie masz w zadnej formie.


A crafting bedzie mial cos na wzor profek tak jak pisalem wczesniej, odpowiednie levele profesji lub perkow do craftowania co raz wyzszych tierow.

Edytowane przez M.Bizon24
Odnośnik do komentarza

Rownie dobrze, po prostu sie nie pojawila ta zakladka bo gra nie jest dokonczona, dopoki nie potwierdza tego to nie bedziemy wiedziec tak naprawde, ale yano zauwazyl raczej slusznie i bobblehead do barter raczej by nie dawal 15% znizki u npc bo to by byla bzdura troche :)

Odnośnik do komentarza

4 miesiace do premiery a ten pisze, ze gra nie dokonczona lol  :yao:

 

Polecam zapoznac sie z innymi materialami do NV i F3 i ewentualnym "niedokonczeniu" czegokolwiek. Bethesda rozpoczela prace zaraz po F3 a nie po NV. Dlatego tez w tym samym czasie NV bylo robione przez Obsidian i miala troche inne elementy rozgrywki.

 

 

Ja dalem tylko przyklad z ta znizka. Przeciez podobnych perkow bylo wiele w uniwersum Fallout jak Presence, Pathfinder, Night Vision - o Master Trader ktory dawal 25% znizki nawet nie chce wspominac... Wiec nie zdziwilbym sie ze Bobble heads moga byc takimi support itemami, ktore boostuja "skille", ktorych nie ma juz w tradycyjnej formie.


Podobnie zmienili zreszta DT i DR, nie ma juz dmg treshold tylko jest jakis mocno zmieniony damage resistance ktory ma 3 cyfry ? 150 dmg resistance nie wiadomo co oznacza, bo na pewno nie to, ze masz 150% resistance. Jak ten element, jeden z najwazniejszych przy armorach zostal tak zmieniony to nie zdziwilbym sie ze skille tez pozmieniali tak, ze nie wiadomo jeszcze o co chodzi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To ze figurka nazywa sie Barter Bobblehead wcale nie oznacza ze skille beda w grze, mysle ze Bizon dobrze gada z tymi bonusami, np 5% do celnosci/znizek etc. a moze po prostu te bobbleheady nazywaja sie proporcjonalnie do czynnosci w jakich zostaly utrwalone (bh z bronia nie bedzie sie przeciez nazywal BH#1)? Albo jako smaczek z poprzednich Fallout'ow. Skill pointy to najmniej prawdopodobny scenariusz imo.

Odnośnik do komentarza

Na moje oko, skilli nie bedzie juz w ogole w znanej formie. SPECIAL jest fundamentem pod cala postac, bronie maja swoje staty czerpiace zroznicowanie z tego co do tej pory bylo modyfikowane przez skille. Najprostsze wytlumaczenie to support perki/zdolnosci zdobywane podczas gry + bonusowo w postaci bobble heads.

 

Pasowalo by co na wzor otrzymywania support perka/skilla od NPC: robimy special check, np minimum ST5, AG8 aby otrzymac Pathfindera od frakcji BoS gdzies w polowie gry.

Albo po wykonaniu narzuconego support questa w którym nagrodą jest nauczenie się/podbicie "skilla" przez NPC:  Wysylaja nas do jakiejs opuszczonej lokacji/bazy gdzie lockpickujemy sejfy, skrzynki przy pomocy bobby pins (mechanika nadal z F3, bazowa trudność wykorzystuje SPECIAL stats check). Po powrocie dostajemy od NPC exp oraz boosta do lockpicka i wtedy idzie nam o 25% latwiej uzywajac bobby pins.

To samo zamiast skilla Science - baza to SPECIAL + boost od NPC (nagroda za quest, albo zakup umiejetnosci/profesji) albo ilosci hackowanych komputerow, np: 100 shackowanych terminali +15% boostu do "science", 300 zhackowanych terminali kolejne +15% boostu. Im wiecej hackujemy tym zdobywamy progresywnie lepszego "skilla/support perka" i terminale sa latwiejsze w otwieraniu.

 

 

To taki moj scenariusz na szybko jakby ewentualnie mogli zastapic tradycyjna forme Skills.

Odnośnik do komentarza

No tak sie zastanawiam co teraz zrobic - te collectorki to i tak kupuje aby je puscic na allegro, nigdy tego nie robilem i jestem ciekaw czy ludzie zaplaca duzo czy wyjde na zero. Nie wiem czy teraz kupic 3 takie edycje, tych bobbleheadow nie ma normalnie i póki co tylko sklep w UK je dodaje gratis gdy teraz sie złoży preordera u nich.

Odnośnik do komentarza

Czuje dokladnie to samo ale mnie to napawa radością.

 

Po pracy wracam do mieszkania biore szybki prysznic robie kanapki gotuje herbatę nakladam pipboya na reke włączam NadKonsole i przenosze się do Bostonu. Nocka mija nie wyspany wychodze do pracy.

 

Wracam z pracy do mieszkania biorę szybki prysznic ......

 

Dawac mi te gre już!!! Tym razem nie zmarnuje żadnego punktu EXP daje od razu inteligencję na 10. Mam nadzieje ze przynajmniej tego nie zmienia i po 4 level up bede mógł ustawić sile fizyczna na 100 a cala reszta jak locl pick o hacking dam następne.

Odnośnik do komentarza

Doprodukowali więcej kolekcjonerek, na razie jednak nie dla nas(czytaj game.co.uk)

http://kotaku.com/the-fallout-4-pip-boy-edition-is-back-in-stock-at-games-1713428122

 

Oczywiście przewidziałem to, teraz dyskusja kto jest bardziej fair- Redzi czy Beth. Osobiście przez ten lekki wnerw, że nie zdążyłem(a raczej wypłata nie zdążyła), zacząłem mieć myśli o zrobieniu sobie samemu własnego, bliższego temu:

http://zachariahperry.com/2012/10/26/fallout-3-pipboy-3000-finished-pictures/

 

No ale skoro hajs zapachniał i będzie więcej kolekcjonerek- kupię sobie po prostu stare rękawice i domontuję jakoś(IMO ta replika jest nieskończenie bardziej realistyczna, mimo slajdów.) Ciekawi mnie jedynie to, czy appka symulująca pipboya będzie dostępna dla wszystkich, ale raczej tak.

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza

Właśnie zamówiłem sobie na amazonie.us, przewidywany czas dostawy to pierwszy tydzień grudnia. Biorąc pod uwagę fakt że gry Bethesdy nie nadają się do grania w pierwszych tygodniach od premiery i patche z pewnością pojawią się poprawiając coś tam po drodze to uważam to za dobry deal. 

 

Najważniejsze że grać będę z pokrowcem na telefon na ręku :fsg:

Odnośnik do komentarza

No to musze dokupić jeszcze dwie limitki aby sprobowac jedna na dzien premiery bo wtedy dopiero gdzieś wyślą z UK, drugą w tym samym czasie na ebay i trzecią później na allegro lub ebay.

 

Zobaczymy czy kolekcjonerka od Niemców jest multi lang czy tylko niemiecka bo jak tak to juz tylko zostanie nam czatowanie na limitke do pre ordera u nas.

Napisalem do Ultimy to odpisali, ze info pojawi sie na facebooku, nie ma opcji aby zapisac sie na newsletter lub cos w tym stylu. Trzeba sobie ustawic w przegladarce strone startowa na ich facebooka lol

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...