Skocz do zawartości

C.A.R.S 2


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem demko, które podobno ma lepszy build od pełniaka. Na razie nie jestem przekonany, choć 100zł w promocji na steam kusi. Jeździ się dziwnie. W trakcie hamowania nic się nie dzieje, jedynie trzeba uważać, żeby kół nie zablokować. Wyjście z poślizgu też dziwnie łatwe. Dalej szukam dobrych ustawień FFB. Pogram jeszcze trochę dłużej w demko, może będzie lepiej, jedynka mnie totalnie zawiodła.

Odnośnik do komentarza

I ja sprawdziłem. W porównaniu z jedynką widać Wielki postęp w kierunku polepszenia dostępności tytułu przez uproszczenie wielu rzeczy. Jeździ się przyjemnie, ale trudno. Szczególnie Ferrari GT3 daje w kość, łatwo stracić przyczepność tylnych kół na wyjściach bez kontroli trakcji. Największe zaskoczenie dla mnie to grafika, bo spodziewałem się dużo gorszej. Kamera z kasku robi tutaj wielką robotę, bo dodaje efekty rozmycia, które maskują wiele niedoskonałości, przy okazji dobrze mi się kieruje z tym automatycznym obracaniem głowy w kierunku zakrętu

Odnośnik do komentarza

Tak właśnie ustawiłem jak pisze Magik, 100 od początku i świetnie mi się gra z tego widoku.

 

Powiedzcie jeszcze, jak ma się poziom trudności AI do full wersji? Nigdzie nie widzę suwaka z procentową skalą jak w części 1, w pełnej wersji też go nie ma? Kurcze, ta gra daje masę satysfakcji z czystej jazdy w tej Ferrarce GT3, wygrany wyścig to już w ogóle powód do dumy :D

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, bocieque napisał:

Sprawdziłem demko, które podobno ma lepszy build od pełniaka. Na razie nie jestem przekonany, choć 100zł w promocji na steam kusi. Jeździ się dziwnie. W trakcie hamowania nic się nie dzieje, jedynie trzeba uważać, żeby kół nie zablokować. Wyjście z poślizgu też dziwnie łatwe. Dalej szukam dobrych ustawień FFB. Pogram jeszcze trochę dłużej w demko, może będzie lepiej, jedynka mnie totalnie zawiodła.

 

No ja na X1 odpaliłem i jestem lekko zszokowany, bo... jest dramat. FFB nie umiem specjalnie ustawiać, ale domyślnie jest dużo gorzej od FM7, nie wspominając już o AC. Model jazdy jakiś taki nijaki, grafika jest po prostu średnia. No nie wiem, na PC muszę obadać. Wersja konsolowa mnie nie kupuje w ogóle.

Odnośnik do komentarza

Zmiana tych ustawień to podstawa. Trzeba sobie na początku dobrze ustawić te kamery i sterowanie, żeby nie skreślić gry już na początku. Wystarczy te 3-4 nastawy zmienić i jest zupełnie inaczej, a jak ktoś przysiedzi trochę i poustawia pod siebie wszystko, to może się skupić już tylko na jeździe. Wczoraj po zmianach, które podał magik mogłem już czerpać przyjemność z jazdy ferrarką, a nie irytować bączkami. Co do oprawy, to rzeczywiście szału nie robi. Wg mnie jest trochę lepiej niż w GT6, no ale ilość ficzerów pewnie to powoduje. Jest też screan tearing, może nieczęsto, ale jednak przeszkadza tak samo jak w GT6. No i poczucie prędkości np. w Lambo jest słabe, szczególnie z kamery pościgowej - kolejny raz jak w GT6. Jestem ciekaw czy i kiedy doczekamy ścigałki w fullhd, sztywnych 60fpsach, z 30ma + autami na torze, live track 3.0, bez rwania ekranu i kwadratowych i skaczących cieni. Co do fizyki, to rzeczywiście przy hamowaniu jakoś tak miałko jak napisał bocieq - no średnio "symulacyjnie". Kolejna sprawa to kolizje. Po stuknięciu kogoś, nawet z większą prędkością tylko przeciwnik jest poszkodowany. Poza tym w ogóle nie czuć "mocy" zderzenia, tak jakby się stuknęło w pachołek. Z kolei w formule 3.5, można podjechać rywala od tyłu i zrobić podbitkę do nieba. Gorzej jak wyląduje na głowie i nie można się go pozbyć. Trochę słabo.

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza

Też zassałem, pograłem i mnie nie ruszyło. Grafika mocno średnia, deszcz kiepski nie ma porównania do DriveClub.  Model jazdy bardzo fajny, system zniszczeń dziwnie działa, o czym pisał kolega wyżej.  Nie wróże sukcesu tej grze.

Odnośnik do komentarza

W ustawieniach chyba się zmienia ustawienia zniszczeń, aby to miało ręce i nogi. O ile dobrze pamiętam, domyślnie wiele ficzerów było powyłączane w tym demie. Po włączeniu jeden strzał w tył F3.5 to koniec wyścigu.

