Skocz do zawartości

XBOX ONE X @ Project Scorpio


Rekomendowane odpowiedzi

No ja też właśnie pograłem chwile tutoriala w ME.....wtf? :D Serio, nie wiem co MS zrobił, ale to wygląda jakby ktoś podmienił wersje X360 z PC. To nie wygląda jak upscale 720p do 4K, bo nawet najlepszy nie dałby takich efektów. To wygląda jakby MS wymuszał renderowanie tych gier NATYWNIE w 4K.

 

Jakość obrazu kopie D, wa*ić tam współczesne gry, które wiadomo było, że będą wyglądać lepiej. Prawdziwa magia dzieje się przy tych wstecznie kompatybilnych z pełną obsługą Xbox One X.

 

PS: AC1 też ma łatkę i wsparcie dla HDR :)

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

Ja osobiście zbierałem szczękę z podłogi przy Forzie 7.

Pierwszym razem uruchomiłem, moje wrażenie - No spoko, wyglada całkiem ok, ale gdzie to wow?

Okazało się ze nie ściągnął się jakiś 60gb patch (dopiero sciągał sie w tle) gdy już uruchomiłem Forze po patchu to ojapyerdole. :banderas:

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście zbierałem szczękę z podłogi przy Forzie 7.

Pierwszym razem uruchomiłem, moje wrażenie - No spoko, wyglada całkiem ok, ale gdzie to wow?

Okazało się ze nie ściągnął się jakiś 60gb patch (dopiero sciągał sie w tle) gdy już uruchomiłem Forze po patchu to ojapyerdole. :banderas:

Lepiej niż Drivecrap :yao: ?

Odnośnik do komentarza

 

Ja osobiście zbierałem szczękę z podłogi przy Forzie 7.

Pierwszym razem uruchomiłem, moje wrażenie - No spoko, wyglada całkiem ok, ale gdzie to wow?

Okazało się ze nie ściągnął się jakiś 60gb patch (dopiero sciągał sie w tle) gdy już uruchomiłem Forze po patchu to ojapyerdole. :banderas:

Lepiej niż Drivecrap :yao: ?

 

 

Mimo wszystko - nie. Jeśli chodzi o jakość obrazu to jest WOW, gra ma momenty, że też oświetlenie potrafi zaczarować, ale w temacie post-produkcji, otoczenia itd. - DriveClub wygląda mimo wszystko lepiej, aczkolwiek trzeba też uczciwie przyznać, że mamy tam 30 k/s .

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

No ja tylko demko FM7 sprawdziłem (dostało patcha), Dubaj i ta trasa w deszczu zrobiły na mnie wrażenie ale nie efektami tak jak DC tylko jakością obrazu w 4K i HDR'em. No cudownie to wygląda.

 

PS. Zrobiłem screena z Gearsów:

 

tAvwVy6.jpg

 

Przypominam, że ta gra normalnie śmiga w 720p bez jakiegokolwiek AA.

 

PS: AC1 też ma łatkę i wsparcie dla HDR :)

No to już zapodaje ściąganie :)

Edytowane przez Ins
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Polecam też potestować konsole na filmach Blu-Ray 4K, jeśli ktoś nie miał okazji jeszcze takowych oglądać, aczkolwiek przestrzegam - zanim kupisz cokolwiek, sprawdź czy warto. Obecnie bardzo wiele filmów na Blu-Ray 4K nie jest w natywnym 4K a mamy tylko upscale z 2K + HDR. Niestety wiele filmów w ostatnich latach masterowanych jest w 2K, przez co paradoksalnie najlepiej prezentują się starsze fimy, gdzie wykonano nowy master z taśm 35 czy 70mm. Osobiście polecam tak:

 

1. Blade Runner

2. Ex Machina

3. Planet Earth II

4. Niesamowity Spider-Man

5. Dzień Niepodległości

6. Leon Zawodowiec

7. Smerfy 2

 

W najbliższych tygodniach wychodzi Dunkierka od Nolana i chyba również trylogia Batmana, wszystko powinno być natywne, choć jakość niekoniecznie musi być oszałamiająca. Dark Knight w scenach IMAX wygląda super, ale już te sceny z 35mm były dość średnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przecież Gears 3, Skate 3 i ME1 dostały dodatkowe aktualizacje pod XoX, więc to nie jest zwykła emulacja. Zostały częściowo zremasterowane, wyższa natywna rozdzielczość, lepsze tekstury i wygładzanie krawędzi. Podobnie jak Halo 3.

