Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Moja działa coraz ciszej, bo się ochłodziło :P

Wczoraj wieczorem grałem w Wiedźminka i konsola prawie cały czas utrzymywała poziom z idla tuż po włączeniu. Co jakiś czas tylko delikatnie podbijała obroty, pochodziła tak z minutkę lub dwie, po czym znów obroty spadały.

 

Moim zdaniem te nowe modele są ciche, bo są jeszcze nowe. Jak ta szajs pasta się w nich usmaży, to będzie powrót sieczkarni.

Ewentualnie teraz dają już coś lepszego i tak się nie stanie.

Dali gorszy plastik, mniejszą mobo z mniejszą ilością kostek ramu, krótszy pasek świetlny, mniejsze gumowe nóżki, no to w końcu mogli dorzucić kilka centów do lepszej pasty :P

 

Kolejny model będzie już w obudowie przypominającej ten kartonowy prototyp Wiesława xD

 

PS. ostatnio pierwszy raz miałem w rękach model PS3 super slim - ja (pipi) jaka to jest tandeta w porównaniu do mojego premierowego fata.

Z PS4 pewno będzie tak samo i co nowszy model, tym bardziej tandetnie wykonany. 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Nie zgodze sie - model slim byl swietny o wiele lepszy od FATa a nie wspomne o superslima. W Wiedzminie tez mialem spokoj wczoraj... jak bedziesz mial MGSa to daj znac jak u Ciebie sie zachowuje

 

Ja gram w MGS-a od wtorku. Konsola chodzi ładnie ale jak leży poziomo. Jak ją stawiam pionowo to wbjia obroty i suszara. Zastanawiam się wogóle po co robiłem całą operację z rozkręcaniem, ryciem śrubek i trzykrotną wymianą pasty skoro może wystarczyło położyć konsole poziomo i by było super. Teraz, leżąć w wymagającym graficznie MGS jest bardzo przyzwoicie. A i polecam MGS-a. Geniusz

Odnośnik do komentarza

Przed chwilką mierzyłem głośność mojej konsoli, tak z ciekawości. Programik na smartfonik i jazda. Odpalony od ponad godziny MGSV. Konsola z wywierconym otworem, pasta stockowa - to tak dla nowych w temacie.

 

40-44db tak koło tego. Obadałem przód, tył i bok. Wszędzie podobnie. Tyle. :)

Odnośnik do komentarza

Ja odpalilem wieska (Novigrad w nocy i deszcz) dzisiaj, i jest glosniej tak mi sie wydaje 48dB, wyszedlem do XMB bez roznicy... ale konsola pochodzila 15 minut i sie troche oslabilo... nie wiem... ale kurz, albo wlasciowosci pasty sie zmieniaja, moze wilgotne powietrze ? Bo skad zmiana ?

 

W cod aw, takie same wyniki jak po wymianie pasty 42-43 w Create a class a w XMB ok 47... wczesniej nie mierzylem wieska... w idlu 36... bez sensu... ja jestem chyba naprawde przewrazliwiony

Edytowane przez gnom
Odnośnik do komentarza

A jesteś w stanie usłyszeć podczas rozgrywki te 48db? :P

 

U mnie podczas gry się waha w przedziale 40-47 i nie jestem w stanie usłyszeć, czy konsola pracuje, no chyba, że wyciszę dźwięk i specjalnie będę nasłuchiwał konsoli.

Jednak takie zachowanie, to mówiąc delikatnie paranoja :P

 

Przypomnij sobie co było, jak konsola Ci odlatywała i było pewno około 70db  ;)

Ciesz się konsolą i graj :)  

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

W(pipi)ia mnie to, ze rowno po 3 tygodniach nastepuje zmiana. I w MX-4 i w Gelid. W Wiedzminie mam juz 52dB przeciez to jest jakas kur masakra. Nie jest to glosne... ale dlaczego po 3 tygodniach taka zmiana ? :| Czy to sam sprzet asymiluje sie do nowych temperatur ? O co chodzi ? Jest duzo chlodniej w domu, a konsola glosniej chodzi niz bylo ponad 30 stopni...

