Skocz do zawartości

Co kupić - PS4 vs XOne.


winner

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóż forumku.

 

Motam się z myślami i w sumie przyszedł już chyba ten moment kiedy pasuje zaopatrzyć się w konsolkę aktualnej generacji, bo na około 2 lata wypadłem z obiegu aktualności gierkowych. W sumie patrząc długoterminowo nawet bym nie splunął na X1 i od razu brał PS4, ale tak się zastanawiam czy nie lepszym rozwiązaniem byłby teraz zakup np. używanego One na chwilę (powiedzmy na te pół roku) do ogrania kilku gierek, mam tutaj na myśli głównie Forzę, a później sprzedać to i np. zaopatrzyć się w PS4 Neo, które ma się za niedługo pojawić (no albo zwykłą 4, jeśli ta ulepszona zbyt wiele nie poprawi). Głównie zależy mi na gierkach wyścigowych no i do tego jakieś warte uwagi exy jeśli się pojawiły takowe w ogóle na X1, bo w te multiplatformy to już bym wolał pogrywać na jedynej słusznej konsoli. :ninja:

 

Zwrócić na coś uwagę szukając teraz używanej konsolki obecnej generacji? Pamiętam, że za czasów X0 były rozmaite problemy z RRoD, E74 itp itd więc kupno sprzętu bez gwarancji to było małe samobójstwo, ale nie wiem jak to jest teraz z ich awaryjnością.

 

PC odpada - jest już kilka dobrych lat do tyłu i nie zamierzam w niego inwestować więc naturalnym wyborem jest konsolka.

Odnośnik do komentarza

No właśnie teraz chyba tak będzie najrozsądniej, zwłaszcza, że za niedługo ma wyjść to ulepszone PS4 więc i pewnie ceny zwykłej polecą w dół. Tak planowałem zaopatrzyć się w PS4 w okolicy świąt (wiadomo - promocje, ciekawe premiery jesienne itd.) więc do tego czasu chyba ograłbym to co mnie interesuje na One.

 

Jak z awaryjnością i na co zwrócić uwagę szukając używki?

Odnośnik do komentarza

Na PS4 były, na Xone nie. Akurat masz na forum używany egzemplarz. Jako posiadacz obu konsol nadal polecam Xone. Nawet dla samych exów, bo będziesz miał ich masę z Xone i z X360 we wstecznej kompatybilności. 

 

No i kwestia gierek wyścigowych wygląda ogólnie zdecydowanie lepiej na Xone, nawet jeśli Driveclub potrafi wyglądać niesamowicie. Jeśli grasz na padzie, to ten z Xone również lepiej sprawdzi się do kierowania wirtualnym samochodem.

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza
  • Lepsza opcja to kupić teraz tanio Xbox One, można nawet za 800 / 900 zł. Gry też są w tanie.
  • Nie sprzedawać Xboxa jednocześnie odkładać już od teraz kasę na drugą konsolę.
  • kupić PS4 albo PS 4,5 czy Neo jak ją tam nazwą o ile masz TV 4K bo bez tego ten zakup jest bez sensu.
  • Albo kupić za 1000 zł PS4 gdy zaczną sprzedawać nowy model PS4 to ceny mogą pójść mocno w dół gdyż dużo graczy zechce sprzedać swoją PS4

:hi:

Odnośnik do komentarza

Ja bym na twoim miejscu bral PS4, poniewaz liczy sie jakosc gier a nie ich ilosc. Mialem Xboxa One i sprzet na poczatku zrobil na mnie wrazenie, ale po czasie nic ciekawego. Jedyne gry jakie sa ciekawe do ogrania byly, to Forza Horizon 2, Sunset Overdrive..i to wsio. Tomb Raider ktory w tym momencie jest exclusive na XOne wychodzi pod koniec roku tez na PS4.

 

Na PS4 jest zawsze cos swiezego, na XOne jakby to powiedziec.. Tasiemce. Taka prawda.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

  • kupić PS4 albo PS 4,5 czy Neo jak ją tam nazwą o ile masz TV 4K bo bez tego ten zakup jest bez sensu.
:hi:</p>

:facepalmz: Przeciez PS 4,5 bedzie moze odpalac gry w 1080p I 60 fps. Gry w 4k :D na jakiej ty planecie czlowieku zyjesz? Chyba ze indyki 2d to moze to pociagnie.

