Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Zainstaluję na nim tylko system i BF5 tak jak i na tym zwykłem zrobiłem, odpale ten najbardziej wymagający tryb i jeśli będzie mniejszy drop fps w największej sieczce, na pewno to odczuję i dam wam znać, powiem czy było warto, bo jeżeli chodzi o samo wczytywanie się gier to SSD nie działa tak dobrze na ps4 jak na PC i szczerze to nie zależy mi na tym, bo ten BF5 naprawdę szybko się ładuję (z 10sek myślę) a nawet jak by mi się ładowało przykładowo sekundę to i tak muszę czekać na resztę graczy :P

W nic innego nie gram praktycznie więc jeśli ssd nie da płynności to oddaje dysk bratu i nie zamawiam ssd do ps4 ;)

Odnośnik do komentarza

Czyli nie rozwiązałeś problemu. ;) Zalecam sprawdzić S.M.A.R.T mimo wszystko. Zaś SSD pewnie w kilka lat zarżniesz bo w PS4 pracuje stale w stresie.

 

Zacytuję siebie z tamtego tematu:

Cytat

Nie ma żadnej defragmentacji w menu... UFS2 choć rzecz jasna takowej podlega to jest całkiem ok zarządzany (przynajmniej na PS3, ale podejrzewam że port na PS4 nie jest gorszy). Zapewne chodzi Ci o odbudowę baz danych. I to jest już gunwo, więc czasem warto przeprowadzić (wszystkie elementy, które pojawiają się w menu są w bazach SQL, które z czasem się zaśmiecają). Rzecz jasna to nie może być przyczyną jeśli piszesz że miałeś tak od nowości konsoli... Największymi oraczami w OrbisOS są PlayStation Store i daemon, który ciągle nagrywa te przeklęte filmy w tle - a więc dysk twardy jest dosłownie zajeżdżany jak w serwerowni. Na Twoim miejscu bym go wyjął i sprawdził S.M.A.R.T na PC, tylko nie rób tego na Windowsie bo może nadpisać GPT i będziesz musiał formatować po powrocie do konsoli (czyli wszystko stracisz).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Po co będę sprawdzał smart dysku?
Przeciez, gdyby miał bad sektory czy po prostu sypał by błędami to po formacie też by mi się zacinało, a teraz chodzi elegancko, tak samo masz przecież w windowsie czy nawet w zamulonym telefonie , po jakimś czasie format jest konieczny i tyle, a nie bawić się w jakąś odbudowę danych.


edit:

Największymi oraczami w OrbisOS są PlayStation Store i daemon, który ciągle nagrywa te przeklęte filmy w tle

jaki daemon, jakie filmy?
 

co do żywotności ssd to kupię sobie jakiś średni, mały rozmiar, na system i BF5, a ten zwykły podepnę jako zewnętrzy  i git
do premiery ps5 się nie zajedzie, a jeśli już to jest 3/5lat gwarancji

jeśli okażę się, że ssd nic nie pomaga to wam napiszę i go nie kupię

Odnośnik do komentarza

@Guli27 Po to żeby sprawdzić jego orientacyjną żywotność na podstawie zarejestrowanych zdarzeń, zdefiniowanych w poszczególnych parametrach...

Nic nie mówiłem o bad sektorach, a ostatnie zdanie przed cytatem nie ma sensu, więc się nie odniosę.

 

Poczytaj czym są daemony w BSD (którym m.in jest OrbisOS, system operacyjny PS4). W skrócie: to moduły, małe programy które są ładowane/odłączane na żądanie. W PSP są to *.prx, w PSV *.suprx i *.skprx, w PS3 *.sprx, w PS2 (inne czasy, tutaj jako rozszerzenie fw na płycie z grą) *.irx/IOPRP.IMG.

 

Takie filmy, które są non stop nagrywane w tle i których nagrywania nie da się wyłączyć bez - na tę chwilę - niemożliwej ingerencji w "pliki konfiguracyjne" tego systemu (bo w menu dla konsumenta, czyli dla nas, też nie ma).