Jasne, tylko to ciągle odbywa się w obrębie dysku/licencji, którą posiadasz od czasów Xbox 360, nie płacąc za to centa.

 

Zawsze lepsze to, niż paczki robione przez Bluepoint za 150zł :P

Odnośnik do komentarza

Przecież Gears 3, Skate 3 i ME1 dostały dodatkowe aktualizacje pod XoX, więc to nie jest zwykła emulacja. Zostały częściowo zremasterowane, wyższa natywna rozdzielczość, lepsze tekstury i wygładzanie krawędzi. Podobnie jak Halo 3.

No i dlatego pisałem, że chciałbym by więcej gier zostało w ten sposób potraktowanych bo efekt jest niesamowity.

 

PS. Ja dodatkowo polecam z filmów 4K/HDR (jeżeli chodzi o jakość):

 

- Lucy

- Martian

- Mad Max Fury Road

- Pacific Rim

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No ja tylko demko FM7 sprawdziłem (dostało patcha), Dubaj i ta trasa w deszczu zrobiły na mnie wrażenie ale nie efektami tak jak DC tylko jakością obrazu w 4K i HDR'em. No cudownie to wygląda.

 

PS. Zrobiłem screena z Gearsów:

 

tAvwVy6.jpg

 

Przypominam, że ta gra normalnie śmiga w 720p bez jakiegokolwiek AA.

 

PS: AC1 też ma łatkę i wsparcie dla HDR :)

No to już zapodaje ściąganie :)

 

ło krwa

Odnośnik do komentarza

A czy ja mówię że nie? Zwracam tylko uwagę, że to nie kwestia emulatora, a dodatkowej pracy MS nad tymi grami. Jeżeli już na start coś takiego wypuszczają i to także do multiplatform, to znak, że takich darmowych "remasterow" będzie dużo więcej. Wsparcie dla XoX jest jak widać tip top.

 

Na ppe jest porównanie Girsa 3 - polecam :)

Edytowane przez Pacquiao
Odnośnik do komentarza

A czy ja mówię że nie? Zwracam tylko uwagę, że to nie kwestia emulatora, a dodatkowej pracy MS nad tymi grami. Jeżeli już na start coś takiego wypuszczają i to także do multiplatform, to znak, że takich darmowych "remasterow" będzie dużo więcej. Wsparcie dla XoX jest jak widać tip top.

 

To jest kwestia emulatora. Oni tych gier przecież nie przepisali na nowo, nikomu by się nie chciało. To jest raczej kwestia tego, że plik konfiguracyjny emulator jest nadrzędny do pliku konfiguracyjnego gry, dorzucając natywne 4K, filtrowanie i czasem tekstury, bo w AC moim zdaniem tekstur szczególnie lepszych nie ma, co innego Gears of War 3 - to wygląda trochę tak, jakby te tekstury od początku tam był. Coś jak DTS HD Master Audio - na sprzęcie niekompatybilnym otwiera tylko rdzeń, czyli zwykłe DTS a jak masz sprzęt kompatybilny to odpala pełne DTS HD MA

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

 

Ja osobiście zbierałem szczękę z podłogi przy Forzie 7.

Pierwszym razem uruchomiłem, moje wrażenie - No spoko, wyglada całkiem ok, ale gdzie to wow?