Odnośnik do komentarza

Ja tak walczyłem z PS3. Też dawałem Gelida, też chodziła przez tydzień-dwa lepiej po czym... Konsola umarła. :reggie: pewnych rzeczy nie da się zmienić. Ja zostaję już na tym co jest. Nie bawię się w zmienianie pasty, a jak konsola padnie sama to w przyszłości kupi się jakiegoś slima. Liczę na to że w przyszłym roku gruntownie odświeżą ps4, bo jesteśmy już, jakby nie patrzeć, na półmetku żywota konsoli.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o co chodzi, najbardziej mnie wkur to ze czesto zmienia obroty

 

 

Chyba uciszylem suke... chyba, ze to kwestia ze jak uruchmie MGS to systemowo podnosi obroty o jedna poprzeczke. Wylaczylem konsole, zdjalem tylko gorna obudowe, delikatnie dokrecilem srubki od docisku (w zasadzie nawet nie ruszyly wizualnie) i srubki obok od metalowej obudowy plyty... Uruchomilem odrazu wiedzmina... i mam 39-42 dB.... Oczywiscie jeszcze sporo podmuchalem w turbine... czyzby kurz osadzajacy sie po czasie 3 tyg mial jakies znaczenie ?

 

Pochodzilo 15 minut cicho i jest do 48 dB max...  Dzien 31... wciaz daje o sobie znac :D

 

Przynajmniej w Wiesku praca konsoli wrocila do normy ;) znaczy sie jest jak po wymianie pasty

Edytowane przez gnom
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i minelo ponad miesiac od wymiany pasty. Nie mierze juz poziomu halasu no cos apka mi sie rozkalibrowala i zglupiala. Ale na pewno nic sie nie zmienilo od ostatniego czasu. Konsola jest cicha slychac cokolwiek np w czasie cutscenek dialogowych w wiedzminie czy wykorzystujac wiedzminskie zmysly, ale i tak trzeba sie przysluchiwac i to z dzwiekiem prawie wylaczonym. Przy normalnej grze w ogole nie zwracam uwagi na konsole. Wracajac do oryginalu to jest to ogromny sukces ze w ogole sama wymiana pasty dala taka roznice. Jeszcze zobaczymy czy nie jest to teoria odksztalcajacwgo sie clampa/docisku na radiator. Tak czy inaczej konsola zostala rozdziewiczona ale nie zachowuje sie jak odrzutowiec czy suszarka do wlosow. Nie slyszalem na zywo 1216 wiec trudno mi sie odniesc... ale ja jestem zadowolony... nawet gdybym mial wymiane za kilka miesiecy powyorzyc

 

 

P.S

 

Dopiero teraz zaczalem rozkoszowac sie ost w wiedzminie... Skellige takie piekne :D

Edytowane przez gnom
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak do tej pory jest tak jak po zmianie na Gelida, to tak już zostanie i nie masz co się obawiać.

Ja jak zmieniałem na tą pastę, to zaraz potem zacząłem przygodę z Wiedźminem. Obecne naklepałem w niego z dobre 200 godzin (gram sobie powoli delektując się tym arcydziełem :P) i jak było cicho, tak dalej jest. Oprócz tego dość często pogrywam w pCARS i tam też jest cisza, a ta gra najbardziej ze wszystkich, które do tej pory miałem obciążała konsole.

 

PS

 

Kaer Morhen też jest przepiękne :D

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wkurza mnie już ten karton, kupiłem budżetową obudowę silentium pod micro ATX, wyciągnąłem zatokę na napędy przewiercając nity i zaraz to wszystko upakuję :-)

 

Blacho-PS4 nadchodzi

2g7ldgr.jpg

 

EDIT:

 

po upakowaniu podzespołów:

 

dkS1I6I.jpg

 

 

i po złożeniu w całość:

 

OmjyMsi.jpg

 

Jeszcze pomiary temperatur zrobię i małą regulację obrotów o ile będzie konieczna ale generalnie KONIEC

 

EDIT (2015-10-23 07:43):

 

Muszę jeszcze dokupić wentylator wyciągający nagrzane powietrze z tyłu i być może zrobić podłużny otwór z maskownicą z tyłu u góry (patrząc w pozycji poziomej).

Najpierw spróbuję z samym wentylatorkiem.

 

EDIT (2015-10-23 19:00):

 

Obyło się bez wentylatora wyciągającego, wystarczyły tunele powietrzne + wywiercenie 70 otworów z tyłu u góry. Temperatura gpu, pamięci i zasilacza niskie i ze sporym zapasem na ekstremalne upały.

Edytowane przez Wieslaw
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...