Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę bez hejtów na moją osobę. Pograłem w grę około 8 h i mam prawo się wypowiedzieć. 

 

Gra nie jest zła. Dobry sandboks i gra o wiele lepsza od wcześniejszych gier studia. Graficznie to inna liga niż wszystko co widziałem w grach z otwartym światem. Naprawdę rozumiem że może się podobać wielu osobom. Ja mam po prostu przesyt sandboksami i gry nie ukończę. Za dużo w tamtym roku tego przeszedłem. Nawet już ubisoftu gier nie kupuje bo po tylu latach miałem dość. Jestem osobą która musi wszystkie znaki zapytania na mapie odkryć i gry tego typu zwyczajnie mnie męczą. Chciałem przejść fabułę ale nie porwała mnie po tych kilku godzinach.

 

Plusy : 

- postać głównej bohaterki (fajna i głos laski od Life is strange czy hey ash) 

- za(pipi)isty pomysł na wieże. W far cry mi się podobało wspinanie ale tutaj jest jeszcze fajniej. 

- fajny pomysł na "kotły" tylko szkoda że nie ma jakiś zagadek

- naprawdę fajnie wymyślony świat

- fajna grafika

 

minusy: 

- fabularnie nie wciąga w pierwszych godzinach

- 90 % rzeczy już widziałem

- cała mechanika walki co najwyżej poprawna dla mnie. Zbyt łopatologicznie pokazane podświetlanie miejsc czułych i walenie w nie. 

- inteligencja wrogów (mogłem większość obozu wytłuc jak snajper z daleka) 

- 30 fps boli moje oczy po ostatnich hiciorach

 

Wczoraj grając myślałem o nier i tormencie i jak wolałbym w to grać. Dlatego grę sprzedaje w dobrej cenie jak ktoś by chciał kupić. Ja może do niej wrócę w sezonie ogórkowym obecnie za dużo dobrego do grania aby grać w grę tylko dobrą. 

 

Ocena moja to 7/10 i bawiłem się podobnie jak w mad max czy primal. Tamte gry trafiły jednak do mnie w martwym growo okresie a to jest najbogatszy gejmingowo okres jaki pamiętam. 

 

 

Edycja :

Zapomniałem o pięknym hdr nawet na zwykłym playstation. Naprawdę świetnie to wygląda. 

Edytowane przez blantman
  • Plusik 5
  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza

 Ja mam po prostu przesyt sandboksami i gry nie ukończę. Za dużo w tamtym roku tego przeszedłem. Nawet już ubisoftu gier nie kupuje bo po tylu latach miałem dość.

 

"Nawet"? Przede wszystkim! :)

Właśnie przez takie raki odczuwasz zmęczenie materiału i przez to rykoszetem oberwał od Ciebie Horizon.

Odnośnik do komentarza

Wymęczyłem właśnie gierkę, około 70h dobrej zabawy. Bez rozpisywania się śmiało mogę ocenić na 8+, za to gdyby przygodę rudej oceniać w kategorii sandboksów spokojnie na 10. Największe minusy to ai ludków, woda która MOCNO odstaje od reszty oprawy (na biedaku, nie wiem czy na prosiu też to tak wygląda), i problem z balansem, szybko się staje OP postać, chociaż tutaj pewnie wprowadzą jakieś zmiany typu level scaling itp.  

 

 

FNb9v99.jpg

 

 

Dzbanek łatwo wpada, robiąc wszystkie questy i wcześnie kupując mapę z kubkami itd to praktycznie z automatu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...