Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie..powoli zamierzam wymienc paste  w swoim ps4..i pytanie do wyjadaczy(Michal102) jak wam chodzi plejak po dluzszym czasie od wymiany pasty?i w jakich modelach robiliscie ten zabieg?Paste ktora polecacie to dalej Gelid?

Pół roku po wymianie na to co tu polecali czyli pasta Gelid i thermopady ABB stwierdzam że trybu TURBO wentylatora nie stwierdzono, chodzi troszkę głośniej niż mój Xbox One Fat :fsg::banderas:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ok..jestem po calej zabawie..wymiana troszke pod wplywem chwili bo moje ps4amateur nie bylo jakies mega glosnie ale gdy pogralem chwile na x1 stwierdzilem ze musze choc troszke sprobowac ja sciszyc bo nigdy juz jej nie odpale :P Wiedzialem ze konsola sony to szrot pod wzgledem wykonania ale po otwarciu poprostu prawie sie posikalem ze smiechu(i BARDZO ZALUJE ze nie zrobilem zdjec) na procku/,,blaszce :sorcerer: ,, ktora sie z nim styka ilosc pasty(watpliwej jakosci-prawie jak woda) byla MASAKRYCZNIE mala ..dodajmy do tego wielkosc termopadow(pffffff) i czuje sie autentycznie wypukany w pupke przez sony.

 

Wazne ze zabieg chyba sie udal bo jest cicho ale testowanie dopiero sie zaczyna.Dam znac za kilka dni-jesli ktos jeszcze czyta ten temat  :sorcerer:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po calej akcji mam lekki zgrzyt..wszystko ladnie smiga ale pojawil sie jeden problem ;] nie moge uruchomic konosli za pomoca  ps buttona na padzie.Musze to zrobic  power buttonem na konsoli.CO najlepsze..to gdy odlacze ja z pradu i znowu do niego podepne to za pierwszym razem moga ja uruchomic za pomoca pada 0_o ale pozniej juz nie ;] WTF?  :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

Nahh..rozkrecam tego szrota dzis znowu bo to chyba cos z zasilaniem ;] nie wchodzi tez w tryb uspienia i sama sie nie zresetuje jak ja o to poprosze.Musze zawsze dzialac przyciskiem z przodu obudowy i to 2 razy ;] - chyba ze tak jak pisalem..wypne z pradu i wepne z powrotem ;] wtedy za pierwszym uruchomieniem dziala cacy xD

Edytowane przez BieŃ
Odnośnik do komentarza

W końcu i moja konsola (CUH-1116A) po prawie dwóch latach grania doczekała się wymiany pasty i thermopadów. Poszedłem za Waszą radą i użyłem pasty Gelid GC Extreme i thermopadów ABB i jak na pierwsze wrażenie to jestem pozytywnie zaskoczony :) Co prawda większość czasu grałem w Destiny, które nie obciążało aż tak konsoli, ale wyjście do imprezy w trakcie gry powodowało zawsze wzrost obrotów wiatraka, a teraz cisza :) Przy okazji konsolę porządnie wyczyściłem. W sumie to pozytywnie się zdziwiłem, że tak mało kurzu było w środku po 2 latach intensywnego grania.

Ciekawe czemu Sony dało tak małe thermopady na kości pamięci, no i czemu one były takie wilgotne. Idąc za przykładem Michał102 wyciąłem thermopady na całość kości pamięci. Dla porównania wielkości zdjęte oryginalne thermopady i jeden nowy.

Wygląd oryginalnej pasty i thermopadów po rozebraniu.

