Skocz do zawartości

Forumkowy Steam Sale, czyli i Ty mozesz zostać extrimowym Mikołajem


Velius

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro zaczynamy sezon podziękowań, to i ja rzekłbym parę słówek, jeśli można.

 

 

Historia rozwoju tego eventu, oraz uczuć się we mnie zmieniających można porównać do uczuć starego Ebenezera Scrooge’a w "Opowieści Wigilijnej" bądź bardziej chyba znanego z kreacji Jima Carrey'a Grincha z filmu pt. "Grinch: Świąt nie będzie". Podobnie jak te postacie, wcale nie byłem pozytywnie nastawiony do dzielenia się czymkolwiek czy w ogóle dopomóc się w poprawieniu wigilijnego nastroju. Ba, wręcz przeciwnie, myślałem tylko o sobie i o tym, by Was kolokwialnie mówiąc - wyruchać.

 

Etap :cebula:

 

Pamiętacie pewnie, jak cebuliłem na statusach o "The Binding of Isaac: Rebirth". Nie robiłem tego bez powodu (za co zostałem należycie ukarany banem na statusy), gdyż zapisałem się na te mikołajki głównie po to, by ktoś mi kupił tę grę, a ja w zamian kupię jakąś pierdółkę wartą 10x mniej co by wyjść grubo na plus. Plan tym bardziej wydawał mi się rozsądny, gdyż parę dni przed Winter Sale pozbyłem się prawie całej mojej kasy. Niczym niezrażony czekałem aż nadejdzie dzień sądu, wiedziałem już kim jest moja ofiara, zobaczyłem, że ma parę tanich gierek na whishliście, więc wszystko się idealnie układało.

 

Nadszedł dzień wyprzedaży. Najpierw nerwy, bo kurde nic nie działało. W międzyczasie ludzie zaczęli pisać, że już GOTY prezenty zaczęli dostawać warte dużo więcej niż by się mogło wydawać, coś zaczynało się we mnie zmieniać. Kupiłem mojemu człowiekowi dwie, a nie jedną względnie tanie gry i poczułem w sercu, że robię dobrze. I nie dlatego, że kupiłem tanie gierki i cebula we mnie jest mocna, tylko sprawiło mi przyjemność kupienie obcemu człowiekowi czegoś, czego chciał. No ale ja nic nie dostałem, więc było mi trochę przykro... W tym czasie ludzie zaczęli spamować giftami na prawo i lewo, a ja patrząc na to pomyślałem tylko - "NO NIE! JA GORSZY BYĆ NIE MOGĘ!" I wtedy obudziła się we mnie nowa dusza, zastępująca starą...

 

Etap :notsure:

 

Nie byłem pewien co robić. Nie chciałem być gorszy i myszka mimowolnie kierowała się ku whishliście mojej ofierze w poszukiwaniu tytułów. Sama klikała na zakup. Ani się obejrzałem, i z mojego cebulackiego planu nie zostało nic. Miał być Isaac dla mnie, a dla kogoś gónwogierka, a wyszło na to, że ja kupiłem już 5, a sam żadnej nie dostałem. I wcale nie było mi z tym źle. Jednak nadeszła noc i trzeba było pójść spać...

 

Rano się obudziłem i jak tylko włączyłem STEAMa, mym oczom ukazał się bóg. Cud. Ziemia obiecana, orgazm i 70 dziewic. Dostałem moją wymarzoną grę i jeszcze jedną którą chciałem a sam ją dzień wcześniej zakupiłem dla ofiary. Poczułem taką euforię i taką radość, że zapragnąłem się nią dzielić ze wszystkimi! A najlepsze jest to, że inni też zaczęli tak myśleć i prezenty zaczęły latać już nie tylko do konkretnych ludzi, ale do absolutnie każdego, od każdego. Zaczęła się istna orgia prezentowa z grami wartymi grube pieniądze! Gaben pewnie oczom niedowierzał kiedy obserwował na swoim jednym z miliona monitorów jak mała grupka polskich graczy obdarowuje siebie prezentami jak psychopaci. Długo się nie zastanawiałem, zdecydowałem, że kupię coś Veliusowi i... poszło. Ponownie poczułem zmianę. Już byłem pewien co robię i pewien tego co chcę zrobić. I było mi cholernie, ale to cholernie wstyd za mój oryginalny plan. 

