Skocz do zawartości

XBOX ONE X @ Project Scorpio


Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja kupilem kompa 7 lat temu i dalej jest bestia, wszystko smiga.

To chyba jakaś bestia z nasa. ;)

 

 

No sporo dalem, ale ja nie skladalem zestawu z internetu, sam robilem research co jak najdluzej pozyje i da mi najwiekszy wspolczynnik jakosc=cena=przyszlosc.

 

Ogólnie KOKS to swietna konsola z tego co widze. Nie jest tak jak ludzie mysla ze to prawdziwe 4K, takie jak na PC, bo konsola troche "oszukuje", ale technologia zastosowana jest fenomenalna i mam nadzieje ze trafi tez kiedys na komputery osobiste, bo pozwoli to znacznie obnizyc wymagania a dac piekne wizualia.

 

Ze wzgledu na rosnace ceny kart graficznych przez tych GÓRNIKÓW, jezeli ktos by mnie zapytal czy xbox one x jest warty zakupu odpowiedzialbym ze zdecydowanie tak, swietna alternatywa dla drogiego PC i otwarta furtka dla wiekszej ilosci ludzi do grania w 4K. Mam tez nadzieje ze naprawde zobaczymy na konsolach 60fpsów i wkoncu sie odbija od dna bo to co sie dzialo na poczatku bylo naprawde niesmaczne (dropy ponizej 30 fpsów i inne problemy). Na plus oczywiscie ciekłe chłodzenie, jestem w szoku jak sie dowiedzialem co oni tam wsadzili w takiej cenie.

 

Osobiscie mysle ze jak ktos ma dobry PC, to dalej bym polecal upgrade, ale jak zaczynac od zera to xbox swietna opcja jesli chodzi o jakosc i cene do ogrywania multiplatform. Gdyby dorzucili tam display-port to ja tez bym sie zastanawial czy nie kupic, ale niestety nie zrobili tego.

Odnośnik do komentarza

Dobra, trzeba dokupić dysk zewnętrzny bo to 1TB to zdecydowanie zbyt mało na gierki + patche pod 4K.

 

PS. Wiadomo kiedy Destiny 2 dostanie poprawkę ?

 

a nie ma jeszcze patcha?  recenzenci sprzętu dostawali kod na Destiny 2

 

jak ktoś chce 14dniowego golda to piszcie

Odnośnik do komentarza

Znacznie obniżyć wymagania? Na PC? W co Ty wierzysz Velsu? NIc takiego na tej platformie nie będzie miało miejsca.

 

Wierze, zwlaszcza ze dalej wszystko lata jak trzeba i te co podaja w gierkach to jakies kocopoły. Juz nawet 4k jest bardziej "dostepne" niz jeszcze 2 lata temu gdzie sie nie oplacalo, teraz wystarczy karta zaz 1700-2000zł i już a z ta technologia z konsol byloby jeszcze lepiej.

 

No ale zakonczmy juz ten temat bo nie o PC tu bedziemy pisać przeciez :)

Odnośnik do komentarza

Ponadto, udalo sie odstawic PCty pod wzgledem kosztow jesli chodzi o gaming w 4K. Ogolnie zestaw do 4K.

W tescie Ultra 4K wyszlo ze Radeon R9 Fury X /IntelCore i7 ma podobne osiagi jak XboX, a sama karta kosztuje 3000zl.

Problem jest raczej taki że jako posiadacz PC masz wybór , czy chcesz więcej klatek czy lepszą jakość obrazu. Jestem pewny że większość graczy wolała by nawet sztucznie podbite 4k ale stabilne 60 klatek(przynajmniej w grach FPS) . Nie ma co porównywać nigdy żadna konsola nie będzie tak mocna jak dobry PC , no ale to raczej wie każdy i nikt nawet temu nie zaprzecza. Fajnie jakby microsoft skupił się na technologii i studiach bo sprzęt ma świetny ale jak ktoś wcześniej pisał to ps4 mimo gorszych bebechów powoduje większy opad szczęki . 

