Skocz do zawartości

XBOX ONE X @ Project Scorpio


Rekomendowane odpowiedzi

Premiera 3 dni temu a już można trafić na niezłe oferty. Szwajcarski MS Store miał za 1860 z darmową wysyłką (w rzeczywistości trochę drożej, bo złodziejskie przewalutowanie u mnie w banku), kupiłem jedną dla znajomego i jedną luźną, więc jak mi zrealizują to zamówienie to mogę sprzedać bo cenie zakupu ;P

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

Czy ktoś ma problem z dpadem? Ogólnie wydaje się być dużo bardziej płytki niż np ten od Ski, ale zauważyłem że coś się zacina w środku jak się kręci ćwierćkolka w KI i cos strzela w środku... Prawdopodobnie blaszka pod kzyzakiem

U mnie wszystko ok, ale pare stron temu ktoś narzekał na dpada

 

btw wczoraj usłyszałem swojego xboxa po 3 godzinach gry w wolfa był tak jakby głośne podmuchy trwające pare sekund i pozniej znów jak makiem zasiał, co za maszyna :banderas: jak trzymacie koxa pionowo czy poziomo ?

Odnośnik do komentarza

Ja zauważyłem, że mój po wyłączeniu (zaraz po zgaszeniu światełka w przycisku) przemiela płytę przez parę sekund. Macie też tak?

nic niezwykłego, X1 zanim się wyłączą naprawdę to może z minuta mija

Odnośnik do komentarza

 

Czy ktoś ma problem z dpadem? Ogólnie wydaje się być dużo bardziej płytki niż np ten od Ski, ale zauważyłem że coś się zacina w środku jak się kręci ćwierćkolka w KI i cos strzela w środku... Prawdopodobnie blaszka pod kzyzakiem

U mnie wszystko ok, ale pare stron temu ktoś narzekał na dpada

 

 

lipa, czyli bede musial odesłać na gwarancję? :/ Wie ktoś jak to jest, odzyskam z powrotem Scorpio Edition czy dadzą mi jakiegoś randomowego pada? Słyszałem, że Sony ma wyebkę na limitki i ludziom z rocznicowym PS4 odsyłali zwykłe wersje...

Odnośnik do komentarza

Panowie jak ustawić konsole aby pobierało dane w trybie uśpienia ? fata miałem wyłączonego a pobierało mi normalnie w nocy np; gry itp

Opcje zasilania, sprawdź czy masz instant on. Do tego w Ustawienia > System > Aktualizacje > Gry i aplikacje zaznacz „Aktualizuj moje gry i aplikacje”.

 

@Rayos

Co do zasady starają się wysłać takiego samego. Teraz nie powinno być problemu, bo dopiero premiera była.

 

 

Tak czytam o tych problemach z kontrolerem, że muszę swojego rozpakować i sprawdzić.

Edytowane przez wrog
Odnośnik do komentarza

Jak wysyłasz limitowane edycję na gwarancję to nie ma gwarancji, że Dostaniesz z powrotem limitkę.

W instant oj szybko ściąga. Mój internet pozwala na Max 12.5GB na godzinę a tu mi pokazuje że pobrano 14GB a w jednym okresie nawet 14.70GB w godzinę! Normalnie wyciska 100% z łączą jak steam. Super sprawa.

Edytowane przez Kriss_Hietala
Odnośnik do komentarza

Ja sie nie jest znawcą z digital foundry to można bez problemu odróżnić szachownice od natywnego?

 

Teoria - tak. Jak staniesz dośc blisko TV, to zobaczysz różne artefakty skalowania i drobne utraty ostrości.

 

W praktyce - myślę, ze większość nie siedzi na tyle blisko TV by to zobaczyć, nawet jeśli miałby dwa telewizory obok siebie i na jednym byłoby Native a na drugim Dynamic.

 

Za to psychologia działa, :P Że teorytycznie lepiej się pod względem jakości obrazu już nie da. To mnie zawsze grało wkurzało w graniu na PC, gdy nie miałem najmocniejszego sprzętu. Niby mogłem grać, niby płynnie i nawet lepiej niż na konsoli w danym czasie, ale fakt że nie jest na FULL powodował irytacje :D

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

 

Panowie jak ustawić konsole aby pobierało dane w trybie uśpienia ? fata miałem wyłączonego a pobierało mi normalnie w nocy np; gry itp

Opcje zasilania, sprawdź czy masz instant on. Do tego w Ustawienia > System > Aktualizacje > Gry i aplikacje zaznacz „Aktualizuj moje gry i aplikacje”.