 

Etap :yao:

 

Nie zwracałem zbytnio uwagi na ciągle zmniejszający się stan mojego konta. To nie było ważne. Gdy nie grałem w Isaaca albo nie pisałem inżynierki, przeglądałem whishlisty ludzi w poszukiwaniu fajnych tytułów by ich obdarować. Sam zacząłem dostawać prezenty od innych osób, czy to z giveawayów, czy to tak po prostu jako prezent świąteczny. Kupowałem ludziom drobne gry. Bo chciałem! Bo sprawiało mi to przyjemność i czułem się szczęśliwy móc kogoś innego uszczęśliwić! Starałem trafiać się w gusta, dlatego gruntownie grzebałem, a czasem podstępem wyciągałem informacje o tym kto by jaką grę chciał. Doszło do tego, że całkowicie się spłukałem i nie miałem za co nawet z domu rodzinnego z powrotem do Krakowa wrócić. Musiałem od znajomego 2 dyszki pożyczyć na powrót do miasta smogu. A co zrobiłem z resztą pieniędzy? Kupiłem chleb, piwo, a za resztę (jakieś 5-6 zł) wydałem na... gierki dla ludzi. "Czy zwariowałem?" - pytałem siebie. Myślałem, że na tym koniec, no bo po już nawet nie mam za co kupować... było mi przykro, bo widziałem jak ludzie nadal się obdarowują a ja już nie mogę się do tego dołożyć .... ALE WTEDY PRZYSZŁA WYPŁATA!!

 

Etap :master:

 

Dalej kupowałem. Dalej dostawałem. Czułem się cudownie. Było wspaniale. Byłem dumny czując, że przykładam się do świetnego eventu. Nie miałem żadnego problemu kupić komuś gifta, ale żeby sobie coś kupić, to się zastanawiałem 2 dni, myśląc, czy nie lepiej kupić komuś coś. Zacząłem myśleć poważnie o kupie PCta ze smokiem z prawdziwego zdarzenia. Postanowiłem, że raz na jakiś czas komuś coś będę kupować. Wyewoluowałem z polaka cebulaka do kogoś, kto chyba chwycił klimat imprezy i nie był najsłabszym ogniwem. Dziękuję Wam serdecznie za całe wydarzenie, za to, że jesteście wspaniałym Community i za to, że serce jest wielkie w każdym z Was.

 

Chciałbym podziękować w szczególności mojemu prywatnemu Gwiazdorowi w postaci Kermita, za mój wymarzony prezent. Dziękuję też Veliusowi za kilka gier i za rozpoczęcie całej inicjatywy. Dziękuję też Rejwenowi i innym za wszystkie gifty. Dziękuję, za najlepszy okres świąteczny w życiu.

 

Dziękuję za to, że patrząc na te obrazki z wszystkimi giftami jakie dałem, dostałem, jakie Wy daliście i dostaliście, raduje mi się serce i mam ochotę każdemu z Was postawić piwo, wyściskać (no homo) i jeszcze jedno piwo postawić. Jesteście genialni.



TL;DR;

 

Było za(pipi)iście, czekam na kolejny taki event Wy wariaty Wy  :thanks:

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Koniec, mówicie?

 

Nosz kurde, wraca człowiek do domu po 13 godzinach w robocie, głodny, bo ledwo śniadanie miał czas zjeść w porze obiadowej, zmarznięty, plecy obolałe, ze świadomością, że jutro nie będzie lepiej. Zniechęcony życiem odpala kompa, myśląc, że czeka go nudny, samotny wieczór, a tam w mailu wita go takie coś:

 

IR5J8GR.jpg

fbamCDy.jpg

 

Naprawdę, brak mi słów, bo ja tu na forumku raczej na uboczu siedzę, i nie spodziewałem się takich niespodzianek, co odnoszę także do wcześniejszych giftów, jakie otrzymałem w poprzednich dniach. Muszę się tu podpisać pod powyższymi słowami Veliusa, odnośnie tego jakie super utworzyło się forumkowe community, bo nigdzie indziej się nie spotkałem z tak fajną i sympatyczną inicjatywą.