Okazało się ze nie ściągnął się jakiś 60gb patch (dopiero sciągał sie w tle) gdy już uruchomiłem Forze po patchu to ojapyerdole. :banderas:

Lepiej niż Drivecrap :yao: ?
W deszczu nie, ale cała reszta tak.
Odnośnik do komentarza

 

A czy ja mówię że nie? Zwracam tylko uwagę, że to nie kwestia emulatora, a dodatkowej pracy MS nad tymi grami. Jeżeli już na start coś takiego wypuszczają i to także do multiplatform, to znak, że takich darmowych "remasterow" będzie dużo więcej. Wsparcie dla XoX jest jak widać tip top.

 

 bo w takim AC moim zdaniem tekstur szczególnie lepszych nie ma

 

Odnośnik do komentarza

 

 

A czy ja mówię że nie? Zwracam tylko uwagę, że to nie kwestia emulatora, a dodatkowej pracy MS nad tymi grami. Jeżeli już na start coś takiego wypuszczają i to także do multiplatform, to znak, że takich darmowych "remasterow" będzie dużo więcej. Wsparcie dla XoX jest jak widać tip top.

 

 bo w takim AC moim zdaniem tekstur szczególnie lepszych nie ma

 

 

 

Jednak to nie jest to samo co w Gears of War 3. Tekstury są lepsze, filtrowanie też dużo daje, ale w GoW3 np. takie zdjęcia na ścianach, które były nieczytelne i ogólnie w niskiej rozdzielczości, nagle stały się ostre i pełne szczegółów. W AC ten efekt nie jest tak spektakularny. 

 

No jestem ciekawy gdzie to dalej pójdzie. Jak ktoś ma SKATE 3 to niech da znać jak tam wygląda obraz, bo ja niestety mam wersje PS3 a na X360 jakoś trudno mi dostać.

Odnośnik do komentarza

Niby fajnie, że się zajmują starszymi grami i to wygląda lepiej jak w pierwowzorze, ale moim zdaniem to oni powinni się skupić na nowych grach i to zarówno na multiplatdormach jak i exach a nie odgrzewają kotlety. Przecież większość nas już w to grała. Konsola jest mocna to idziemy do przodu, a my tu ogladamy się wstecz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak gram w niektóre gry ze wstecznej kompatybilności i porównuje to z wsteczną na Xbox One S, to mam wrażenie, że tu na XONEX zachodzi coś więcej niż zwykła emulacja. Efekty są za dobre - taki upscale nie byłby możliwy. To wygląda czasem jakby wersje emulowane miały odblokowane tekstury, tak jakby ktoś na PC zmienił low na high, bo wzrost ich jakości jest zdumiewający.

 

W ogóle - emulacja na XONE X to jest perła, paradoksalnie - najbardziej zachwyca mnie właśnie jakość emulacji i to co się dzieje z grami z X360 :D

 

 

Microsoft to kuhwy , emulowane gry na xone x w porównaniu do xone S wyglądają jak skok między generacjami. Ostatnio odpaliłem na 49 calach w odległości może metra gearsy 3 wyglądały jak kupeczka , teraz widze że na xoneX wyglądają jak żyleta. Niech da ktoś znać czy moje kochane RDR działa podobnie i lece po xonex ://

 

Odpaliłem i grałem wczoraj w Gearsy 3 i nie uwierzę, że ta gra tak wyglądała na X360. Graficznie jest fantastycznie, a to przecież zeszła generacja!

Odnośnik do komentarza

Niby fajnie, że się zajmują starszymi grami i to wygląda lepiej jak w pierwowzorze, ale moim zdaniem to oni powinni się skupić na nowych grach i to zarówno na multiplatdormach jak i exach a nie odgrzewają kotlety. Przecież większość nas już w to grała. Konsola jest mocna to idziemy do przodu, a my tu ogladamy się wstecz.

To nie zajmuje dużo czasu.

Jest możliwość polepszać to niech to robią nie broń im.

Przy nowych grach na bank ktoś pracuje. Ms w końcu zmienia na lepsze? Całkiem możliwe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...