 

To zależy od jego MTB, ilości godzin jaką spędzasz przed konsolą i szczęścia.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Witam Panowie,

 

Ja trochę z innej beczki, bo moja konsola pracuje cicho, za cicho. Okazało się, że wentylator pracuje stale na tych samych obrotach, nie ważne jakie obciążenie otrzymywała, oczywiście to powodowało jej przegrzewanie, nawet zdarzało się, że się wyłączała. Zauważyłem też, że nagrzewa się dość mocno również w samym menu w miejscu gdzie jest procesor i radiator. Postanowiłem wymienić pastę termo, ale niestety nic się nie zmieniło, wentylator pracuje stale z tymi samymi obrotami. 

 

Konsole kupiłem w grudniu 2017, regularnie była czyszczona z kurzu, przy wymianie pasty nie zauważyłem jakiś nieprawidłowości

zastanawiam się czy to możliwe, żeby za to odpowiadał soft, bo w internecie nie znalazłem żadnych informacji żeby komuś wentylator padł :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dziś prawdopodobnie atakuję mojego fata i zmieniam pastę. Wyje głośniej od odkurzacza już. Trzeba zadbać o konsolke by jeszcze podziałała. :) 

postaram sie o fotki przed i po :)

 

Edit: i już po. zapomnialem fotek :P

PRzed: odpalam gre i już podczas ładowania odrzutowiec

Po: Z kanapy nie słysze że konsola działa. Aż dziwne :D

 

POLECAM!

Edytowane przez qraq_pk
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Czy pasta SilentiumPC Pactum PT1 (4W/Mk) i pady od AAB 1mm (6W/Mk) wystarczą do slimki? Pastę dopiero co kupiłem, a nie chcę jej wywalać na rzecz nowej. Ogólnie pady tam idą tylko na ram czy jeszcze gdzieś? I jak to wygląda pada daje się na całej powierzchni, a może tak żeby jeszcze wychodziło poza element?

 

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi pogłowie rozebranie konsoli w celu przeczyszczenia jej, wymiany pasty. Chodzi co raz gorzej/ głośniej zwłaszcza jak się zatrzyma rozgrywkę
 
- czy żeby rozkręcić fata potrzebne są torksy? I co oprócz pasty warto jeszcze wymienić?
- Jakie komponenty polecicie oraz filmik dla laika 

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Posiadam PS4 zakupione w 2014 roku, konsola wiadomo dawno po gwarancji, od dawna wentylator pracuje ultra głośno, niedawno coś mnie zainspirowało, żeby zmodernizować swoją konsolę. Dodałem większy radiator z wentylatorem na procesor, podpiąłem to pod płytę główna, nakleiłem radiatorki na ram, włożyłem to do jednej części obudowy, gdyż drugiej nie mogę założyć, ponieważ radiator jest wysoki, ale to mi nie przeszkadza, bardziej to, że po kilku/kilkunastu minutach konsola się wyłącza, nie wyświetla się komunikat ani pasek na czerwono się nie świeci, że konsola jest przegrzana. Co może być powodem? Zetknął się ktoś z takim problemem? 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam, moja konsola zaczęła głośno pracować, więc pomyślałem aby ja trochę przeczyścić. Rozkręciłem więc, przedmuchałem wiatrak, poprawiłem termopady. Zabieg ten niestety nie pomógł i po skręceniu i uruchomieniu konsoli zaczęła ona pokazywać komunikat o tym, ze konsola się zbyt nagrzewa i zostanie wyłączona. Rozkrecilem znowu bo myślałem ze to problem zle przekręconej blaszki trzymającej procesor (tej jakby w kształcie fali na dwie długie czarne śrubki obok termopadow ramu). No i odpaliłem ponownie konsole, uruchomiłem COD MW i cisza jak makiem zasiał na jakaś dobra godzinę i znowu powtórka z rozrywki, a nawet gorzej. Rozkrecilem znowu, skręciłem i teraz konsola od razu po uruchomieniu wchodzi na wysokie obroty wentylatora i wyłącza się. Teraz pytanie czy wymiana termopadow i pasty na procesorze może być rozwiązaniem problemów?