 

Prawdę mówiąc czuję teraz pewien niedosyt. Skupiłem się głównie na wylosowanej przeze mnie w zabawie "ofierze", a później ograniczyłem się do kilku raczej symbolicznych prezentów, nie tylko dla forumkowiczów. Nie liczę tu w ogóle jakichś kluczy z bundli, które też rozdałem przy okazji, bo to nie ma nawet porównania do prawdziwych giftów. I choć świadom jestem tego, że zabawa nie była w jakikolwiek sposób zobowiązująca, ani nikt przecież nie miał obowiązku wyzbyć się całej pensji na gierki dla innych, to jednak po fakcie troszkę żałuję, bo mogłem bardziej zaszaleć.

 

Z drugiej strony, okazje jeszcze będą, dlatego proponuję, żebyście póki co ogrywali gierki, które już macie, zamiast kupować następne, żeby za rok czy kiedy było jeszcze co Wam giftować. ;)

 

Raz jeszcze dzięki, a dla Veliusa specjalne gratulacje za oryginalny pomysł i ostateczny efekt.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

To co napisał Velius, Suavek i Rayos idealnie wszystko podsumowuje. Ja jeszcze bardziej byłem na uboczu i obserwatorem, a swoje i tak dostałem. :dunno: Brak słów. Świetna sprawa. Na przyszły event nie tyle bardziej się przygotuję co w ogóle zapiszę, a i przy okazji kaskę odłożę na zaś. Do następnego razu! :cool::lapka:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

O (pipi)a chciałem Suavkowi kupić jego number one ale pomyślałem że pewnie undertale ktoś mu jeszcze kupi. :obama: 

 

Ja też dziękuję veliusowi za inicjatywę. Nie nakupowałem dużo użytkownikom bo i wcześniej z kasy się wypstrykałem ale mam nadzieję że tym co kupiłem sprawiłem radość prezentami. Dodatkowo za to co dostałem też bardzo dziękuję. Mnie możecie już zapisywać na następną taką akcje :)

Odnośnik do komentarza

Ja juz mam super plan na nastepne swieta.

 

- Kupuje sobie swinke skarbonke

- Co miesiac wrzucam 50+ zl poprzez ograniczenie pizzy/głupot/cukierków

- Na nastepny event rozbijam swinie i kupuje prezenty :lapka:

Robię to samo. Z samych słodyczy zaoszczędzę ok. 500 zł. :banderas:
Odnośnik do komentarza

ja już rzucałem ten pomysł, ale gdyby tak zapisać się do jednej grupy i tam każdy podaje swoją date urodzin i wtedy każdy z komjunity kupuje mu jakąś gierke albo zrzucamy się forumkowo na jakiś grubszy tytuł? chociaż plan ma dziury bo jak nie ma sale to ceny są za wysokie :smutas:

Odnośnik do komentarza

ja już rzucałem ten pomysł, ale gdyby tak zapisać się do jednej grupy i tam każdy podaje swoją date urodzin i wtedy każdy z komjunity kupuje mu jakąś gierke albo zrzucamy się forumkowo na jakiś grubszy tytuł? chociaż plan ma dziury bo jak nie ma sale to ceny są za wysokie :smutas:

 

Bardzo fajny pomysl, mozna zrobic regule ze musi to byc klucz Steam, ale mozna go zakupic w innym miejscu. Ile jest gier na Steam gdzie na premiere 50 euro na platformie a w empiku 119zl pudelko z kluczem steam? Albo sa sklepy jak humble bundlem, gamersgate itp, wrzucilbym liste sklepow z ktorych mozna kupic gre i tyle. Tylko musialy by to byc same zaufane zrodla, zadne tam G2A czy Kinguin imho.

 

No i trzeba by zrobic kilka ustalen

 

1) Jak zaczynamy to w Styczniu zeby jak najwiecej osob sie zalapalo

2) Trzeba ustalic czy dziala to wstecz (np pomysl startuje 20 stycznia a ktos mial urodziny 15 stycznia, kupujemy czy czeka na rok 2017 jak jakis posiadad PS4? :cool: )

3) Ile osob wezmie udzial w grupie? Kto? jakie wymogi rygorystyczne?