Odnośnik do komentarza

Z softem to zależy od gustu, mnie z Sonowych exów na tą generację właściwie tylko Horizon wciągnął no i trochę U4 ale i tak żadnej z tych gier nie ukończyłem i nie mogę się za to zabrać, TLOU nie wspominam bo wyszło na PS3. Xbox ma Forze i to jest dla mnie must have, Gyrosy też fajne, resztę co ogrywam to i tak multiplatformy nie licząc strategii na PC bo jestem zmuszony. Dobre exy to ma Nintendo :)

Edytowane przez subek
Odnośnik do komentarza

Zdarza się Wam wywalanie do pulpitu? MI jakoś ten Rise of the Tomb Raider wywala, już trzy razy w 2 godziny. 

 

RoTR chyba działa w natywnym 4K, bo obraz jest świetny a nie zauważyłem artefaktów, które generuje upscale, więc jest spoczko. Oczywiście tu i tam przycięto detale, no ale wszystkiego mieć nie można :)

 

A co do PC, modernizacji i rzekomo kosmicznych kosztów. Ja 6 lat temu złożyłem komputer z i5 2500k, 8GB RAM i GTX 460, dobrym mobo, obudową itd. Nie był to kosmicznie drogi komputer, a przez te 6 lat dorzuciłem tylko 8GB RAM, podkręciłem CPU to 4,5GHz i wymieniłem GPU na GTX980ti. Ten procesor nawet bez OC jest super - dla mnie najlepszy procesor w historii intela.

 

Niestety mimo niezłego PC, gram na konsoli bo jestem leniwy :D tylko RTSy ogrywam na dzień dzisiejszy

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

No ale też nikt Graczdari nie skłąda kompa raczej od zera ;] ale z resztą się zgadzam, każda konsola chyba po premierze wychodziła taniej niż równoważny sprzęt pc.

No nie wiem. Jakbym chciał teraz zmodernizować mojego złoma sprzed 8 lat to musiałbym nawet obudowę wywalić, bo karty graficzne dzisiaj to istne kobyły. Wszystko do wywalenia jest u mnie. Wolałem kupić Skorpiona.

 

Zdarza się Wam wywalanie do pulpitu? MI jakoś ten Rise of the Tomb Raider wywala, już trzy razy w 2 godziny. 

 

RoTR chyba działa w natywnym 4K, bo obraz jest świetny a nie zauważyłem artefaktów, które generuje upscale, więc jest spoczko. Oczywiście tu i tam przycięto detale, no ale wszystkiego mieć nie można :)

 

A co do PC, modernizacji i rzekomo kosmicznych kosztów. Ja 6 lat temu złożyłem komputer z i5 2500k, 8GB RAM i GTX 460, dobrym mobo, obudową itd. Nie był to kosmicznie drogi komputer, a przez te 6 lat dorzuciłem tylko 8GB RAM, podkręciłem CPU to 4,5GHz i wymieniłem GPU na GTX980ti. Ten procesor nawet bez OC jest super - dla mnie najlepszy procesor w historii intela.

 

Niestety mimo niezłego PC, gram na konsoli bo jestem leniwy :D tylko RTSy ogrywam na dzień dzisiejszy

Rzeczywiście "tylko". Wymiana karty graficznej, jeszcze na taką - ciężko użyć słowa tylko. Toż to nowy komputer.

 

Apropos wywalania - mnie nic nie wywaliło, ale Dead Rising 4 mniej grzeje konsolę niż Gyrosy 4. Dziwne to.

 

Ja kupilem kompa 7 lat temu i dalej jest bestia, wszystko smiga.

Tak? Podaj proszę specyfikację. Tylko błagam, nie mów jak Graczdari, że "tylko" parę rzeczy wymieniłeś. Chciałbym widzieć jak na 7 letnim pececie "śmiga" Wiedźmin 3. Śmiga chyba w 720p w 15 klatkach.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście "tylko". Wymiana karty graficznej, jeszcze na taką - ciężko użyć słowa tylko. Toż to nowy komputer.

