Skocz do zawartości

Nioh


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

30h za mną, właśnie przeszedłem na 5 region, wszystkie misje główne i poboczne dostępne do tej pory zaliczone i póki co mam mieszane odczucia. Może to przez to, że po tych wszystkich alfach i betach miałem tak wygórowane oczekiwania, sam nie wiem. System walki, jak już chyba każdy w tym temacie zaznaczył, jest genialny. Szkoda tylko, że w kółko walczymy z tymi samymi przeciwnikami, którzy w dodatku ograniczają się do 2-3 ruchów. Przez to gra staje się bardzo szybko zbyt łatwa i przewidywalna. Do minusów zaliczyłbym też kiepski level design - kilka razy łapałem się na tym, że odblokowałem skrót, który w ogóle nie był przydatny. No ale tutaj ograniczeniem było po części to, że gra jest podzielona na misje - jednym to przeszkadza innym nie, mi osobiście bardziej odpowiadał system z Dark souls czy bb. 

Do plusów zaliczyłbym starcia z bossami -  większość do tej pory była dla mnie dość wymagająca. Szkoda, że część też miała ograniczony moveset, ale dzięki dynamice walk można na to przymknąć oko. 

Generalnie gra się przyjemnie, ale jest trochę rzeczy do poprawy i dla mnie na pewno nie jest to gra 10/10 tak jak dla niektórych. ;) Ktoś tu wspominał, że możemy  dość szybko spodziewać się kontynuacji i bardzo liczę na to, że twórcy wyeliminują chociaż część wad i dostaniemy usprawnioną wersję nioha, z tym samym systemem walki, ale z ciekawszymi lokacjami i z większą ilością różnych przeciwników. 

Odnośnik do komentarza

Z tymi lokacjami to prawda. I ogólnie z całym światem gry. Nie ma tej płynności w przechodzeniu i efektu "wow", jak w Soulsach.

 

 

Pytanie: w tych bitwach klanowych punkty dla klanu dostaje się za zabijanie fantomów z niebieskich klanów, czy wszystkich?

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

To ja nie wiem jak ja gram że mam 127 lvl 100 h natrzaskane jak Wy tu gierkę w 50 h konczycie

Parę dni temu wbilem na misję twilight na 145 lvl i o jezusiu..jakie rzeczy tam leciały.

Jest Puchatek za misje w coopie...trzeba to uruchamiać w głównym menu czy wystarczy że przy chramie wezwe sobie gracza do pomocy??

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

Coopa osobiscie robilem na koncu. Sa chyba ze 3 lub 4 misje gdzie od razu w coopie przechodzisz mapę. Wiec te misje ci od razu zaliczy. Zrobisz jak chcesz. A czy zalicza jak wezwiesz kogos do pomocy w chramie tego nie wiem, ale pewnie zalicza jak wezwiesz od razu przy pierwszej kapliczce.

Edytowane przez sajmon34
Odnośnik do komentarza

Dobra chyba wszelkie sposoby zostały pobanowane jeśli chodzi o kowala i 60 poziom patronatu. Czyli obecnie zostaje wydać u niej wszystkie pieniądze (mam naciułane około 4,5 mln) i liczyć na dużą ilość punkcików? Jeszcze kilka pomniejszych pucharków mi zostało, ale z tym to będzie dramat ponieważ ja mam dopiero 19 lev u kowala :(

Działa ten sposób z klikaniem dialogu z Tome. Właśnie to robię i zostało mi z 12 punktów do całości.

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

Czas na dyskusję: jakich setów i kombinacji używacie? Które są najlepsze i dlaczego? 

 

Osobiście biegam z setem Wojownika Zachodu i w sumie od kilkunastu misji nie mam potrzeby tego zmieniać. Czaję się na skompletowanie setu Fanatyka, bo widziałem przegięty bonus do Żywej Broni z tym związany, więc będę się czaił.

 

A wy jak tam?

Odnośnik do komentarza

Jako, że właśnie platynuję i już jestem na finiszu (czekam na zmianę daily misji twillight aby mieć wszystko skończone) to wypowiem się co do sposobu z rozmówkami z Tome. 

 

Ja to używałem od samego początku gry, ponieważ ktoś tu polecił robić coś podobnego od startu. U mnie tym sposobem to może udało mi się wbić 4 punkty. Wszystko inne wpadało, naturalnie kiedy od razu po jednym kliknięciu "Porozmawiaj z Tome" miałem dialog z opcjami wyboru odpowiedzi. Tak więc śmiem twierdzić, że coś musiało być zmienione w ostatnich patchach (ja od początku zacząłem z 1.05).

 

Tak więc osobiście nie polecam tej metody. Zagadujcie do niej, ale co 2-3 misje bo wtedy faktycznie ma coś do powiedzenia, ale nie na zasadzie na(pipi)iania non stop  :triangle: i  :cross:

 

EDIT: No i ciułajcie hajs, bo prawda jest taka, że ja u niej co najmniej 40 punktów patronatu nabiłem wydając $$$.

Edytowane przez Sobies
Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Pytanko. Chciałbym zyskać dostęp do tej magii, która pozwala spowalniać bossów. Do tej pory kompletnie olewałem drzewko z magią (mam tam dopiero 7 lvl) i żeby dokopać się do tej konkretnej umiejętności muszę "wymaksować" dwa wcześniejsze. I właśnie jak chcę to zrobić, wyblokowane mam to czerwonym napisem ("wymagane zadanie ???"). Chodzi o to, żeby przećwiczyć to w dojo?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...