4) Przydalby sie support od moderacji na takie cos, zeby nie bylo akcji ze jakis rodzynek dostanie prezent i wyjdzie z grupy w polowie roku, jak juz dolacza to deklaruje sie na 12 miesiecy, jak abonament z playa (tutaj ponownie pewnie zalezne jest to od tego, kogo do grupy wpuszczamy)

 

Pomysl super bo o ile na swieta dostaje bonda i skarpety to na urodziny tez nie za wesolo, bo to juz jest sweter albo t-shirt :cool:

Odnośnik do komentarza

 

ja już rzucałem ten pomysł, ale gdyby tak zapisać się do jednej grupy i tam każdy podaje swoją date urodzin i wtedy każdy z komjunity kupuje mu jakąś gierke albo zrzucamy się forumkowo na jakiś grubszy tytuł? chociaż plan ma dziury bo jak nie ma sale to ceny są za wysokie :smutas:

 

Bardzo fajny pomysl, mozna zrobic regule ze musi to byc klucz Steam, ale mozna go zakupic w innym miejscu. Ile jest gier na Steam gdzie na premiere 50 euro na platformie a w empiku 119zl pudelko z kluczem steam? Albo sa sklepy jak humble bundlem, gamersgate itp, wrzucilbym liste sklepow z ktorych mozna kupic gre i tyle. Tylko musialy by to byc same zaufane zrodla, zadne tam G2A czy Kinguin imho.

 

No i trzeba by zrobic kilka ustalen

 

1) Jak zaczynamy to w Styczniu zeby jak najwiecej osob sie zalapalo

2) Trzeba ustalic czy dziala to wstecz (np pomysl startuje 20 stycznia a ktos mial urodziny 15 stycznia, kupujemy czy czeka na rok 2017 jak jakis posiadad PS4? :cool: )

3) Ile osob wezmie udzial w grupie? Kto? jakie wymogi rygorystyczne?

4) Przydalby sie support od moderacji na takie cos, zeby nie bylo akcji ze jakis rodzynek dostanie prezent i wyjdzie z grupy w polowie roku, jak juz dolacza to deklaruje sie na 12 miesiecy, jak abonament z playa (tutaj ponownie pewnie zalezne jest to od tego, kogo do grupy wpuszczamy)

 

Pomysl super bo o ile na swieta dostaje bonda i skarpety to na urodziny tez nie za wesolo, bo to juz jest sweter albo t-shirt :cool:

 

 

 

1) zgadzma sie

2) mialem urodziny 15 listopada, liczy sie wstecz do tego momentu? :rayos:

3) zaufani uzytkownicy forum, najpewniejsi Ci co juz wzieli udzial w mikolajkach, Ci co sie znaja jako tako, zeby randomow nie bylo

4) kiedy beda sami zaufani, to raczej nikt maniany nie odwali, ale moderka na wszelki wypadek by sie przydala. BANOWAĆ TAKICH!

Odnośnik do komentarza

Też mogę, zajmuję się podobnymi sprawami na MSP, więc wiem co robię :lapka:

 

 

Tam jest 46 osob...to zamiast gier jak kazdy da 30zl to bedzie smok do komputera dla kazdego  :Coolface:

 

Ciekawe w ilu osobach bysmy sie zamkneli bo 16 bralo udzial a pewnie drugie tyle jest chetne i trzeba by jednak utworzyc nowa grupe i dac info z urodzinami itp ;p

 

 

smok na urodziny :obama:

Edytowane przez Lord Astmer
Odnośnik do komentarza

mój pomysł moje wykonanie rajos :[ 

 

spokojnie, bo Ci marchewka pęknie :lapka: proponuję tylko pomoc, nie wątpię (ani nikt inny), że należycie i z szacunkiem oraz oddaniem wykonasz swoją robotę :*

 

Jeśli miałyby być to składki, to raczej bez comiesięcznych składek, tylko jak jakiś delikwent ma urodziny w przeciągu 2-4 tygodni, to ogarniamy co mu kupujemy i się wtedy na to zrzucamy po równo. Tak bedzie łatwiej kasy pilnować IMO.

 

Chyba, że jednak comiesięczne składki po ileś tam euro i wtedy osoba zarządzająca pieniędzy wspólnie z resztą ustala jaki budżet można obecnie przeznaczyć na gifta

Edytowane przez Lord Astmer
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...