Skocz do zawartości

XBOX ONE X @ Project Scorpio


Rekomendowane odpowiedzi

A jak instalacja gier z płyty, dalej można podczas instalacji sobie iść obiad gotować, czy już ogarnięte?

 

Jest tak samo słabo, ale to jest niestety problem oprogramowania i struktury większości gier, trzeba też oddać, że w PS4 też powoli jest z tym problem i nie wszystkie gry instalują się 30 sekund i można je odpalić w jakiejś ograniczonej formie.

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

Po pierwszych testach jestem bardzo zadowolony z zakupu. W CoD od razu widać różnicę w 4K z HDR, podobnie Gearsy 4 robią wrażenie, natomiast Forza wygląda fenomenalnie.

 

Powiem tak - wypuszczenie Scorpio wobec upowszechnienia się HDTV 4K HDR było bardzo dobrym pomysłem, ponieważ tego typu HDTV i ta konsola doskonale się uzupełniają. Widzę teraz, że zwykły XOne nie wykorzystywał absolutnie potencjału nowych TV, a i w drugą stronę, nie wykorzysta się całkowicie mocy Scorpio bez odpowiedniego ekranu.

To nie jest skok na miarę wejścia w erę HD 10 lat temu, ale na pewno teraz po zakupie TV dwa tygodnie temu, a dzisiaj konsoli, odczuwam większą zmianę niż po przejściu z X360 na zwykłe XOne przy tym samym HDTV 1080p i to nie biorąc nawet pod uwagę efektu wow wynikającego z samej wielkości ekranu.

Odnośnik do komentarza

W BF1 też czuję sporą zmianę na lepsze, nawet bez oficjalnego patcha. Po pierwsze dla mnie nowość HDR (ale to było już w S), bo drugie nawet bez patcha wyjściowe 4K poprawia nieco jakość, po trzecie płynność na pewno na plus i wreszcie bez porównania szybsze loadingi mapy - zawsze mam wczytaną grę jako pierwszy.

Odnośnik do komentarza

Ponadto, udalo sie odstawic PCty pod wzgledem kosztow jesli chodzi o gaming w 4K. Ogolnie zestaw do 4K.

W tescie Ultra 4K wyszlo ze Radeon R9 Fury X /IntelCore i7 ma podobne osiagi jak XboX, a sama karta kosztuje 3000zl.

 

Tylko należałoby pewne rzeczy tutaj wyjaśnić ;)

 

1. Faktycznie XBOX ONE X jest obecnie najtańszym urządzeniem, który pozwala zbliżyć się lub osiągnąć wymarzone 4K i choć komputer jest niewątpliwie droższy to za ok. 1k więcej można złożyć taki, który w porównywalnej jakości obrazu i grafiki osiągnie podobne rezultaty, co XBOX ONE X, do tego jeśli ktoś lubi się bawić w ustawienia to zawsze dostosuje grę do swoich wymagań, np. 60 k/s i gorsza jakość obrazu/grafiki lub 30 k/s i lepsza jakość obrazu/grafiki .

 

Co by jednak nie mówić -> obraz jest gorszy jakościowo, 3200x1800 to nie 3840x2160, a te ucięte piksele naprawdę pozwalają zyskać klika klatek + detele wersji XBOX ONE X to poziom gdzieś high-very high i gdzieniegdzie ultra, gdzie wszystkie PCetowe gry testuje się głównie w ULTRA, dlatego też te wyniki wypadają na korzyść XBOXa.

 

Natomiast trzeba jasno powiedzieć, że cena\jakość\rozmiary i sprawność cieplna jak i energetyczna robią kolosalne wrażenie.

 

Wie ktoś ile ten Battelfront II waży z EA Access? bo dopiero wieczorem w domu będę, a HDD mam już zapchane :D

Odnośnik do komentarza

No ale też nikt Graczdari nie skłąda kompa raczej od zera ;] ale z resztą się zgadzam, każda konsola chyba po premierze wychodziła taniej niż równoważny sprzęt pc.

 

Nie wiem gdzie kolega żyje, ale w 2017 roku więcej ludzi ma w domu tablety i laptopy niż tradycyjnego pieca, więc tak, w większości przypadków chyba jednak trzeba by tego PC złożyć od zera.

Odnośnik do komentarza

 

Ponadto, udalo sie odstawic PCty pod wzgledem kosztow jesli chodzi o gaming w 4K. Ogolnie zestaw do 4K.

W tescie Ultra 4K wyszlo ze Radeon R9 Fury X /IntelCore i7 ma podobne osiagi jak XboX, a sama karta kosztuje 3000zl.

 

Tylko należałoby pewne rzeczy tutaj wyjaśnić ;)

 

1. Faktycznie XBOX ONE X jest obecnie najtańszym urządzeniem, który pozwala zbliżyć się lub osiągnąć wymarzone 4K i choć komputer jest niewątpliwie droższy to za ok. 1k więcej można złożyć taki, który w porównywalnej jakości obrazu i grafiki osiągnie podobne rezultaty, co XBOX ONE X, do tego jeśli ktoś lubi się bawić w ustawienia to zawsze dostosuje grę do swoich wymagań, np. 60 k/s i gorsza jakość obrazu/grafiki lub 30 k/s i lepsza jakość obrazu/grafiki .

 

Co by jednak nie mówić -> obraz jest gorszy jakościowo, 3200x1800 to nie 3840x2160, a te ucięte piksele naprawdę pozwalają zyskać klika klatek + detele wersji XBOX ONE X to poziom gdzieś high-very high i gdzieniegdzie ultra, gdzie wszystkie PCetowe gry testuje się głównie w ULTRA, dlatego też te wyniki wypadają na korzyść XBOXa.

 

Natomiast trzeba jasno powiedzieć, że cena\jakość\rozmiary i sprawność cieplna jak i energetyczna robią kolosalne wrażenie.

 

Wie ktoś ile ten Battelfront II waży z EA Access? bo dopiero wieczorem w domu będę, a HDD mam już zapchane :D

 

Xbox One X to taki Piec z kartą GTX 1070 z 16GB Ramu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...