 

@Rayos

Co do zasady starają się wysłać takiego samego. Teraz nie powinno być problemu, bo dopiero premiera była.

 

 

Tak czytam o tych problemach z kontrolerem, że muszę swojego rozpakować i sprawdzić.

 

ja też dzisiaj sprawdzę dpad bo z niego ani w wolfie ani w ac nie korzystam :D

 

 

Po 3 dniach z konsolą co mogę powiedzieć jest za(pipi)iście. Konsola po 2 h zaczyna głośniej chodzić bo przy ac czy wolfie wyciska max i to słychać (zaczyna się grzać) ale nadal nie jest to poziom nawet mojego switcha w docku.

Przez te 3 dni 2 razy miałem crasha do windowsa (znaczy menu xD ). Raz po uruchomieniu ac origins po raz pierwszy (chyba łatka się nie wgrała i z tego problem wynikał) a drugi raz po uruchomieniu konsoli z uśpienia w wolfie. W każdym razie nic ponad normę. Konsola cichutka w uśpieniu nic mi nie brzęczy a jestem na to czuły. Ostatnia konsola co mi w uśpieniu brzęczała to xbox one fat i jego zasilacz. Tutaj cisza. Na razie xbox live działa jak marzenie wszystko ściągnąłem pierwszego dnia i bez problemów na maksymalnej przepustowości łącza.

 

Nie wiem ile wy ściągacie na raz gier że wam 1tb (w sumie 700 gb) nie starcza. Ja ściągnąłem kilka gier z xbox live i 2 duże tytuły na płycie zainstalowałem a cały czas ponad 500 gb wolnych. Ja na xbox one s miałem 500 gb i miejsca starczyło. Ściągam zawsze gry w które chce zagrać a po przejściu usuwam. Kłopot to mam na pc z 250 gb dysku ssd :)

 

Scorpio + tv 4k nawet tak średni jak mój i naprawdę czuje się jakbym miał nową generacje w domu. Przeskok dla mnie większy niż z x360 na ps4 pod względem grafy. Nie jest to przeskok na miarę sd -> hd ale i tak robi wrażenie.

 

Masz tv 4k i hdr nawet ze średnim hdr jak ks to bierz scorpio (lub pro jeżeli wolisz playstation). Masz tv full hd poczekaj zainwestuj w tv i wtedy bierz czy scorpio czy pro. Nie mam pro nie mi oceniać co lepsze ale wnioskując z postów w temacie jeżeli chodzi o kulture pracy to wygrywa scorpio. To jest ważne jeżeli ktoś gra w pokoju gdzie druga osoba może spać.

Odnośnik do komentarza

Jak ustawiacie głębię kolorów i RGB? Oczywiście przy tv 4K, czy z racji tego co informuje konsola, że tv obsługuje 10 bitowy kolor , tak warto ustawić? Różnice między 8 a 10 bitów są, przy 8 obraz jest jakby ciemniejszy, RGB mam włączone.

W tv kontrast dynamiczny mam wyłączony

Ustawiacie też tryb YCC 4:2:2? Domyślnie jest wyłączony

 

Mam też pytanie o przenoszenie zawartości między konsolami które po sieci jest mega szybkie jak jesteście podpięci kablem do routera z 1gb przepustowością, idzie prawie 300mb/sec :)

Przenoszę tylko gry? Czy ustawienia i konta też?

Odnośnik do komentarza

Jak ustawiacie głębię kolorów i RGB? Oczywiście przy tv 4K, czy z racji tego co informuje konsola, że tv obsługuje 10 bitowy kolor , tak warto ustawić? Różnice między 8 a 10 bitów są, przy 8 obraz jest jakby ciemniejszy, RGB mam włączone.

W tv kontrast dynamiczny mam wyłączony

Ustawiacie też tryb YCC 4:2:2? Domyślnie jest wyłączony

 

Mam też pytanie o przenoszenie zawartości między konsolami które po sieci jest mega szybkie jak jesteście podpięci kablem do routera z 1gb przepustowością, idzie prawie 300mb/sec :)

Przenoszę tylko gry? Czy ustawienia i konta też?

tu masz opisane co pan gmeru ustawił ja się tym sugerowałem

 

https://hdtvpolska.com/xbox-one-x-test-najnowszej-konsoli-od-microsoft-gry-i-ultra-hd-blu-ray/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...