Demko mi się spodobało do tego stopnia, że kupiłem fulla, W Euro RTV macie za 159zł edycję kolekcjonerską z pierwszym DLC. Polecam podłubać w ustawieniach czułości i jako punkt wyjściowy poustawiać każdą "czułość" w granicach 50%. Chodzi o to, że ta "czułość" to nie czułość, tylko "nieliniowość" sygnału wejściowego. 50% oznacza dokładne odwzorowanie nacisku na trigger, wartości poniżej lub powyżej zakresu 50% to zwiększenie nieliniowości w stronę końca lub początku zakresu (pedał gazu bardziej czuły przy mocnym lub słabym nacisku)

Odnośnik do komentarza

Pogrzebałem w opcjach,  wszystkie assysty na off itp i...... i to jest TO !!!!

Widok z kokpitu + kask, rozmazywanie się ekranu przy dużej prędkości, ultra płynne animacje oj bardzo to wciąga !

Jak w pełnej wersji zachowuję się AI i jaki jest tryb kariery ?

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Luqat napisał:

"Nie wróżę tej grze sukcesu.."

"To jest TO.."

 

No tak.

 

Hehehe, tak to jest gdy odpala się demo, objeździ się wszystkie 3 wyscigi i nie zaglada do menu. Model jazdy swietny, czekam na GOTY ;) z wszystkimi DLC i łatkami

Odnośnik do komentarza

Zassalem demo z PSN i po odpaleniu doznałem sporego zawodu, ale od początku. Menu fajne i przejrzyste, opcji do customizacji sporo. Niestety, odpaliłem pierwszy wyścig i czar prysł. Gra wygląda fatalnie. Jeszcze samochody są do przeżycia, chociaż nawet taki NFS prezentuje wyższa jakość ich wykonania, tak otoczenie i ogólnie cała trasa to jakaś tragedia. Wszędzie rozmycia i ząbki, oraz niska jakość tekstur. A odbicia w szybie i lusterkach? Come one. Sam model jazdy jest bardzo ok, ale do tuzow gatunku mu sporo brakuje. Demko mnie nie przekonało niestety. Testowane na prosiaku - tv 4k.

Odnośnik do komentarza

Czytałem w recenzjach że gra pomimo rewelacyjnego systemu pogodowego oraz modelu jazdy posiada liczne bugi. Słaba inteligencja przeciwników, liczne błędy w boksie itp.

Jednak są to opinie z września 2017, czy to już poprawili jakąś aktualizacją ?

Odnośnik do komentarza

Na dniach ma się ukazać większa łatka. Jedna już była, ale masa bugów jeszcze pozostała.

 

Co do twierdzenia, że gra jest słaba, bo ma przeciętną/słabą grafikę, to trzeba to skwitować wielkim LOLem.

Prócz grafiki jest tam fenomenalny FFB, mega dobrze odwzorowane nierówności torów, fizyka i model jazdy nieporównywalnie lepsze jak w "pięknych " grach (niestety coś za coś... albo graficzka, albo fizyka. Konsole są za słabe by pociągnąć jedno i drugie).

 

Także jak ktoś szuka sima, a do tego ma kierownicę, to niech oleje z góry na dół opinie "znawców" oceniających takie tytuły tylko na podstawie oprawy graficznej.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, rodi84 napisał:

Zassalem demo z PSN i po odpaleniu doznałem sporego zawodu, ale od początku. Menu fajne i przejrzyste, opcji do customizacji sporo. Niestety, odpaliłem pierwszy wyścig i czar prysł. Gra wygląda fatalnie. Jeszcze samochody są do przeżycia, chociaż nawet taki NFS prezentuje wyższa jakość ich wykonania, tak otoczenie i ogólnie cała trasa to jakaś tragedia. Wszędzie rozmycia i ząbki, oraz niska jakość tekstur. A odbicia w szybie i lusterkach? Come one. Sam model jazdy jest bardzo ok, ale do tuzow gatunku mu sporo brakuje. Demko mnie nie przekonało niestety. Testowane na prosiaku - tv 4k.


A które to tuzy gatunku, bo zawsze myślałem, że PC to właśnie jest ten top, w który możemy zagrać? Otoczenie i tak jest lepsze niż w cz.1, bo widać co jest na 2 planie, w jedynce drugi plan był za sztucznym efektem depth of field, zblurowany. Jakość obrazu jest niestety tragiczna.Poziom ukończenia produkcji można skwitować jednym filmikiem:
 


Tak paskudnego intra w życiu nie widziałem. Muszą tam pracować prawdziwe patałachy, skoro nawet filmiku nie potrafią właściwie zenkodować. Dodatkowo wrzucają takie (pipi) na płytę, bez uprzedniego sprawdzenia. To intro w moim mniemaniu świetnie odzwierciedla wysiłek włożony w wersję PS4. Skoro intro tak wygląda, to ja się nie dziwię, że grafika ssie pałkę i gra jest pełna bugów. Litości!

No ale model jazdy ratuje ten tytuł z każdej opresji. Smutne że reszta to nadal faza krypto-bety, jak nie jakiejś alfy. Certyfikacja sony też (pipi) warta jak widać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...