 

Ale wiesz, jak ktoś dobrze zainwestował kasę te 6 lat temu to znowu nie ma takiej tragedii jeśli chodzi o modernizacje. Ja wydałem na komputer ok. 3500zł 

 

Potem przez 6 lat -> 8GB RAM, nie pamiętam ale chyba ok. 250zł i 980TI, które kupiłem bardziej pod pracę w Unreal Engine 4 aniżeli do grania. Kupione rok temu za bodaj 2500. Taki zestaw, jeśli nic wielkiego się nie stanie posłuży mi kolejne kilka lat i założę się z Tobą, że przynajmniej do następnej generacji w większości gier osiągnę lepsze rezultaty niż na konsoli :) To są koszty rozłożone na lata a jak mówiłem - gdyby nie UE4 to pewnie wybrałbym znacznie tańsze GPU.

 

Co do Wiedźmina 3 na 7 letnim komputerze. Jeśli ktoś nie oszczędzał i kupił do i5 2500K GTX480 a nie jak ja bieda edition - GTX 460, to dzisiaj dalej na takim sprzęcie może grać :P

 

Natywne 1080p, średnie detale i stabilne 30 k/s .

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

Konsola mała i śliczna. Liczę, że szybko zaczną ogarniać gry ze wstecznej, bo to jak wygląsają trzecie gyrosy zrobiło mi bardziej niż czwarta odsłona. Kultura pracy mistrzostwo świata. Choć Switch ciszej działa. Konsolę włączoną mam już 26 godzin. Na noc nie wyłączam, bo ciągle pobieram patche (niestety słaby net). Jutro też wolne to nadal będę grał. Mam już Pro, więc grafika zero szału. Sony jednak w swoich exach wizualnie niszczy wszystko. Takie Uncharted 4, Zaginione Dziedzictwo, Ratchet and Clank dużo ładniejsze od propozycji Microsoftu. Gears of War 4 fajnie wygląda w 4k, ale spodziewałem się dużo więcej po tak ogromnym patchu. Quantum wykonał ogromny skok, ale w końcu na one to było 720p, więc większe miał pole do popisu. Przez noc powinien pobrać mi się patch do Halo 5. Zobaczymy rano jak ten tytuł wypada na One X. By jednam nie było, Gyrosy i Quantum wyglądają super, ale wcześniej wymienione gry od Sony wypadają sporo lepiej. Specjalnie pominąłem Horizon Zero Dawn, bo ten jest poza wszelakim zasięgiem - istna pokazówka mocy. Tego mi teraz przy One X zabrakło. Takiej jednej gry która prezentuje nową jakość wizualną. O dziwo czymś takim mogła być Forza Horizon 3. Bo już na zwykłym One robiła ogromne wrażenie. W sumie to była jedyna gra na starym One która godnie prezentowała się na moim nowym Tv. Chodzi o Samsung KS9500 65 cali. Niestety przy tej przekątnej wychodzą wszystkie braki w oprawie. I na nim porównując Girsy 4 ze zwykłego One do One X to jest duży przeskok. Inna jednak sprawa, że na moim starym TV - plazma Panasonic ST60 50 cali te Gyrosy wyglądały obłędnie i w tym przypadku zestawiając efekt już nie jest takie wow.

Edytowane przez Mantis
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

 

Dobra, trzeba dokupić dysk zewnętrzny bo to 1TB to zdecydowanie zbyt mało na gierki + patche pod 4K.

 

PS. Wiadomo kiedy Destiny 2 dostanie poprawkę ?

 

a nie ma jeszcze patcha?  recenzenci sprzętu dostawali kod na Destiny 2

 

jak ktoś chce 14dniowego golda to piszcie

 

Z ciekawości: gier w zestawie było 20 i nie miało to związku z tym, że mają patcha ;-) bo był tam np. BF2, którego jeszcze nie ma.