Całość przed złożeniem wyglądała następująco: 1 i 2

Dzięki wszystkim za opisy Waszych doświadczeń. Mam nadzieję, że ta operacja pozwoli przynajmniej kolejne 2 lata spokojnie i w ciszy popracować konsoli. :)

Koszt całego zabiegu wyniósł 40 zł z przesyłkami + koszty śrubokręta torx 9, którego jak się okazało nie miałem.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wykonałem operację na PS4 jak koledzy wyżej. Zmiana pasty na Gelid Extreme i termopadów również na te od Gelida (kupiłem pasek 8cm na 4cm o grubości 1mm, starczyło i jeszcze trochę zostało). Na ten moment mało testowałem i nie miałem zbytnio czasu żeby odpalić coś bardziej obciążającego konsoli. Może dziś się uda posiedzieć więcej. W każdym razie wszystko wydaje się działać poprawnie, więc jestem zadowolony. Jak będzie z głośnością to się jeszcze okaże. :)

Odnośnik do komentarza

Nie mam żadnej z tych gier. :D Wieśka mam na PC a Until Dawn po ukończeniu sprzedałem. W sumie byłby to dobry tester, bo faktycznie dmuchalo wtedy nieźle w konsoli. Ostatecznie sprawdzę pewnie na The Last Guardian, bo też głośno chodziła konsola. Póki co odpaliłem wczoraj Yakuzę Ishin - cisza, demko Niera Automaty - lekki wiaterek i demko Gravity Rush to samo. :dunno: Jak tak będzie cały czas to będę bardzo zadowolony ale nie wiem jak te demka chodzą bez zmiany.

Odnośnik do komentarza

Ja tez jestem po wymianie, jest poki co cichutko, ale testowalem glownie na bf1.

Co prawda zostalo mi w rekach na koniec 3 srubki, i nie mam pojecia czego nie przykrecilem.

Nie martw się mi też zostały dwie. :D
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem jeszcze konsolę grając 30min w The Last Guardian - poprawa jest i to duża. Mniej więcej połowę ciszej chodzi konsola. : :mog::exact: 

 

Warto było zmieniać pastę, oj warto. Polecam serdecznie. :corvo:

Odnośnik do komentarza

Czasami gdzieś na youtube jakiś ekspertów słuchałem, że wina leży też po stronie wiatraka jakiegoś układu, który wujowo rozprowadza ciepło, ogólnie loteria z konsolami pierwszej partii premierowej aż do 1206b (najlepiej taką wersję fata kupować, potem to już slim gdzie tam jest cicho jak makiem zasiał) która już niweluje wszystkie dźwięki buczenia, wiatraka ale tak jak mówię od konsoli zależy.

Odnośnik do komentarza

Turbina jest jaka jest, tego przeskoczyć się nie da. Ja oprócz zmiany pasty i termopadów robiłem rok wcześniej moda obudowy

 

 

WPp7USi.jpg

 

 

Też mam jeden z pierwszych modeli, ale już sam ten mod dużo pomógł na starcie i konsola pracowała lepiej. Mimo to wymiana pasty to bardzo dobry pomysł, nawet chyba lepszy niż ta dziura. :sweat:  Zobaczę jak to wszystko będzie chodziło z biegiem czasu.

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W sumie XO już od samego początku ma wielką dziurę na wiatrak z boku/góry konsoli, w dodatku działa to trochę na odwrót niż w przypadku ps4 - powietrze jest wciągane z tyłu a wychodzi z boku właśnie tą dziurą. W PS4 w porównaniu strasznie małe to chłodzenie zastosowali i w ogóle konsola jest mało "przewiewna"

Odnośnik do komentarza

Z tym że chłodzenie na XO jest inne. To jest po prostu wentylator z radiatorem jaki stosuje się w PC. Chłodzenie PS4 przypomina bardziej laptopa. Turbina działa trochę inaczej, zasysa zimne powietrze z tych malutkich dziurek po bokach, a wypuszcza tyłem ciepłe. Wentylator z XO rozprowadza tylko ciepłe powietrze z radiatora i w sumie chyba nic innego nie robi (patrząc na zdjęcia - konsoli nie mam). 

 

Wywiercenie otworu na obudowie PS4 sprawiło że ma dostęp do większej ilości zimnego powietrza, czuć nawet po przyłożeniu ręki, że ciągnie jak odkurzacz. :) Ma to oczywiście swoje wady bo raz na jakiś czas trzeba przedmuchiwać z kurzu, bo wpada go więcej niż normalnie (ale też tragedii nie ma).

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...