Skocz do zawartości

C.A.R.S 2


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14/03/2018 o 15:28, Michał102 napisał:

AI jest niedorobione i gdy są zmienne warunki, to nie ma szans z nimi wygrać - podczas sniezycy potrafią robić czasy jak latem na suchym.

 

Już myślałem, że oszaleję i to ze mną jest coś nie tak. Karting. W połowie wyścigu zaczyna się ulewa. Dwa zakręty są tak mokre, że na jednym muszę zwolnić do 10km/h a drugi co bym nie robił to i tak jadę ślizgiem. Oponenci jak gdyby nigdy nic suną po 25km/h... No nie ma szans wygrać. Beznadzieja.

Odnośnik do komentarza

Na PCtach wyszedł już jakiś czas temu. Na konsoli dopiero chyba wczoraj a nie miałem czasu zagrać. Nie będę mógł sprawdzić bo objechałem już tamten wyścig (musiałem zredukować poziom i dać minimalną liczbę kółek, żeby go tylko "ominąć", bo jazda nie miała sensu).

 

Jutro może sprawdzę, bo ponoć dobry przykład tej sytuacji jest w X-Bow Invitational Event.

Odnośnik do komentarza

Dobra ciężko mi to porównać, bo w kartingu w World Championship jest mocno specyficzny wyścig który mógł być uznany za mocno reprezentatywny przykład. na torze greenwood karting circut pogoda jest z góry ustalona i ze słonecznej przechodzi w ulewę w połowie wyścigu. Tam to dział się konkretny cyrk. Nie chce mi się przechodzić od nowa by to sprawdzić, więc jak ktoś ma możliwość to niech tam zobaczy jak to działa.

 

Jest duża szansa, że w końcu dali fixa, bo w innych wyścigach jakich się spotkałem jest (ale może już było przed patchem) lepiej.

Odnośnik do komentarza

Akurat jechałem w Ginneta Junior a tam są opony "all-weather". Niestety na Silverstone jak zaczęło padać to pod koniec wyścigu AI tylko zmniejszyło tempo ale na kałuże nadal pozostaje niewzruszone... 

 

Edit:

Daleko mi do bycia dobrym kierowcą, ale nie korzystam z żadnych wspomagaczy (chyba, że są domyślnie w danej klasie). Ogarniam technik jazdy wyścigowej jako tako i sprawnie potrafię korzystać z heel-toe. Doświadczenia w symulacjach a nawet rzeczywistości też trochę mam. Przy tym wszystkim dopuszczam możliwość, że jestem kiepski w deszczu ale sprawdzałem AI na replayu i widzę co tam się odprawia...

 

Po pierwsze. Jak jest drobny deszcz, to wszystko gra. AI obniża tempo. Robi to samo co gracz by zrobił by dostosować się do warunków jezdni. Problemy zaczynają się przy ulewie. Tworzą się kałuże. Wtedy gracz oprócz tempa dostosowuje tor jazdy i technikę  (bo nie zawsze da rade ominąć kałużę). Ja się ścieram z kierownicą w tej sytuacji i z przyczepnością. Puszczam gaz. Kontruję poślizg. Unikam na prostych wysokich obrotów... A AI wali przez kałuże jak gdyby nigdy nic. Nic się nie "wysila". Jedzie wolniej ale jednostajnie, po normalnej linii wyścigowej. 

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Szkoda gadać, błędów ta gra ma co nie miara, ja grałem głównie po sieci, ale jakoś po którymś z ostatnich patchów nie dało się dołączyć w ogóle do żadnego pokoju. Kupiłem GTS'a, gra działa, ale fizyka to zupełnie inna półka, niżej o jakieś 5 poziomów. :/ Dlaczego nikt z większych wydawców z kasą nie zainwestuje w taką symulację, żebyśmy mogli spokojnie pograć w kompletny, działający produkt?

Odnośnik do komentarza

Project Cars 2 jest dobrą symulacją, ale zwyczajnie mało dopracowaną grą. Coś za coś. Multi działa spoko i tam jeszcze można fajnie się pościgać.

 

Assetto Corsa na konsoli jest mocno ucięta z tego co wiem. Już czekam na dwójkę.

 

W PC2 według mnie schemat kariery jest lepszy niż w każdej innej ścigałce. W GRID był też spoko. Podoba mi się taka udawana ścieżka kierowcy sportowego, a nie monotonne objeżdżanie setek klas bez większego celu (n.p. Forza).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
W dniu 13.02.2022 o 19:00, Magik napisał:

Nie.

Grając na PS5 i XSX masz wersje z Pro/OneX.

Niestety gra nie obsluguje nawet HDR:down:

Sprawdziłem ma ta gra HDR.

 

Natomiast mam problem ze sprzęgłem. 
Jest skalibrowane, jest automatyczne sprzęgło wyłączone a i tak w manualnych skrzyniach na H nie musze wcisnąć sprzęgła aby zmienić bieg. 
 

Jak to poprawnie ustawić ? 

Edytowane przez RIfuk
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...