Edytowane przez -gmeru-
Odnośnik do komentarza

Czas na pierwsze wrażenia

Przede wszystkim konsola sprawa wrażenie mniejszej od One S, nie mierzyłem nic metrówką ale na pierwszy rzut oka tak jest. Na pewno faktem jest, że jest sporo cięższa. Minimalistyczny design mi się bardzo podoba, chyba nawet bardziej od białej One S.

Sprzęt grzeje się z tyłu, ściana za konsolą jest gorąca zdecydowanie. Co do kultury pracy... nie słychać sprzętu, aczkolwiek jest podobne świergotanie które było w One S, przynajmniej u mnie. Słychać to dopiero jak się przystawi ucho do konsol i to nie zawsze, ale jednak bezszelestna nie jest.

Teraz odnośnie gier, zwracam uwagę że jest to opinia osoby która NIE posiada 4K i zaopatrzy się w odpowiedni telewizor dopiero w przyszłym roku. Tak więc moje wrażenia z perspektywy telewizora 1080p

Halo 5 - od razu odpaliłem Warzone któremu najbardziej doskwierała niska rozdzielczość i cóż mogę powiedzieć... to jest przepaść. Kompletnie inne wrażenia, o ile na standardowym One ten tryb miał ogromnie problemy z aliasingiem i rozdzielczością, tak tutaj nie ma kompletnie po tym śladu. Obraz jest czytelny i ostry jak brzytwa. Mam wrażenie jakbym grał w 1080p z 8krotnym AA. To samo się tyczy Big Team Battle, na Arenie trudno zauważyć zmiany bo mapy są małe i tutaj różnic jest najmniej. Kampanii nie sprawdzałem bo zrobiły to już serwisy.

Gears of War 4 - w trybie performance oczywiście mamy 1080p@60fps. Odpaliłem w kampanii akt z burzą i framerate był betonowy. Odnośnie hordy jest to samo, aczkolwiek rozegrałem tylko pierwsze 10 fal, więc ciężko mi stwierdzić czy na takiej 30, 40 czy 50 fali z toną przeciwników i fortyfikacji framerate również będzie stały. W trybie visuals widać usprawnienia graficzne, nawet w multiplayerze - lepsze tekstury, czystość obrazu, lepsze modele postaci.

Need For Speed Payback - sytuacja analogiczna, supersampling robi robotę, szczególnie w mieście pełnym anten, słupów, linii telegraficznych, na One były mocne ząbki, na One X obraz ostry.

Titanfall 2 - podobnie jak w Halo, obraz jest o wiele bardziej czytelny na dużych mapach z dużą ilością przeciwników. Wszystko jest ostre, czytelne, pozbawione ząbków

Jeśli ktoś nie ma 4K i zadaje sobie pytanie czy warto brać One X to odpowiadam - zdecydowanie warto. Nawet na takim telewizorze będą widoczne benefity supersamplingu.

 

W weekend sprawdzę Forzę 7, Battlefront 2 i gierki z X360

 

Odnośnik do komentarza

A mnie dalej dziwi i cieszy fakt że GTA V wreszcie działa i wygląda świetnie! Nie wiem czego to efekt bo przecież patcha nie było i nie ma ale gra działa mega płynnie i kolor jakby lepsze i nie widać rozmazania krawędzi :D

 

Jest faktycznie trochę lepiej, ale tylko w obszarze filtrowania tekstur. Ta gra chodziła nawet na XONE w natywnym 1080p, więc szczególnych zmian nie widzę. Płynność trochę skoczyła, bo zegar CPU wyższy.

 

Ciekawe czy łatka się pojawi, bo roślinność jest uboższa niż na PS4, więc można by to zmieniać + natywne 4K. Według mnie jak najbardziej osiągalne, na PRO też chociaż trzeba by zjechać z detali.

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...