Odnośnik do komentarza

A tej pasty to ile daliście? Bo tu trzeba dać trochę większego gluta niż w pecetach bo ta blaszka dociskowa jest nic nie warta. Jak u siebie wymieniałem to pasty nie żałowałem. U kumpla dopiero po trzech latach od wymiany zaczęła konsola wyć, ale wystarczyło tylko ją rozkręcić i odkurzyć.

Odnośnik do komentarza

Nalozylem taką solidną porcję, przylozylem płytę, sprawdziłem jak się rozeszła, dałem jeszcze troszkę i skrecilem konsolę. 

 

Może chodzi troszkę ciszej, ale nie od razu jest to słyszalne. Choć np szybciej schodzi na wolniejsze obroty. Przed wymianą pasty, konsola wyła po wyłączeniu gry, a teraz prawie od razu cisza. 

Odnośnik do komentarza

Ja użyłem extreme thermal w zeszłym roku i konsola nie pierdnie po dziś dzień, a gram na starym facie.

 

https://www.ebay.co.uk/itm/GELID-GC-Extreme-Thermal-Compound-Cooling-Paste-Grease-GPU-CPU-Processor-055/291788040151?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich, mam ps4 pro cuh 7116B. Mieszkam w Australii gdzie jest ... gorąco i maszyna mi się przegżewa. Ostatnio z tyłu tam gdzie jest wtyczka 220v w tym rogu jest bardzo gorąca obudowa i pyrka jak traktor. Wentylator jest wyczyszczony i nie ma grama kurzu. W tym tygodniu kupię torxa 6 żeby odkręcić obudowę i zmienię pastę - mam nadzieję że to pomoże na to terkotanie - coś jak dysk w komputerze. Chcę kupić dwa wentylatory jeden zamontować nad ta świecąca blachą a drugi od spodu a może radiator z wentylatorem przekręcić do blachy od spodu tam jak jest cpu. Proszę o pomoc w doborze cichych i wydajnych wentylatorów. Jak je podłączyć do jakiegoś zasilacza 24v obydwa ? A może do wejścia usb ?W tej kwestii nie mam pojecia. Co do wyglądu obudowy nie zależy mi. Dzięki wielkie za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.11.2019 o 22:08, triboy napisał:

Nalozylem taką solidną porcję, przylozylem płytę, sprawdziłem jak się rozeszła, dałem jeszcze troszkę i skrecilem konsolę. 

 

Może chodzi troszkę ciszej, ale nie od razu jest to słyszalne. Choć np szybciej schodzi na wolniejsze obroty. Przed wymianą pasty, konsola wyła po wyłączeniu gry, a teraz prawie od razu cisza. 

Tak się zastanawiam czy jeszcze raz rozkręcić konsolę i nałożyć więcej pasty? Myślicie, że to pomoże czy to taka uroda wentylatora czy mojego egzemplarza konsoli? 

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, triboy napisał:

Tak się zastanawiam czy jeszcze raz rozkręcić konsolę i nałożyć więcej pasty? Myślicie, że to pomoże czy to taka uroda wentylatora czy mojego egzemplarza konsoli?

U mnie poprawa byla od razu.  Rozkrecajac swojego Prosiaka i Fata kolegi uzywalem pasty 1g (takie jednorazowki na allegro). Zakladam ze Ty juz uzyles wiecej.  W obu przypadkach nie sama pasta pomogla a dokladne wyczyszczenie zeberek od chlodzenia. Tam przewaznie robi sie sciana kurzu i metalowe zeberka sie zapychaja (czyscilem tez miejsce miedzy nimi). U mnie juz chyba z 4 miesiac po wymienie i Prosiak nadal nie wrzucil trzeciego biegu a byl/jest jeszcze tryb odrzutowca 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...