Skocz do zawartości

Ile?


Rekomendowane odpowiedzi

E nie, przy stabilnych 110 to już 5 z przodu się ogląda. Kiedyś w Holandii jadąc przepisowo wychodziło mi 4 z kawałkiem. 
 

Normalnie zawsze jest coś z 6, a 7 to jak naprawdę się ciśnie. W normalnym ruchu zawsze raz się spali więcej, a potem będzie kawałek za tirem ze spalaniem 5 albo dłuższy zjazd z wyłączonym silnikiem i już średnia leci w dół. 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Mustang napisał:

E nie, przy stabilnych 110 to już 5 z przodu się ogląda. Kiedyś w Holandii jadąc przepisowo wychodziło mi 4 z kawałkiem. 
 

Normalnie zawsze jest coś z 6, a 7 to jak naprawdę się ciśnie. W normalnym ruchu zawsze raz się spali więcej, a potem będzie kawałek za tirem ze spalaniem 5 albo dłuższy zjazd z wyłączonym silnikiem i już średnia leci w dół. 

 

no to nie wiem, mój Golf w mieście (ale zakorkowany Kraków a nie coś co ktoś nazywa miastem a średnią prędkość ma 45-50km/h, w Krakowie w korkach nie przekracza się średniej prędkości 20km/h) albo poganiany autostradą 140-160km/h palił 8.5-9l ;) ale jak się ograniczało prędkość do 120km/h to 6-6.5l było w zasięgu, na krajówkach bardzo niskie 5l. podobne wartości mam teraz w Ceed 1.4 140KM (tylko Golf to był hatchback na 16 calach, Ceed kombi na 17'), normalna płynna jazda, bez ostrego duszenia ale też bez zbytniego dumania nad ekodrivingiem. coś w takim razie muszę robić nie tak ;) 

Odnośnik do komentarza

No ja jeżdżę głównie trasy, mało po mieście. Na autostradach tutaj też najczęściej wolniej niż 140, nie licząc wypadów do Niemiec, i raczej delikatnie; w sensie jak widzę ciężarówkę na lewym pasie, to puszczam gaz, zbliżam się żeglując na wyłączonym silniku, a potem przyspieszam głównie momentem, nie przekraczając praktycznie nigdy przy normalnej jeździe 4000 obrotów.  
 

Natomiast ten silnik jest oszczędny, również w testach, zaś sam Golf stał się bardziej aerodynamiczny, co też wpływa pozytywnie na spalanie na autostradzie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

wypadałoby jeszcze podać silnik i auto :) wiem że te wątki czytają 4 osoby i każdy wie kto czym jeździ (chociaż akurat silnika u Ciebie nie pamiętam ;) ), ale przyjdzie ktoś nowy to niech nie czuje się wykluczony ;) 

 

żeby nie było kompletnego offtocpicu - Kia Ceed 1.4 140KM kombi, 300km autostradą głównie z tempomatem na 145km/h, plus tłuczenie się po dwóch dużych miastach (mało aut, ale sporo świateł), bez patrzenia na eco jazdę spalanie wyszło 6.9l. znośnie :) 

Edytowane przez gtfan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...