Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie testy z podstawką chłodzącą pod laptopa. I robi się podobna sytuacja co z otworem na wentylator. Konsola załącza jakiś tam bieg wentylatora, ale później wolno z niego schodzi wyłączając grę. Spód konsoli jest wyraźnie chłodniejszy, ale widać, że chłodzenie działa trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza

Opiszę swoją sytuację "wziąłem" się za swoją konsole jak było już po gwarancji sony. Oczywiście przesmarowalem apu zarówno mx-2, mx-4 jak i gelid extreme oraz wymieniłem therompady na wysoko wydane. Po tych zabiegach było ciszej ale i tak konsola była głośna , potem wyciąłem otwór na wentylator i efekt był podobny jak u innych , konsola chodziła głośno , długo trzymała obroty po wyjściu z gry i z tyłu leciało chłodne powietrze . Ostatnio moja próbą było kupienie kompletnej obudowy z radiatorem i wentylatorem od innej padniętej sztuki. No i efekt jest teraz kosmiczny ☺ konsola chodzi cichutko, z tyłu leci parzące powietrze, w większości gier konsola pracuje tak jak w idlu. Dodam że tym razem użyłem z powrotem fabrycznych thermopadów i pasty mx-4 . Podejrzewam że w mojej pierwszej sztuce słabo dociskał się radiator do apu dlatego tak głośno chodziła .

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Tak jak widzialem porowniania wersji 1xxx vs 2xxx to pomimo ze moja jest rownie cicha to sama turbina nie wydaje tego swiszczacego odglosu, nie wiem moze tego porpostu na nagraniach w nowych konsolach nie ma, albo nie slychac.

W kazdym razie ja dzisiaj gralem Rocket League 3vs3 no i nie bylo glosniej niz 45dB, ale telefon byl polozony na konsoli tak jak w porownaniu na forum ps3site, wiec te 47 dB pewnie by bylo, czyli standard. To juz 2 tydzien, od wymiany pasty. 

Tak wiem, wielu pomysli ze od(pipi)alo mi... ale tak juz mam ze o sprzet dbam pedancko i tez duzo wymagam. Te prawie 2k ktore wydalem na konsole, dla jednych to pryszcz, ja musze na te 2 tys sporo sie napracowac. Wiec jesli jest taka mozliwosc lepiej wydac nawet te 100zl niz 1500 na nowa konsole.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co wy macie z tą głośnością, ale u mnie po wycięciu otworu konsola chodzi na pół gwizdka - dużo ciszej niż z zamknięciem. Dodatkowo to wolne wchodzenie na niższe obroty nie jest AŻ tak wolne (2-3min), ale przy tak niewielkiej głośności kompletnie to nie przeszkadza. Ja póki co jestem zadowolony ze swojej modyfikacji i jak na razie kompletnie nie widzę potrzeby żeby zmieniać pastę czy thermopady.

Odnośnik do komentarza

Mam pewną teorię co do wolniejszego schodzenia z obrotów na paście Gelid, a mianowicie:

owa pasta dużo lepiej przewodzi ciepło, ale jak wiadomo działa to w obie strony, czyli mocno rozgrzany radiator przekazuje też ciepło na procesor nawet wtedy, kiedy ten nie jest już obciążony. Pasta kiepskiej jakości słabo przekazuje ciepło na radiator, konsola przez to wyje jak odrzutowiec, ale jak proc przestanie być pod obciążeniem, to obroty momentalnie schodzą w dół, bo procek sam z siebie nie generuje już żaru, a radiator jest chłodny, bo przez ciulatą pastę nie miał jak odebrać ciepła (doskonale to widać po temperaturze powietrza wylatującego z tyłu konsoli - MX-4 ciepłe, Gelid mocno gorące).

 

Złotym środkiem byłby tutaj większy (wydajniejszy) radiator i wentylator. Miałby on zdecydowanie większa pojemność cieplną, potrafiłby więcej tego żaru na sobie skumulować, a większy wentylator by go szybciej schłodził. Jednak jak wiemy wymiary samej konsoli na to nie pozwolą i jedyną opcją pozwalającą obniżyć temperatury będą bebechy o zdecydowanie mniejszym apetycie na energię.

 

Także po mojemu wolniejsze schodzenie z obrotów na paście Gelid nie jest żadnym złym objawem, tym bardziej, że maksymalny pułap obrotów do jakiego jest w stanie rozbujać się konsola nijak się ma do MX4, o fabrycznej paście nawet nie wspominając.

 

To tyle moich wynurzeń i u siebie problem głośnej konsoli uważam za zamknięty. Myślę, że zrobiłem wszystko co się w tej sprawie zrobić dało pomijając opcję cięcia obudowy itp.

Odnośnik do komentarza

Może być w tym sporo racji. Generalnie cudów się nie zdziała. Sony następnym razem powinno brać bardziej pod uwagę nie wielkość konsoli, a lepsze chłodzenie. :reggie:

 

Teraz pozostaje tylko czekać na jakieś slimki, ale ja i tak nie zmienię dopóki konsola sama nie umrze (odpukać). PS3 też mi się grzała strasznie, chodziła dwa razy głośniej niż PS4, a pożyła długo. Zobaczymy jak będzie teraz z żywotnością.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Nie usprawiedliwia w 100% ale na pewno w jakimś stopniu przyczynia się do niej. Poza tym Wiesław już o tym wspominał i dobrze pisał - chłodzenie jest za słabe jak na tak mocny sprzęt, przez co cierpi na tym kultura pracy. Innymi słowy ludzie którzy twierdzą że PS4 ma dobre chłodzenie chcąc nie chcąc szerzą hipokryzję. :lapka:

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego co dla Ciebie jest suszarką. Jeśli to, że przez większość czasu konsoli nie słychać wcale, a tylko czasem podbije obroty wyżej i zaraz zwolni, to bym się niczym nie przejmował. Nie popadajmy w paranoję... to nie jest konsola z chłodzeniem pasywnym i jakiś szum wiatraka usłyszymy zawsze :) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie masz dwóch lewych rąk, to powinieneś sobie poradzić. Jedyne co może sprawić troszkę kłopotu, to odłączenie wtyczki zasilacza. U mnie twardo siedziała i bałem się, że jak mocniej pociągnę to wyrwę kabelki :P

Starą pastę trzeba usunąć, np. alkoholem.

Niektórzy nakładają kropkę na środek, ale ja wole ręcznie pokryć cały procek cienką warstwą i dla pewności jeszcze daje kilka malutkich kropeczek w kilku miejscach.

Odnośnik do komentarza

Konsola się nie spali tak łatwo bo ma zabezpieczenia, jak jest naprawdę gorąco to miga czerwone światło, dalej nie sprawdzałem ale przypuszczam, że po prostu się wyłączy.

Inna sprawa to żywotność układów scalonych i ich połączeń w ekstremalnych warunkach. Najbliższe lata pokażą żywotność tych konsol. Gry pewnie będą coraz bardziej obciążające układy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...