Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Horizon: Zero Dawn nie będzie prowadzić graczy za rączkę

 

Opowiedział o tym serwisowi Videogamer jeden z projektantów gry - Jan-Bart van Beek. Zdradził również szczegóły dotyczące rozwoju głównej bohaterki i elementów RPG.

 

Guerilla Games nie zamierza wprowadzić do zabawy żadnych tutoriali. Jak się okazuje, całej mechaniki będziemy musieli nauczyć się metodą prób i błędów. Sporo czasu spędzimy na obserwowaniu zachowania poszczególnych robo-zwierząt, by jak najskuteczniej zaplanować polowanie. To bardzo ciekawe podejście w erze produkcji, które prowadzą swoich odbiorców za rączkę. Podobnie ma wyglądać sprawa z fabułą. Nie znajdziemy w niej dzienniczków tłumaczących wydarzenia, które doprowadziły świat do stanu, w jakim się znajduje. Wszystkie elementy układanki będziemy musieli poskładać sami.

 

Van Beek nawiązał również do elementów RPG, jakie zaimplementowane zostaną w Horizon: Zero Dawn

 

W grze pojawią się dwie, równoległe ścieżki rozwoju. Pierwsza z nich to tradycyjne drzewko umiejętności, które rozbudowujemy przy użyciu zdobytych punktów doświadczenia w zamian otrzymując perki. Podczas dema bohaterka korzystała ze skilla "Precision Shot", który pozwolił jej na chwilowo spowolnienie czasu, a co za tym idzie dokładniejsze celowanie w newralgiczne punkty robotów. 

 

Drugą ścieżką rozwoju jest zbieractwo złomu i tworzenie przedmiotów. Ważną rolę w zabawie odegra rozbudowywanie zbroi i ulepszanie broni, co zresztą jest wyjątkowo naturalnym systemem rozwoju postaci.

Horizon: Zero Dawn trafi na półki sklepowe w przyszłym roku.

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/horizon_zero_dawn/news/horizon_zero_dawn_wont_be_tutorialised_rpg_systems_detailed.html

 

 

ktoś tu się chyba zapatrzył w budowanie fabuły przez action rpgi From Software. cholera zapowiedź niejanuszowego podejścia także do rozgrywki brzmi zbyt pięknie :<

Odnośnik do komentarza

inspirację podał Monster Huntera, Dragons Dogmę

 

hehe jedne z moich ulubionych gier :D

 

zresztą widać inspiracje monsterem odrazu. za to inspiracja dogmą moze sugerowąc że bedziemy mogłi wspinać się na potwory i atakować słabe punkty trzymając sie ich dupy. a zapewne też latać na potworach-ptakach

Odnośnik do komentarza

No w walce z Thunderjawem od razu było widać inspirację MonHun, w tej samej rozmowie, którą przytoczyłem, zresztą było wspomniane, że nie zawsze uzyskujemy materiały do craftingu i zależy to od podejścia do przeciwnika (czyli niszczymy odpowiednie części ciała, żeby uzyskać dany materiał).

Inspiracje Binary Domain, to pewnie cała strona związana ze strzelaniem i po części samymi robotami (design w BD był bardzo dobry)

UP
Nie nie było, chcociaż był pokazywany cały model Thunderjawa (ten z trailera to uszkodzony, mający 50% HP), łącznie ze wszystkimi detalami (typowy model viewer)

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Jak to robi guerrilla games to ja podziekuje za to gre. Kz srednio mi sie podobal,mowiac srednio mam na mysli kiepska kampanie gdzie jestes prowadzony za raczke. Jedynie multi bylo dobre w tej czesci. Co do Horizon to kiedys jak bedzie w bardzo niskiej cenie to chetnie kupie bo tak to nie dostana pieniedzy.

 

teraz za scenariusz odpowiada gość od Fallout New Vegas, który większość osób stawiała znacznie ponad story F3, a za questy część ludzi z CD Project, robiący przy wiedźminie. no ale skoro założyłeś że tak właśnie będzie...

Odnośnik do komentarza

 

Jak to robi guerrilla games to ja podziekuje za to gre. Kz srednio mi sie podobal,mowiac srednio mam na mysli kiepska kampanie gdzie jestes prowadzony za raczke. Jedynie multi bylo dobre w tej czesci. Co do Horizon to kiedys jak bedzie w bardzo niskiej cenie to chetnie kupie bo tak to nie dostana pieniedzy.

 

teraz za scenariusz odpowiada gość od Fallout New Vegas, który większość osób stawiała znacznie ponad story F3, a za questy część ludzi z CD Project, robiący przy wiedźminie. no ale skoro założyłeś że tak właśnie będzie...

 

Gra jest tworzona już 4,5 roku. Od jakiego czasu pracuje nad grą gość od F:NV i ludki od Wiedźmina?

Odnośnik do komentarza

No, czyli pracuje przy niej 2 lata, a nie całe 4,5. To dla mnie nie jest żaden argument, czekam co z tego wyjdzie. 


No, czyli pracuje przy niej 2 lata, a nie całe 4,5. To dla mnie nie jest żaden argument, czekam co z tego wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza

ale to coś zmienia czy 2 czy 4, skoro on jest autorem scenario? zresztą to bankowo nie będzie skala Falloutów, charakter gry jest zbyt lekki. no nie widzę tu np. post apokaliptycznych wątków kanibalizmu, niewolnictwa, czy prostytucji. bardziej flow Enslaved

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem, ma trochę książek do szukania inspiracji.  Pewnie pojawią się wątki walk plemiennych, konfilkt o surowce, akurat niewolnictwo też może być. Nie będzie raczej polityki, bo powrót do pierwotnych zgromadzeń ludzkich trochę to wyklucza. Stawiam też na mocną relację natura->technologia. Ewidentnie widać zwiedzanie jaskn z malunkami związanymi z wcześniejszymi czasami, prawdopodobnie będziemy  też po trochu odkrywać co się wtedy stało.

Zresztą jest tyle możliwości poprowadzenia fabuły w takim świecie, że scenarzysta ma pole do popisu, w przeciwieństwe do standardowego fantasy, gdzie pewne tropy i etos muszą być zachowane.  Chociaż zgadzam się, że scenariusz będzie raczej lżejszy niż w Wiedźminie np. (Fallouta mimo poruszanych kwestii nie uważam za "ciężkiego" rpga, po prostu nie był tak stylizowany, bo zawsze zawierał w sobie sporą dawkę karykaturalności świata i humoru. Nawet gdy wysadzaliśmy całe miasto )

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...