A zeby bylo na temat to poczekaj do e3,bo moze obie firmy wyskaocza z lepszymi modelami.

Odnośnik do komentarza

Z tego co widzę to posiadanie tylko i wyłącznie X1 nie ma większego sensu z racji, że większość multiplatformów jest po prostu upośledzonych względem tych samych wersji na PS4 dlatego wyłączność X1 na pewno nie wchodzi w grę.

 

Tak z ręką na sercu, podajcie mi teraz, które gierki są NAPRAWDĘ warte uwagi na X1, które powinno się ograć mając tę konsolkę, bo jak na moje to z racji braku w tym momencie Gran Turismo na PS4 (do czasu, obstawiam, że rzucą datą premiery na E3) zakup X1 i tymczasowe ogranie właśnie Forzy i przy okazji kilku wartych tego exów wydaje się dość racjonalny. Kiedyś pamiętam, jeszcze w 2009 roku zrobiłem tak z X0 i PS3. Kupiłem sobie na kilka miesięcy klocka, ograłem co chciałem, sprzedałem i zakupiłem PS3.

Odnośnik do komentarza

Forza Horizon 2

Forza 6

Ori

Sunset Overdrive

Dead Rising 3

Rise of the Tomb Raider

Quantum Break

Halo 5

Kolekcja Halo

Gears of War UE (jesli jesteś fanem multi albo nie grałeś w ogole)

 

myślę, że sobie możesz z tego wybrać cos

Odnośnik do komentarza

Są bardziej "upośledzone" na papierze, w praktyce osobiście wolę grać na padzie od Xone, poza tym w wymagających grach mój X jest cichszy niż moje PS4 w najnowszej wersji. Ten argument będzie istotniejszy jeśli Sony wypuści PS4K, a MS nie zrobi nic przez jakiś czas, no ale to tylko kolejny powód do czekania na zapowiedź nowego PS.

 

Ja zrobiłem odwrotnie, kupiłem PS4 i na ten moment ograłem 6 remasterów z PS3, 1 exa (Driveclub) i 1 indyka. Czekam na U4. Jak lubisz wyścigi, na PS4 nie znajdziesz za wiele w tej chwili.

Odnośnik do komentarza

Tak z ręką na sercu, podajcie mi teraz, które gierki są NAPRAWDĘ warte uwagi na X1

 

Forza Horizon 2, Sunset Overdrive i dla biedy Tomb Raider'a, ktory i tak wyjdzie na PS4 pod koniec roku. 

 

Ogolnie w serii Forza nie ma ciekawych zmian, grafika w porownaniu do DriveClub slabiutka, dodadza 2-3 trasy i pare autek nowych i to wszystko. 

 

Halo jak z seria Call of Duty, jesli lubisz grac w multi, to smialo bierz, bo singiel jest imo kiepski. 

 

Dead Rising 3 strasznie monotonna, osobiscie nie dalem rady jej przejsc  i graficznie wyglada jak z poprzedniej generacji.

 

Quantum Break nie gralem, ale duzo materialow obejrzalem i taki sredniak, ale wiadomo sa tacy, ktorzy takie gierki lubia. 

 

Titanfall byl bardzo dobry, ale teraz praktycznie nikt w to nie gra. 

 

Ori warte ogrania a reszta gier ktore nie wymienilem, szczerze mnie  nie obchodza. 

Edytowane przez Mroku
Odnośnik do komentarza

To w sumie zostają jak dla mnie tylko Forze i Sunset. Halo mnie nie kręci totalnie (jeszcze za czasów X0 mocno się zmuszałem do przejścia 3, bo wszyscy namawiali, że w końcu "załapię", ale nope. Podobnie Girsy, grałem chwilę, trochę na multi też się pobawiłem, ale bez szału, jakieś ociężałe dla mnie więc odstawiłem szybko w kąt, tym bardziej nie będę tracił na nie czasu na X1. Ten DR4 mnie interesuje jeszcze, ale widzę, że zdania są podzielone. Lubię tematykę zombie i poprzednie części mi się podobały więc chętnie bym spróbował. No może jeszcze QB, ale ciśnienia nie mam w ogóle.

 

Pewnie skończy się na tym, że kupię tego klocka, ogram F6 i FH2, do tego jeszcze ten Sunset i DR4, a resztę po prostu zostawię sobie do czasu zakupu PS4.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...