Skocz do zawartości

Nioh


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

no hej :lapka:

no na pierwszym bossie siedze, zginałem juz ze 30 razy, ale w przeciwieństwie do soulsów nie ma frustracji. Według mnie na plus:

brak kary za zgony w postaci krótszego paska życia, w soulsach mnie to wkur,wiało nieludzko, im większa przeżywalność tym więcej sie uczymy.

technikalia, w końcu normalne hitboxy, 60fps na bieda ps4, ludzkie sterowanie, da sie? DA SIE! (w porównaniu do soulsów)

czasy ładowania po śmierci to 8sekund gra nie frustruje mnie tak jak w ds. gdzie biegniesz minute do bossa by umrzec od hita i 30 sekund oglądać plansze z randomowym przedmiotem i opisem xd

System walki to jeden wielki Antonio Banderas Jedzący Canelloni zawinięte w Banderoli, jakoś to wszystko przejrzyste masz instrukcje jak co robić, polecam użytkownika.

system lootu jak w diablo, duży plus, tona itemów nie spodziewałem się takiego rozwiązania.

System rozwoju postaci, umiejki to deal breaker w tej grze, plus jeszcze te drobne bonusiki za zbieranie tych małych muminów cały czas mamy przeświadczenie że idziemy do przodu z rozwojem co zachęca do dalszej gry i eksploracji.

 

Nie jestem mecenasem dark souls ani nie napisałem doktoratu z bloodborne, ale imo próg wejścia do nioha jest imo prostszy od gier fs. Przez to ze gra nie zabiera nam paska życia, itemy sie nie psują, w sposób jak gra działa, jak jest zbudowany system rozwoju, gra nie irytuje, czy jest trudniejsza, nie wiem, może w późniejszych etapach nioha, dostane kubłem zimnej wody, ale grałem teraz trochę w soulsy 2 no to gra FS wymusza konkretne zachowanie od gracza przykład:

Soulsy: nie szarżuj bo będzie wpierdziel i zabierzemy ci pasek zycia, graj powoli na naszych zasadach, okej sieroto padłeś na hita zabieramy ci wszystko, nie rób tak więcej, bo powtórzymy schemat do bólu.

Nioh: nie szarżuj bo będzie wpierdziel, ups zgon dobra spróbuj jeszcze raz od kapliczki <zgon> no dobra to moze zmień broń/postawe/pobaw sie bombami/kamieniami <zgon> no ok to może poszukaj sobie muminków to trochę łatwiej ci będzie.

 

Nioh jest lepiej zaprojektowaną grą IMO.

To widze sporo uproszczen od czasu pierwszego dema. Moze i lepiej, mniej januszy sie odbije.
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Czekej orzech, 30 podejść do bossa we więźniu? xd

na statku :V okazało się, ze ciężko mi szło bo nie rozdawałem punktów umiejętności, ogólnie padł już pan na statku, zrobiłem zadania poboczne z bandytami i chwila przerwy na spacerek z pieskiem i obiad.

 

co do porównania beta vs końcowy produkt no to nieporównywalnie trudniejsze było demko.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

No i stało się..zachciało mi się wyzwania i odpaliłem sobie misje twilight

Pierwszy raz straciłem liska..25 tys punktów poszło się chedozyc

Jak ktoś ma słabe nerwy niech nie odpala,jest dużo trudniej niż podczas normalnych misji

5 razy do bosika na statku podchodzilem i ledwo udało mi się zbić mu pół paska hp (mam tylko 3 apteczki) będę musiał być bardziej cierpliwy i nauczyć się jego ciosów...swoją drogą strasznie mało hp mu zabieram albo mam takie wrażenie :-D

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Utknąłem w tych katakumbach po Nue xD

 

Mam drugą kapliczkę, na wprost mijając te wszystkie posągi są zamknięte drzwi. Odkryłem jeszcze gorące źródło i potwora w ścianie, no ale oprócz tego to chodzę w kółko. Jakaś wskazówka?

 

dobra, już mam

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dziś doszedłem do tego elektrycznego psa. Pokonałem gadzine chyba za 5 razem. Po walce chciałem się wrócić bo nie zwiedziłem całej lokacji (tam gdzie te rycerze). I co się okazało nie da rady :( Musiałem misję zaczynać od nowa i jeszcze raz z nim walczyć, Poszedł do piachu za 1 razem. Lokacja za rycerzykami zwiedzona i w sumie nic tam ciekawego nie było. Lol. Na dziś starczy.

 

PS

Chyba nawet jest jakiś przedmiot umożliwiający powrót do ostatniej kapliczki. Nie grzebałem w ekwipunku i na szybko to zielone drzewko użyłem i do mapy mnie przeniosło.

Edytowane przez sajmon34
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Ja piszecie ze Nue latwy i miniboss to musieli konkretnie obnizyc poziom wzgledem wersji alpha/beta.

 

Wersja retail nie ma startu do 1szego dema pod wzgledem trudnosci.

Powod obnizenia trudnosci jest oczywisty - chec dobrej sprzedazy. Juz teraz lataja na allegro niohy nietrafiony zakup.

Odnośnik do komentarza

Heh a ja mam problem z tym pieskiem elektrycznym. Dwa dni w yakuze grałem i już kłopoty; ). Max zjechałem mu na 20 % raz idzie dobrze a raz źle. Najlepsze że nawet przyzwalem kompana to szybciej z nim zmarłem niż samemu. Boss z kompanem jest bardziej nieprzewidywalny. Nic to będę musiał potrenować troszkę

Odnośnik do komentarza

Tachibana w misji pobocznej też nie jest specjalnie trudny. Niemniej sama walka jest dobra, ale to po demie już było wiadomo.

Edit:

@Ragus
Staraj się nie wchodzić w jego combo, atakuj kiedy sam ma mało Ki, wykorzystaj skille zbijające ki i korzystaj z grapple - powtarzać do skutku. Trzeba uważać na ciosy specjalne, ale walcząc w okolicach kamienia są banalne do uniknięcia, bo wylądują na nim.

 

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Do połowy udało mi się zbić mu hp, ale co dobrze mi idzie, to złapię się na to, że zbija mi staminę i zasadza kończący cios. Na razie odpuszczam.

 

Misja w kopalniach, jezu jak jak nie lubię takich patentów z poison w grach, chociaż nie powiem, boss był nawet ciekawy, nie tyle trudny, co z fajnym gimmickiem.

Odnośnik do komentarza

Nie mogę jednej pobocznej skończyć w pierwszej krainie. Druga poboczna w jaskiniach. Jak pod koniec robią mi przeciwnicy gang bang to nie daje rady. Może podleveluje w misji fabularnej i wrócę. Jak wypłynę dalej będę mógł w każdej chwili wrócić ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...