Skocz do zawartości

Dostawca internetu.


Rekomendowane odpowiedzi

Nom dokladnie symetryk to up i down taka sama max prędkość.

 

Ceny chyba bdb. Place 50 zl za kablowke ze 130 kanałów + symetryczne 100/100mbps.

 

Wystarcza do streamowania na żywo netflixa 4K więc na razie szybsze mi niepotrzebne. Patche do gier lecą po 1.5 minuty za 1 GB więc jest wygodnie. Szybszy net ma sens gdy wiele osób na raz korzysta w domu, albo pracujesz z obróbką filmów i musisz przerzucać gigabajty danych.

Odnośnik do komentarza

 

17 minut temu, _Red_ napisał:

Wystarcza do streamowania na żywo netflixa 4K więc na razie szybsze mi niepotrzebne. Patche do gier lecą po 1.5 minuty za 1 GB więc jest wygodnie.

 

Tak ci szybko idzie na internecie 100mbs? To chyba to 300mbs za 29 zdecydowanie starczy.

Odnośnik do komentarza

Nom, z podanych opcji osobiście bralbym 300mbps za najniższą cenę, bo spełniałoby nawet z duzym zapasem moje potrzeby. No moze jak dzieciak dorosnie, bedzie sam siedzial 24h na swoim TV (na co mu nie pozwole :reggie:) to wtedy przyda się szybszy net.

 

100mpbs to 12.5MB/s.

82 sekundy na pobranie 1024MB/1GB, więc licząc na wydajność serwerow, 1.5 minuty na 1GB danych jest realne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Plugawy napisał:

No mega tanio. Ja płacę 60zł za 80Mb/s (realnie jest 45Mb/s) neostrady w orange w domu, bo kur.wy nie chcą światłowodu pociągnąć ze studzienki 5m ode mnie.

To i tak masz fajnie bo ja płace podobnie za neostradę do 20mb a realnie 13,5mb :/

Ale ale podobno lokalny dostawca ma w końcu dociągnąć do końca mojej ulicy światłowód ceny jakieś rewelacyjne nie są, ale wali mnie to jak będę miał szybszy net

u mnie na pipidówie tak to wygląda cenowo

https://der.net.pl/internet/

Odnośnik do komentarza

O panie za taki światłowód to mógłbym płacić. Szwagier w bloku ma światłowód od netii i też świetna prędkosć. No, ale do bloków to oni chętnie ciągną bo duzo mieszkań i im się opłaca. Do jednorodzinnego czy małej kamienicy to ciężko, może kiedyś sie uda.

 

Brat pod miastem w ogóle nie ma netu, bo radiówka ma zły zasięg a orange tam nawet słupów nie ma, a to może nie nowa, ale lekko nowobogacka wiocha, pewnie kiedyś miasto ją wchłonie.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza
W dniu 1.11.2020 o 21:05, Plugawy napisał:

No mega tanio. Ja płacę 60zł za 80Mb/s (realnie jest 45Mb/s) neostrady w orange w domu, bo kur.wy nie chcą światłowodu pociągnąć ze studzienki 5m ode mnie.

Dziwne, bo od dwóch lat wdrazaja światłowody w domach jednorodzinnych, różnica jest taka, że trzeba im dopłacić 15 zl do abonamentu za ten fakt. U mnie nie bylo możliwości na ulicy, ale za mną mieszkają tesciowie więc pociagnalem światłowód przez ich działkę do swojego domu. Obecnie mam 600 tke i licznik na Speedtescie nigdy nie schodzi poniżej. Nie powiem jestem mega zaskoczony tym jak to dobrze chodzi, zwłaszcza, że to Orange.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

Dziwne, bo od dwóch lat wdrazaja światłowody w domach jednorodzinnych, różnica jest taka, że trzeba im dopłacić 15 zl do abonamentu za ten fakt. U mnie nie bylo możliwości na ulicy, ale za mną mieszkają tesciowie więc pociagnalem światłowód przez ich działkę do swojego domu. Obecnie mam 600 tke i licznik na Speedtescie nigdy nie schodzi poniżej. Nie powiem jestem mega zaskoczony tym jak to dobrze chodzi, zwłaszcza, że to Orange.

Nie dziwne bo oni ten światłowod do niego do domu musieli by ciągnąć z samej mufy optycznej ktora może być i kilka kilometrów od samej studzienki. To że masz kanalize orange nie oznacza z automatu że możesz mieć światłowód od ręki.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Jakim napisał:

Nie dziwne bo oni ten światłowod do niego do domu musieli by ciągnąć z samej mufy optycznej ktora może być i kilka kilometrów od samej studzienki.

Oby tylko nie ciągnęli z tej mufy tacy fachowcy:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja od kilku miesięcy mam w końcu światłowód ale za 1 gb liczą sobie 110 zł  z dodatkowym już haraczem za domek jednorodzinny w cenie. No ale jakość łącza jest mega. Nie ważne od pory dnia w kompie między którym a routerem są aż 2 switche taka szybkość się wyświetla.

 

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

2 dni temu podłączyli mi neta z UPC. W najszybszej opcji za 80 zł i pierwsze z czym musiałem się zmierzyć, to fakt, że jednak WiFi 5G nie jest tak szybkie jak sobie wyobrażałem - w sypialni, gdzie nie mam kabla, a mam piec i w chwili obecnej korzystam właśnie z 5G, po testach praktycznych 1Gb danych pobieranych ze Steam w 3 min 5 sek, więc bez szału (chociaż rok temu dałbym się za taką prędkość pokroić).

 

Sprawdziłem więc jak duża jest różnica na kablu i w salonie gdzie mam router podłączyłem do niego bezpośrednio XsX no i 1Gb danych przeleciał w 19 sekund (klocek z tym swoim upośledzony licznikiem pokazywał, że leciało ok. 440/s). Aż ciężko mi uwierzyć, że gra na konsolę o średniej wadze 50 Gb może się pobrać w ok. 15 minut.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
2 dni temu podłączyli mi neta z UPC. W najszybszej opcji za 80 zł i pierwsze z czym musiałem się zmierzyć, to fakt, że jednak WiFi 5G nie jest tak szybkie jak sobie wyobrażałem - w sypialni, gdzie nie mam kabla, a mam piec i w chwili obecnej korzystam właśnie z 5G, po testach praktycznych 1Gb danych pobieranych ze Steam w 3 min 5 sek, więc bez szału (chociaż rok temu dałbym się za taką prędkość pokroić).
 
Sprawdziłem więc jak duża jest różnica na kablu i w salonie gdzie mam router podłączyłem do niego bezpośrednio XsX no i 1Gb danych przeleciał w 19 sekund (klocek z tym swoim upośledzony licznikiem pokazywał, że leciało ok. 440/s). Aż ciężko mi uwierzyć, że gra na konsolę o średniej wadze 50 Gb może się pobrać w ok. 15 minut.
Przede wszystkim przy Wi-Fi musisz mieć obydwie karty obsługujące transfery do 1GB/s, jak to ma każda najzwyklejsza karta sieciowa Ethernet. Mało jest takich urządzeń, a router od UPC napewno nim nie jest. Rzadko który telefon, czy sprzęt RTV, wyciąga więcej niż 500MB na Wi-Fi 5Ghz nawet przy maksymalnym sygnale.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...